snimanje certifikata u bazu i potpisivanje

Mar 23, 2015 at 12:25 PM
Pozdrav,
Ima li tko primjer snimanja certifikata u bazu i potpisivanje s njime

Željko
Mar 31 at 10:08 AM
Ja se borim s time :) .... savjet?
Apr 1 at 2:07 PM
Možeš li mi dati smjernice na koji se način to izvodi.
Pokušavao sam nešto - vidiš po postu - u 2015 godini ali sam odustao od toga jer nisam znao kako to primijeniti.
Npr. Imam dvije firme u bazi centralno na serveru a želim da korisnici lokalno na udaljenim lokacijama zavisno od toga na kojoj firmi rade povuku certifikat za tu firmu.
Može li se tako nešto izvesti.

Unaprijed hvala.

Željko
Apr 1 at 3:01 PM
Ja sam to probao kad sam pokušao napraviti neko rješenje da se zaobiđe XP ograničenje kod ovog novog protokola što ga uvodi porezna.
Napravio sam tako da sam certifikat spremio u bazu kao niz bajtova odijeljenih separatorom. Bytove sam explicitno pretvorio u integer i tako ih držao spremljene u bazi, tako da mi je certifikat bio spremljen kao string u obično text ili memo ili blob polje, ne sjećam se točno.

Ne znam koju bazu koristiš, ali ja sam koristio MySQL i kad bi pročitao certifikat iz baze i onda integere pretvorio natrag u byteove, radilo je. Nisam ništa detaljno razrađivao, ali radilo je.

StringBuilder sb = new StringBuilder();
try
{
 byte[] arr = File.ReadAllBytes("c:\\NekiFolder\\certifikat.p12");
 int len = arr.Length;
 for(int i = 0; i < len; i++)
     sb.Append((sbyte)arr[i] + ";");     // Točka zarez kao separator između byteova
 String Certifikat = sb.ToString();   // Ovo spremiš u bazu
} catch (IOException)
Apr 4 at 9:15 AM
Edited Apr 4 at 9:15 AM
zadzic wrote:
Npr. Imam dvije firme u bazi centralno na serveru a želim da korisnici lokalno na udaljenim lokacijama zavisno od toga na kojoj firmi rade povuku certifikat za tu firmu.
Može li se tako nešto izvesti.
Ovo možeš izvesti i bez spremanja certifikata u bazu na način da certifikate iz cert stora pretražuješ po OIB-u firme koji je upisani u Subject polje
Apr 4 at 2:22 PM
Želio sam izbjeći instaliranje certifikata na client- računalo, budući da su podaci ionako na netu sa MS SQL baze sa servera.