Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE has encountered a problem and needs to cloase.

Sep 9, 2015 at 7:41 AM
Imam program za izračun plaće koji radi u DOS-u. Prilikom izrade xml faila za Jppod obrazac javlja se greška:
Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE has encountered a problem and needs to cloase.

Zna li netko u čemu je problem
Coordinator
Sep 9, 2015 at 7:44 AM
Prvo, Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE nema nikakve veze s JOPPD obrascem.
Drugo, ovo je općenita (generička) poruka i uzrok može biti u dosta toga, obično se u Windows Application Logu može naći više detalja zašto se greška pojavila, predlažem da tamo pogledaš u ćemu bi mogla biti stvar.
Sep 9, 2015 at 8:02 AM
I kada ručno pokrenem Raverus.FiskalizacijaDEV.Exe dolazi do iste greške i poruke.
Na PC je intaliran Windows XP. Gdje je Windows Application Logo?
Sep 9, 2015 at 10:43 PM
pmiroslav, meni se cini da si ti na krivom sajtu. Kao sto ti "gazda" sajta, nrasinec kaze, Raverus modul nema nikakve veze sa placama i JOPPD obrascima nego iskljucivo s FISKALIZACIJOM racuna.
Sep 10, 2015 at 6:25 AM
Zaboravimo sada Joppd obrazac i plaće ovo ovdje nije bitno.
Aplikacija koju koristim u jednom trenutku treba izraditi xml datoteku, a Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE, koliko sam ja razumio služi da potpiše tu xlm datoteku i u ovom slučaju nije bitno za što ta datoteka služi i kuda se šalje. To sam samo usput spomenuo.
Zamislite da je isti slučaj da izrađujem fiskalni račun pa da mi sa kod njegove izrade javi ista greška kao u nalovu.
Mena zanima dali neko zna zašto se to događa i kako to popraviti?
Sep 10, 2015 at 7:33 AM
Raverus koristi fiskalizacijski certifikat za kreiranje zaštitnog koda izdavatelja (ZKI) iz propisanih elemenata gotovinskog računa, pa onda tvoj program slaže od njega i ostalih propisanih podataka iz računa strukturno propisan xml file, koji onda opet Raverus potpisuje već pomenutim certifikatom, te se takav šalje u Centralni Informacijski Sustav Porezne uprave (CIS), koji ti (ukoliko je zahtjev ispravan) šalje natrag odgovor koji sadrži Jedinstveni identifikator računa (JIR).
Kod JOPPD-a je potpuno druga priča: iz podataka obračuna plaće tvoj program treba sastaviti strukturno propisani xml file (potpuno različite strukture od gore navedenog), te se putem internet sučelja učitava u sustav e-Porezne, a kroz njega se i digitalno potpisuje.
Nino te je dobronamjerno uputio na Windows application log datoteku (log - dnevnik, zapisnik) a ne na nikakav logo (logotip).
Moraš malo složiti lončiće, pa će ti odgovori doći sami.
Sep 10, 2015 at 9:32 AM
Zašto toliko ironije i kritika na moj račun. Ili mi pomozite ili ne.
Zaboravimo i e-poreznu i JPPOD i ostalo.
Moje pitanje je jednostavno:
Kada se na PC-u starta Revus.FiskalizacijaDEV.exe otvori se prazan cmd promt i nakon toga prozor sa porukom:
Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE has encountered a problem and needs to cloase

Trebam pomoć za ovaj problem ako je netko već imao tako što.

A što Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE kod mene odrađuje trenutno nije bitno
Sep 10, 2015 at 10:45 AM
Gledaj,

koliko sam pročitao između redaka, ti si vjerojatno u folder gdje Raverus "čita" .xml-ove ubacio jedan .xml koji ima strukturu JOPPD-a. Pošto mu polja ne odgovaraju, postoji mogućnost da se pogubi i daje ti grešku koju daje. Očisti foldere, pusti onako kako treba biti kod prve instalacije i onda probaj otvoriti. Vjerujem da će ti onda raditi.

Ako neće, javi pa ćemo vidjeti dalje. I u svakom slučaju ne bi škodilo da pogledaš log file.
Sep 10, 2015 at 12:41 PM
Riješio sam problem koji je bio u neadekvatnoj verziji .NET Frameworka.
Hvala svima koji su mi željeli pomoći
Sep 10, 2015 at 9:16 PM
Nema na čemu, i drugi put, uime svih koji smo ti željeli pomoći, bez ikakve ironije ili kriticizma. U diskusijama ovog projekta okupilo se nesebično i dobronamjerno društvo koje i dalje prati problematiku fiskalizacije i svatko je u njega dobrodošao, bilo pitanjem, bilo savjetom. Drago mi je da si riješio problem, ali još me zbunjuju dijelovi tvojih postova, n.pr.:
Prilikom izrade xml faila za Jppod obrazac javlja se greška
A što Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE kod mene odrađuje trenutno nije bitno