Testni server problem

May 10 at 11:02 AM
Edited May 10 at 12:02 PM
Pozdrav, ovakav je problem: posljednjih dva tjedna s velikog broja računala mi uopće ne prolazi poziv prema testnom serveru. Korisim Raverus COM dll i nove testne fiskalne certifikate. OLE exception mi baca ovo
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the
SSL/TLS secure channel.

Do sada, od početka fiskalizacije u 2012. godini nikad nisam naletio na sličan problem. Sumnja je pala i na čitav LAN u firmi, routere... no sve je promijenjeno, maknuti svi antivirusi sa svih računala, pogašeni firewall-ovi... i ništa..
Da li se netko sreo sa sličnim problemom? Napominjem da se radi isključivo o testnom serveru, produkcija radi bez problema, za sada. I još jedanput napominjem da sa različitih računala, izvan lokalne mreže, ne dobijem grešku...

Hm, da, zaboravio napisati da se radi o različitim verzijama operativnih (MS) sustava: od XP, Vista, 7, 8, 10, nema pravila, bar vidljivih. Kod mene u uredu ne radi niti na jednom OS-u, nekoliko sedmica, desetka, par XP, kod kuće, testno, radi na Win 10, kod klijenata, probno instaliran testni certifikat, negdje radi na bilo čemu, negdje isto ni načemu ;)

Da zaključim post prije nego se rasplamsa: malo sam pročitao starije postove i sad vidim da je problem u nedostajanju starog DEMO CA certifikata. Nakon instalacije sve radi. Sad, drugo je pitanje takvog "nesuvislog" izdavanja novih certifikata i nepojašnjavanja, odnosno nedostajanja procedure instalacija
May 10 at 12:07 PM
Imaš li instaliran pored tvog DEMO certifikata, i Verifikacijski/root (samopotpisani) certifikat za Demo CA

http://fiskalizacija.codeplex.com/wikipage?title=Kako%20instalirati%20Verifikacijski%2froot%20%28samopotpisani%29%20certifikat%20za%20Demo%20CA%20%3f
May 10 at 12:10 PM
Da, hvala na odgovoru, sad sam skužio sve. mora biti stari CA demo da bi sve proradilo. Mada me čudi, do prije dva tjedna situacija je bila identična, ne mogu baš staviti ruku u vatru, ali nitko ništa nije dirao po testnim računalima... Ovo mi je jako glup način dokumentiranja od strane FINA-e, APIS-a, ne znam koga. Hvala još jednom.

2016-05-10 13:07 GMT+02:00 GoranV13 <[email removed]>:

From: GoranV13

Imaš li instaliran pored tvog DEMO certifikata, i Verifikacijski/root (samopotpisani) certifikat za Demo CA

http://fiskalizacija.codeplex.com/wikipage?title=Kako%20instalirati%20Verifikacijski%2froot%20%28samopotpisani%29%20certifikat%20za%20Demo%20CA%20%3f

Read the full discussion online.

To add a post to this discussion, reply to this email ([email removed])

To start a new discussion for this project, email [email removed]

You are receiving this email because you subscribed to this discussion on CodePlex. You can unsubscribe on CodePlex.com.

Please note: Images and attachments will be removed from emails. Any posts to this discussion will also be available online at CodePlex.com