produkcija ne prepoznaje certifikate

Jan 11 at 10:09 PM
Pozdrav,

koristim raverus.....EXE i u demo verziji sa fiskal1.p12 izdanim 10.2016. i demo certifikatima 2014 sve radi OK dobijam sve i JIR

radi se na W7 32

U produkciji sa produkcijskim certifikatom fiskal1.p12 izdanim 2013 i vrijedi do 2018 imam problema (u fini kažu da bi certifikat morao raditi do kraja valjanosti)

NE RADI ni osnovno echo javlja poruku greške "Status greške: TrustFailure"
a u echo je "Greçka kod obrade i slanja dokumenta: The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
"

instalirani su certifikati FINA RDC 2015 CA i FINA Root CA

kao da ih fiskal1 ne vidi

ako instaliram i demo certifikate echo prođe
ali i kod slanja javlja da certifikat nije izdala fina
što je i normalno jer nije fiskal1 demo već produkcija

meni izgleda kao da fiskal1 ne prepoznaje da se treba vezati za fina rdc 2015 certifikat
kao što se veže demo demo fiskal1 i demo certifikati

ako stavim fiskal1 u certificat store on se veže u path sa RDC CA

brisao sam i ponovno instalirao certifikate ali nema napredka

možda su i fina root ca i fina rdc 2015 certifikati koje imam oštećeni
odakle da ih ponovo skinem da sigurno rade

da li se netko sreo sa ovakvim slučajem da demo radi a produkcija NE
na istom PC-ju

koja su rješenja za ovakav slučaj

program normalno radi od početka fiskalizacije ...

koje sve certifikate treba instalirat da produkcija normalno radi ??

sva sugestija je dobrodošla
Jan 11 at 11:31 PM
Nemoj me krivo shvatiti; zašto si bio lijen koristiti pretragu? Na ova tvoja pitanja imaš odgovore u barem 5 topica...
Jan 12 at 10:00 AM
pretražio sam skoro sve i svi su imali problem sa DEMO

a ovo je problem sa produkcijom jer u DEMO i sa demo certifikatima ECHO

a u produkciji NE RADI ECHO

Ra,,Fiska,,,EXE echo "text"

javlja "Status greške: TrustFailure"
a u echo je "Greçka kod obrade i slanja dokumenta: The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
Jan 12 at 2:43 PM
Edited Jan 12 at 2:50 PM
prsa wrote:
Sve obriši. Instaliraj certifikat Fiskal 1 u Presonal, a ostala dva u Trusted Root. Vidiš da je očigledno da nisi dobro pročitao vezane teme. Mora raditi, a ako ne radi, onda ili imaš krive certifikate ili ih nisi dobro instalirao.
Jan 12 at 10:09 PM
Dejane zahvaljujem na interesu

i slažem se s tobom da je nešto krivo

izludilo me je već dva dana se igram s ovim korisnikom ni sam neznam koliko sam puta obrisao sve certifikate i skidao nove i instalirao i sa certificate check

neznam da li si me pratio ali čudna stvar je u tome da kad je instaliran i demo certifikat ECHO prolazi a ako ga obrišem i ostanu samo produkcijski certifikati javlja ovu gore poruku

poruka greške se ne mijenja bilo da su fina RDC 2015 i root instalirani ili nisu

kao da ih reverus...exe ne primjećuje kad su instalirani

a i reverus .... radi na dva načina kad je certifikat u storu ili u datoteci , probana oba a u nijednom slučaju echo ne radi

znam i ja da ovo mora raditi ali ....@@@ instaliran je i NET F.. 4.6.2. ali rezultat isti

treba li nešto dodati instalirati u w7 ili nešto upisati u .config

reci mi kad instaliraš fiskal1 i store i pogledaš njegov path , jeli fiskal1 sam ili je ispod RDC -a

svašta mi pada napamet kao moguća greška

da fiskal1 nije dobar , ako on ima uticaja kod echa, da fina rdc 2015 i root certifikati nisu dobri, da nešto fali u .config što rezultira da raverus....exe javlja ovakvu poruku greške

svaka ideja , sugestija je dobrodošla
Jan 13 at 6:02 AM
A kako se u Raverusu podešava URL za produkciju odnosno demo okoliinu?
Po ovome što govoriš mi se čini kao da request šalješ na demo URL ali sa produkcijskim certifikatima, pa čim instaliraš DEMO certifikate sve ti proradi!
Jan 13 at 7:52 AM
prsa wrote:
Dejane zahvaljujem na interesu

i slažem se s tobom da je nešto krivo

izludilo me je već dva dana se igram s ovim korisnikom ni sam neznam koliko sam puta obrisao sve certifikate i skidao nove i instalirao i sa certificate check

neznam da li si me pratio ali čudna stvar je u tome da kad je instaliran i demo certifikat ECHO prolazi a ako ga obrišem i ostanu samo produkcijski certifikati javlja ovu gore poruku

poruka greške se ne mijenja bilo da su fina RDC 2015 i root instalirani ili nisu

kao da ih reverus...exe ne primjećuje kad su instalirani

a i reverus .... radi na dva načina kad je certifikat u storu ili u datoteci , probana oba a u nijednom slučaju echo ne radi

znam i ja da ovo mora raditi ali ....@@@ instaliran je i NET F.. 4.6.2. ali rezultat isti

treba li nešto dodati instalirati u w7 ili nešto upisati u .config

reci mi kad instaliraš fiskal1 i store i pogledaš njegov path , jeli fiskal1 sam ili je ispod RDC -a

svašta mi pada napamet kao moguća greška

da fiskal1 nije dobar , ako on ima uticaja kod echa, da fina rdc 2015 i root certifikati nisu dobri, da nešto fali u .config što rezultira da raverus....exe javlja ovakvu poruku greške

svaka ideja , sugestija je dobrodošla
Moja preporuka je da instaliras certifikate rucno, jer sa certificatecheck mozes imati problema sa brisanjem certifikata, jer je u Windowsima po defaultu ukljuceno da se brisu certifikati instalirani sa 3rd party programima.
Jan 13 at 8:46 AM
mladenbabic wrote:
A kako se u Raverusu podešava URL za produkciju odnosno demo okoliinu?
Po ovome što govoriš mi se čini kao da request šalješ na demo URL ali sa produkcijskim certifikatima, pa čim instaliraš DEMO certifikate sve ti proradi!
zahvaljujem svima a mladen ni je dao ideju da napravim provjeru URL-a na koji se šalje

i našao sam grešku koja i nije greška ali je promjena koju nisam nigdje pročitao
nisam obratio pažnju na dva puta .exe u nazivu configa

do verzije 3.1 Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe si mogao rinejmati u nešto kraće
recimo rafiska.exe a on bi se vezao na rafiska.config a dll-ovi su ostajali s originalnim nazivom

U verziji 3.1 Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe sam također rinejmao u nešto kraće
recimo rafiska.exe a on bi se sada vezao config mora biti rafiska.exe.config a dll-ovi su morali ostati isti

kako sam ja imao rafiska.config a falio mu je rafiska.exe.config program je uzimao svoj sistemski URL za DEMO

nadam se da će i ovo nekome pomoći

Pozdrav svima