Privremena kasa (kasa po potrebi)

Aug 16 at 10:36 PM
Što mislite kako bi bilo ispravno prijaviti kasu koja se koristi povremeno, npr. kad se organizira neki koncert ili ako je velika gužva pa se pored redovne, aktivira i ta privremena?
Što upisati u polje "Radno vrijeme:"?

Ja sam mislio nešto tipa "9-24h, po potrebi". Naravno, standardna kasa radi "9-24h, svaki dan", vodi se kao KASA1, a ova privremena bi bila, naravno, KASA2, sve u istom POSLOVNOM PROSTORU.
Aug 17 at 8:40 AM
Edited Aug 17 at 8:43 AM
Možda nisam shvatio što znači "vodi se kao KASA1", ali ako je sve isti poslovni prostor, kakvo prijavljivanje kase? Prijavljuje se poslovni prostor, a ne kasa.

KASA2 koristi istu oznaku PP kako i KASA1, pod naplatni uređaj šalješ oznaku 2 i to je to.
Aug 17 at 2:46 PM
Da, to je to :)
Aug 17 at 3:15 PM
Češ, češ... (ovo se ja češkam po glavi i tupo gledam).

Da, u pravu ste, prijavljuje se PP, a ne KASA. Mene malo zbunjuje forma od Fiske (gdje se na istom mjestu definira PP i KASA), a malo proteklo vrijeme (aka zaborav) od zadnje prijave PP-a.
Aug 17 at 3:31 PM
Mislim, ali samo mislim, da bi se morao prijaviti NOVI poslovni prostor kada se radi o prodaji na sajmovima, koncertima itd..., i to pretpostavljam kao pokretni. To bi bilo jedino ispravno. E sada, pitanje je koliko to inspektori gledaju...
Aug 17 at 4:05 PM
Edited Aug 17 at 4:06 PM
moremore wrote:
Mislim, ali samo mislim, da bi se morao prijaviti NOVI poslovni prostor kada se radi o prodaji na sajmovima, koncertima itd..., i to pretpostavljam kao pokretni.
Da, to bi onda bio pokretni poslovni prostor (npr. P02), ako ugostitelj ima povremeno štand na koncertima i sl (van svog objekta).
To je, normalno, poseban posl. prostor ako ugostitelj ima i ugostiteljski objekt - npr. restoran koji mu je P01.

Ali mislim da je u postavljenom pitanju situacija sa posl. prostorom koji ima jednu kasu, a kada ima gužvu onda bi u istom prostoru kucao i na kasi 2. Znači konfiguracija supermarketa.
Aug 17 at 4:08 PM
U tom slučaju je sve jasno. Radno vrijeme se definira na razini poslovnog prostora, a ne na razini kase.