OT: kako onemogućiti zatvaranje aplikacije s "x"

Jan 6 at 12:21 PM
Ispričavam se prije svega za OT, ali ovdje ima dosta kolega koji su još na konzolnim aplikacijama pa možda netko zna...

Želio bih onemogućiti zatvaranje konzolne aplikacije s "x". Korisnici nenavikli na aplikaciju koja sad više nije full screen, ponekad je usred rada zatvaraju close buttonom.

Ima netko ideju o programčiću koji bi to onemogućio? Googlao sam i pronašao neke, ali me zanima iskustvo iz prve ruke.
Jan 6 at 5:41 PM
Libero moj neznam jesi li našao što ali napravio sam ti časkom mali utilites program :

http://mvv.hr/hrfiskalizator/(OVO MAKNI)xblocker.exe
Pozdrav , Vlado !
Jan 6 at 5:42 PM
Edited Jan 6 at 5:44 PM
Usput , kaj više nije full screen.
Kaj si kompajlirao čime i dobio svoj program ?

Clipper => Harbour ili nekaj drugo ?
Jan 7 at 7:18 AM
vvrbane wrote:
Usput , kaj više nije full screen.
Kaj si kompajlirao čime i dobio svoj program ?

Clipper => Harbour ili nekaj drugo ?
Podrav Vlado, Clipper program za robno, maloprodaju... kompajliran s Harbour 3.

Hvala ti puno za program, kako ga koristiti?
Jan 7 at 8:55 AM
xblocker "My Window" 0 = disable button
xblocker "My Window" 1 = enable button

Ali to tebi netreba, Harbur podržava kompletnu c++ sintaxu pa ti mogu stvar poslati da ukompajliraš u svoj program.

Međutim i to je bezbeze kad imaš gotovu komandu :

HB_GTINFO( 50, .F. ) gasi x
HB_GTINFO( 50, .T. ) pali x :-)

Mislim da netrebaš dodati ništa drugo u program da bi radilo.
Ako ne proradi mao od prve proguglaj malo.
Jan 7 at 10:15 AM
Edited Jan 7 at 10:19 AM
Radi iz programa

HB_GtInfo(74,2)

ali program startam preko .bat procedure pa ću iskoristiti xblocker što si mi poslao.

Puno hvala!
Jan 8 at 11:51 PM
http://www.uwe-sieber.de/files/consolenoclose.zip

Ali ja sam ostavio da zatvaraju slobodno na x, jer Win 7 (32bit) ima sljedeći bug: ponekad (rijetko) se Clipper program zablokira ne zato što se program blokira, nego nestane cmd.exe u listi procesa i ostane samo ntvdm.exe. Pod Win10 to se ne događa nikada. Dalji problem je što ponekad (ali puno rjeđe) ni x (close button) ne pomaže i jedino rješenje je pokrenuti novi cmd koji onda u batchu poubija sve procese cmd.exe (ali ne i sebe) i ntvdm.exe (a samim time i zablokirani cmd prozor i program u njemu) prije ulaska u program.

Zatvaranje na x nije stvorilo nikakve probleme ni sa dbf-ovima ni sa indeksima u (stand-alone) Clipper programima u zadnjih pola godine (40-50 instalacija).
Jan 9 at 10:11 AM
perica wrote:
http://www.uwe-sieber.de/files/consolenoclose.zip

Ali ja sam ostavio da zatvaraju slobodno na x, jer Win 7 (32bit) ima sljedeći bug: ponekad (rijetko) se Clipper program zablokira ne zato što se program blokira, nego nestane cmd.exe u listi procesa i ostane samo ntvdm.exe. Pod Win10 to se ne događa nikada. Dalji problem je što ponekad (ali puno rjeđe) ni x (close button) ne pomaže i jedino rješenje je pokrenuti novi cmd koji onda u batchu poubija sve procese cmd.exe (ali ne i sebe) i ntvdm.exe (a samim time i zablokirani cmd prozor i program u njemu) prije ulaska u program.

Zatvaranje na x nije stvorilo nikakve probleme ni sa dbf-ovima ni sa indeksima u (stand-alone) Clipper programima u zadnjih pola godine (40-50 instalacija).
Hvala, više pušem na hladno i želim imati rješenje ako počnu coruptani fajlovi. Za sad ne mislim stavljati svima, ali imam rješenje ako krene pucanje.
Jan 9 at 4:15 PM
Perice, libero ima punokrvni 32bitni windows program, nema nikakvih problema niti dodira sa konzolom.

Pisao bi vam više ali sad još dole moram pogoditi upis CAPTCA "Flugplatz School"
                                                                      :-)))))))