Win8/8.1-disable automatic update!!!

Nov 22, 2014 at 12:25 PM
Edited Nov 27, 2014 at 10:20 PM
Nije direktno vezano za fiskalizaciju, ali jeste za sva poslovna racunala.
Ljetos kolega instalirao svoju kasu na novim Win8.1 PC-ima (3 radna mjesta) - dosad radilo sve 5. Kako je trenutno bio na putu, zamolio me je da rijesim problem kod njegovog korisnika, kojem je naglo prestao raditi printer. Niko nista ne cacka po tim PC-ima, original W8.1 instalacija, printer HP LJ P2035 - ne reagira na printanje. Drivera na HP-u, za Win8/8.1 nema, vec neka gomila neupotrebljiivog teksta. Dakle, nemoguce je obrisati pa ponovo instalirati driver. Kako je kolega to inicijalno postavio da radi, ni on ne zna, ali valjda je ljetos to samo od sebe proradilo. U medjuvremenu, Windowsi su sami povukli neki update i to je sve prestalo raditi, ali napominjem, samo na 1 pc-u! Druga 2, sa istim printerima i sve ostalo isto, nisu stvorila problem.

Uglavnom, da ne duzim, srecom sistem recovery nije bio iskljucen pa sam uradio jedino sto mi je preostalo - vratio stanje Windowsa na prosli tjedan, kad je problem i nastao. Ali kako ne bi opet bilo sranja, na sva tri sam iskljucio automatic update!!!

Sto, naravno, savjetujem i svima vama, koji imate (ne)srecu da se zajebavate sa Win8/8.1

EDIT: i nemojte glupo, k'o ja, prvo disejblirati update pa onda napraviti system restore, nego upravo obrnuto, prvo system restore pa onda disable update-a, naravno. inace eto poziva da nesto ne radi za dan-dva, cim se windowsi opet azuriraju.
Nov 28, 2014 at 7:21 PM
Baš sam nedavno imao takvu igru s Win8. Nakon update-a prestalo printat na Generic/Text Only POS printer. Update je izbrisao taj uređaj! No lako se rješilo ponovnom instalacijom istoga iz baze raspoloživih drivera. Zašto to Win8 update radi s printerima bilo bi zanimljivo saznati.
Nov 29, 2014 at 5:05 PM
Edited Nov 29, 2014 at 5:06 PM
bad_exception wrote:
...Zašto to Win8 update radi s printerima bilo bi zanimljivo saznati.
Odgovor bi bio jednostavan: svaki drugi (tj. svaki prvi) Windowsi ne valjaju, tj. izbace ih prije vremena, vjerojatno zato sto menadzeri na silu tjeraju programere da izbace proizvod, a onda ga u sljedecoj verziji popravljaju.

Windows 95 - shit (uglavnom)
Windows 98 - ok
Windows ME - shit
Windows XP - ok
Windows Vista - shit
Windows 7 - ok
Windows 8 - shit
Windows 10 - ? (djeluje "normalnije" od 8-ice u teh.prev.)

Medjutim, najgore tu stradaju poslovni korisnici kojima se doslovce uvale Windowsi sa novim PC-om, sa kojim se onda oni jebu sljedecih X godina (i jedva cekaju da im novi PC opet crkne ili zastari). Privatni korisnici rijese to relativno jednostavno instalacijom onoga sto trenutno valja (doduse, to najcesce bude nelegalno).
Dec 3, 2014 at 11:06 AM
Na Win 8.1 obavezno isključujem Automatic Update. Mijenjaju postavke računala bez pardona.
Kad sam napravio manualni update, uključio mi je Automaci Update bez pitanja, a rasturio je još nekoliko postavki. Ja sam tvoj Microsoft i nemaj više bogova osim mene.
Dec 3, 2014 at 3:09 PM
Edited Dec 3, 2014 at 3:20 PM
Nisam imao slučaj s printerima ali sam imao na svom računalu i laptopu problem što su mi se neke "user" opcije vratile na početne postavke nakon updatea. Isto tako, nekoliko klijenata ima računalo sa win8, ali još nikakvih poziva nije bilo vezano za printere... (na svu sreću). Win 8 je do sada svakako najbolji operativni sustav, ali dokaz koliko je kvalitetno u startu odrađen je to što već imam 131 update...užas.
Dec 12, 2014 at 3:05 PM
DejanK wrote:
... što su mi se neke "user" opcije vratile na početne postavke nakon updatea.
Ovo je bezobrazno, da ne kažem nešto gore. Šta bi sad trebao pisat gomilu skripti koje ću pokretat nakon svakog update-a?

Uglavnom se slažem sa Viggorovom ocjenom. Jedino WinXP - ok nakon SP2. Možda će i Win8 biti ok, ako doživi 8.3 :D
Dec 12, 2014 at 3:08 PM
Evo i drugi imaju problema s postavkama nakon updatea

Lp

Ž

Sent from my mobile

damir_ <[email removed]> je napisao:

From: damir_

DejanK wrote:
... što su mi se neke "user" opcije vratile na početne postavke nakon updatea.
Ovo je bezobrazno, da ne kažem nešto gore. Šta bi sad trebao pisat gomilu skripti koje ću pokretat nakon svakog update-a?

Uglavnom se slažem sa Viggorovom ocjenom. Jedino WinXP - ok nakon SP2. Možda će i Win8 biti ok, ako doživi 8.3 :D
Jan 2, 2015 at 6:59 PM
bad_exception wrote:
Baš sam nedavno imao takvu igru s Win8. Nakon update-a prestalo printat na Generic/Text Only POS printer. Update je izbrisao taj uređaj! No lako se rješilo ponovnom instalacijom istoga iz baze raspoloživih drivera. Zašto to Win8 update radi s printerima bilo bi zanimljivo saznati.
Pozdrav imam isti problem. da li jednostavno ukolniti uređaj pa dodati isti?
Jan 4, 2015 at 1:48 PM
Merlinka wrote:
Pozdrav imam isti problem. da li jednostavno ukolniti uređaj pa dodati isti?
  • Citaj vec napisano - meni to nakon update-a nije uspjelo - printer definitivno otisao u kurac. Srecom, pomogao je System restore, kojim sam vratio stanje na par dana unatrag, prije update-a. Ako ti to uspije, nakon toga ISKLJUCI automatski update, jer ces opet trcat da rjesavas isti problem za dan-dva. I nadaj se da ga nitko nece rucno pokrenuti (slucajno ili namjerno).