Računi se ne vide u poreznoj

Jan 20, 2014 at 9:59 AM
Da li je netko imao situaciju da su računi uredno fiskalizirani i da imaju JIR, prolaze SMS provjeru ali ih se ne vidi u poreznoj kda se traži pregled za recimo jučerašnji dan?
Coordinator
Jan 20, 2014 at 10:02 AM
Da li je sve u redu s prijavom poslovnog prostora? Mi smo se susreli s pojašnjenjem jednom našem klijentu, od strane Porezne, da nemaju "kućicu" za njega pa ne vide njegove račune, jer nije napravio prijavu PP.
Jan 20, 2014 at 11:08 AM
nrasinec wrote:
Da li je sve u redu s prijavom poslovnog prostora? Mi smo se susreli s pojašnjenjem jednom našem klijentu, od strane Porezne, da nemaju "kućicu" za njega pa ne vide njegove račune, jer nije napravio prijavu PP.
Ma je sada sam tražio provjeru za naš poslovni prostor i račune i normalno se sve vidi...još ću jednom provjeriti postavke kod korisnika i s inspektorom za koji poslovni prostor gleda račune....
Jan 20, 2014 at 12:17 PM
Ima već postova na ovu temu. Uglavnom, ako nije prijavljen PP računi se zaprimaju i vide na provjeri, ali ne i u onoj aplikaciji PU.
Jan 20, 2014 at 12:40 PM
**damir_ wrote:**
Ima već postova na ovu temu. Uglavnom, ako nije prijavljen PP računi se zaprimaju i vide na provjeri, ali ne i u onoj aplikaciji PU.
Znam to je sve jasno ali smiješno je što on vidi račune zasebno pri provjeri ali ne vidi ih u zbroju za određeni datum..Poslao ssam Apisu na provjeru pa ćekam odgovor...
Jan 21, 2014 at 3:23 PM
Kako to misliš da ih ne vidi u zbroju za određeni datum? Zar postoji ta kontrola? Ili misliš na referenta u Poreznoj?

Mislim da je jedini mogući razlog to da nije prijavljen poslovni prostor. Provjeri baš u .xml ovima koju oznaku poslovnog prostora šalješ i onda provjeri u .xml u koju oznaku poslovnog prostora si prijavio. I provjeri odmah OIB-ove.
Jan 21, 2014 at 3:49 PM
Da upravo riješeno. Bio je prijavljen poslovni prostor s krivom oznakom pa se računi nisu povezivali.....zatvoren krivi PP i otvoren novi ispravni. Svi poslani računi su se povezali tako da je djelatnik porezne uredno mogao vidjeti zbroj blagajne. Oni vide razvrstane račune po načinu plaćanja i broj računa za određeni datum i PP...