Problem kod "zatvorenog" interneta

Sep 12, 2013 at 8:46 PM
Edited Sep 12, 2013 at 8:50 PM
Kao prvo pozdrav svima, nisam dugo bio prisutan na diskusijama. Imam problem sa exe verzijom
kod jednog korisnika koji ima kontrolirani internet promet tj. dopustili su izlaz samo prema
poreznoj i dešava se da nakon određenog vremena (10-ak dana) fiskalizacija svakog računa traje
30-ak sekundi i duže i to konstantno dok se ne ostvari komunikacija sa internetom koji nema
ograničenja (mobilni stick ili oni u tom trenutku otvore internet) i nakon toga je opet 10 dana
sve ok (sa zatvorenim internetom). Da li možda osim prema cis-u još nešto otvoriti ili to možda nisu dobro napravili ?
Na žalost nemam kontrolu niti pristup konfiguraciji routera i interneta. Malo čudno ali je tako.
Coordinator
Sep 13, 2013 at 6:16 AM
FiskalizacijaDEV kompomenta, bilo .NET, bilo COM bilo EXE se spaja jedino i isključivo na CIS (test/produkcija) i to je jedino što je potrebno otvoriti za normalan rad. Vidi ovo za malo više informacija: https://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/455465

U svakom slučaju, pokušaj sa Sample programom ili sa CIS connection test (i jedno i drugo je u Downloads) vidjeti da li se samo komunikacija iz tvog programa tako ponaša, da pokušaš izolirati problem.
Sep 13, 2013 at 7:44 AM
Nino ti me svaki put "šokiraš" i skoro mi je za ne-vjerovati da postoje takvi kao ti. Hvala puno na odgovoru. Ma tu je najveći problem što komunikaciju sa
krajnjim korisnikom ne radim ja nego posrednik ali ću se sad svakako morati uključiti ako žele riješiti problem. Uglavnom meni je najvažnija ova tvoja
potvrda da se FiskalizacijaDev spaja jedino i isključivo sa CIS-om. Tako sam i pretpostavljao ali sam htio tvoju potvrdu. Hvala još jednom.