Kako stornirati storniranu transakciju?

Mar 4 at 3:09 PM
Pozdrav! Imam jednu nesvakidašnju situaciju:

Imamo dva "naplatna uređaja", 1. koji se fiskalizira (računi dobivaju JIR) i 2. koji se ne fiskalizira (transakcijski račun).

E, sad. Trebalo je stornirati jedan nefiskalizirani račun, napravili smo novi (storno) račun s minusom ali smo greškom fiskalizirali isti u 1. naplatnom uređaju koji se fiskalizira. Znači, sada smo u FINA poslali -200kn, a taj račun je već proveden na 2. naplatnom uređaju (dobio je svoj redni broj itd).

Ima li itko info što se radi u slučaju kada storniraš transakciju koja na tom naplatnom uređaju ne postoji?. Jer ako napravim novi račun s +200kn, onda u knjigovodstvu imam dva računa, a jednu prodaju, pa ne znam jel to problem?

Btw. radi se o web shopu.
Mar 5 at 10:30 AM
Nije mi jasna ta matematika. Na kasi 2 imaš račun (+200kn). Na kasi 1 imaš greškom nastali storno (-200kn). Ako na kasi 1 napraviš i fiskaliziraš račun koji će 'pojesti' krivi storno na toj kasi (+200kn), još ti samo preostaje na kasi 2 koja ne fiskalizira napraviti storno tog trećeg računa sa kase 1 (-200kn).
Fiskalizacija i utržak su ti na nuli (200-200+200-200), a računi su tu da objasne i dokumentiraju i poslovni događaj, i grešku, i ispravak greške.
Dakle sve u svemu, četiri računa, ništa para, fiskalizacija štima.
Ili ne?
Mar 6 at 1:52 PM
Edited Mar 6 at 1:53 PM
Ja isto mislim da sve štima :) Samo na prvoj kasi onda treba fiskalizirati račun s 200 kn s oznakom "Transakcijsi račun", a na drugom stornirati kako je trebalo.
Mar 7 at 10:38 AM
Na 1 naplatnom sada otkucas novi racun +200kn ( da poništiš storno koji nisi trebao za taj naplatni uredaj ) i onda na 2 naplatnom uredaju fino odradiš storno na iznos -200kn.
I na krajaju imas hrpu racuna a nigdje love :) .