Windows 10 briše certifikate!

May 15 at 3:48 PM
Briše i to (naravno!) prilikom ažuriranja samih Windowsa! Neki dan sam bio kod korisnika koji ne koristi moja softverska rješenja, ali mu održavam sustav. Jedno do drugog 2 računala, oba spojena na istu mrežno/printersku infrastrukturu i na jednom je sve OK (Windows 8 SA UGAŠENIM UPDATE-om), a na drugom Windows 10.

Nagradno pitanje: sa kojeg računala su nestali certifikati? Pogađate, naravno, na Windows 10 mašini, a u kontaktu s drugim kolegama saznajem da je to "normalno", tj. već viđena situacija, gdje ažuriranjem Internet Explorera nestanu certifikati.

Ali pazi sad! Ne svi, već neki - recimo FISKAL 1 je nestao, ali od Za****acke banke NIJE.

Pa budi ti sad pametan, posebno obzirom na trenutnu pompu oko Wannacry ransomwarea, "zabranit' update il' ga ne zabranit'", pitanje je sad?!?! Pitanje je što mi je draže, da mi Microsoft sjebe printere, vga kartice, certifikate, itd. ili tamo neki majmun da mi traži otkupninu za podatke? Naravno, veća je šteta nestanak podataka, ali MICROSOFTe, daj se uozbilji malo, jebo te tvoj apdejt!