sTunnel - pitanja i odgovori

Nov 2 at 9:02 AM
Postoji li kakav materijal (upute) sa APIS-ove prezentacije korištenja stunnel-a.

Ima li kakvog 'licenciranja' kod korištenja sTunnela-a.

Dali je Raverus 2.0 (COM) + sTunnel + postojeća blagajna i sl. na XP-u
(bez izmjene programskog koda - samo adresa http://localhost:xxxxx/FiskalizacijaService..)
legitimno rješenje za produkcijski okoliš nakon 9.1.2017.
Nov 2 at 3:09 PM
I mene interesira ista tematika - for dummies.

Ima nešto o tim config fajlovima (koji su valjda krucijalni) u OVOM POSTU, ali ništa tu nema detaljno objašnjeno. Možda i ne treba ništa više od toga - instaliraš taj sTunnel i krkneš mu odgovarajući config fajl i napraviš sitne promjene glede gdje se šalju podaci, pa iako ti niš nije jasno, sve nekako radi. Ili možda nije tako? Treba probati, ja sam malo prezaposlen "važnijim" stvarima pa ne stižem.
Nov 2 at 4:30 PM
U DEMO okolišu sve radi, uredno vraća JIR, naši programi koriste VB skriptu unutar C okoliša (IBM Plex),
koristimo saljisoapporuku() i dohvati JIR...

Jedino mi nije jasno kako sTunnel encapsulira naš Xml sa ssl na tls1.2 , aplikacija se vrti na XP-u sa Raverusom 2.0 - COM

Pretpostavljam da će mnogi iskoristiti sTunnel u komercijalne svrhe, zato molim nekog iskusnijeg
da nam detaljnije opišu sTunnel (Ipak korisnici ne čitaju ovaj forum)
Ima nas starijih informatičara 50+, kojima baš i nije milo šetati okolo i mjenjati-instalirati opremu i programe,

zato mlađarijo ne budite sebični.

poziv;
http://localhost:54321/FiskalizacijaServiceTest
...........................
config;
debug = 7
sslVersion = TLSv1.2
verifyChain = yes

[CIS]
CAfile = fisk-test.pem
verify = 2
client = yes
accept = 127.0.0.1:54321
connect = cistest.apis-it.hr:8449
..........................
fisk-test.pem; pronađi ili ga sam kreiraj.
Nov 2 at 7:23 PM
Ja probao instalirati stunnel, podesio config ali izgleda da mi ne sluša port. Zabavit ću se malo sutra time. Ako uspijem rješit, postavim ovjde detaljne upute.
Nov 3 at 10:18 AM
Edited Nov 3 at 10:22 AM
Pozdrav,
Ja sam kod jednog korisnika sa xp računalom stavio stunnel prije 10-ak dana. ( u produkciju).
U početku sam provjeravao svaki dan da li su računi prijavljeni na poreznoj i nije bilo nikakvih problema.

Mogu samo reči da sam zadovoljan kako radi.

Postavke za setiranje možete nači na diskusiji fiskalizacija i windows xp.
Momak je postavio config file, te pem fileove za produkciju i test . (Hvala !!!!)

AKo još netko koristi u produkciji , neka napiše svoje dojmove.

Bio sam i na APIS -ovoj radionici, nisu djelili nikakve upute za stunnel konfiguraciju.
Samo su nam ukratko demonstrirali konekciju preko stunnela sa zaključkom da postoji način da fiskalizacija radi i na xp nakon najavljenih promjena.
Nov 3 at 10:41 AM
Idući tjedan stavljam sTunnel u produkciju na par lokacija,
Kod testiranja aplikacije u DEMO okolišu nisam naišao na probleme....
Nov 3 at 2:22 PM
Edited Nov 3 at 2:22 PM
JoskoRst wrote:
Idući tjedan stavljam sTunnel u produkciju na par lokacija,
Kod testiranja aplikacije u DEMO okolišu nisam naišao na probleme....
Pa dobro daj napiši bar nešto, a ne samo ove fejzbuk vijesti, tipa idem ja tamo, bio sam tu, itd.
Što treba da bi se koristio sTunnel? Je li dovoljno (to sam već i pitao, ali nema odgovora) skinuti ga, instalirati, staviti (neki, koji?) config fajl i što još? Kako i što podesiti u kombinaciji Raverus & Fiska?

Možda moj zahtjev zvuči lezilebovićki, ali nemam trenutno vremena da ispitujem raznorazne oblike prilagodbe fiskalizacije, jer radim sasvim druge stvari pa me zanima nešto što će biti uglavnom tipa "plug & play (pray)". Kao što je to sa novim Raverus 3.1 i odgovarajućom Fiskom - prebaciš se na win7, malo ga podesiš (netfrw 4.5.2) i stvar fercera, izgleda bez greške.
Nov 3 at 4:43 PM
Dođe ti otprilike na isto. Jedino nema zamjene XP-a, u aplikativnom dijelu jedino je poziv url-a drugi.
Pogledaj post poviše od 'nv28cr'.

Sad pitanjce za znalce, koje portove-protokole zahtjeva sTunnel (imamo neke problemčiće sa Astar-om...,
kad 'otvorimo' lokaciju sTunnel radi ok, sa standardnim postavkama Astara ('normalna fiska prolazi') a tunnel ide tout kod inicijalizacije?
Nov 3 at 5:56 PM
Meni npr neće pokrenuti servis, daje neku grešku koje nema niti na googleu.

@viggor. Koliko sam shvatio proučavajući, skineš stunnel, podesiš config gile (imaš negdje na forumu, ako ne možeš naći, baci mi svoj mail pa ti pošaljem), i u aplikaciji postaviš URL na onaj localhost.... I to bi po meni trebalo biti sve.
Nov 4 at 7:16 PM
Problem s Astarom eliminiran, u pitanju je DNS itd...