Vista/Certifikati/Fiska

Mar 29, 2013 at 12:19 AM
Edited Mar 29, 2013 at 12:34 AM
Mozda je vec prezvakano pa se ispricavam, ali ponavljanje je majka ucenja, sto bi rekli stari...
Prvi put instaliram na Visti (nulta Home verzija, nije SP1/2). Vidim ima instaliran Netframework 3.5, pa dodam 2.0, za svaki slucaj (mora se staviti 2.0SP1, jer "obicna" je samo za XP).
Koristim Fisku za DOS aplikaciju, ali to nije bitno, jer mislim da ni Raverus, na kojem je bazirana Fiska ne bi radio.

Naime, instalacija ROOT certifikata (DEMO i/ili RDC) ne radi kako treba ako se izvode na obican i najlaksi nacin (metoda KLIK/KLIK), jer se tako instaliraju u krivi "certifikat folder" (Intermediate Certificates/Certificates umjesto u Trusted Root Certificates/Certificates - vidi sliku)
Image.
Zato ih treba pomocu MMC-a deinstalirati i rucno postaviti na pravo mjesto. Meni Fiska nije htjela raditi (neka SSL greska, nisam tocno zapisao) dok ih nisam pomjerio tamo gdje treba.

Doduse, probao sam samo sa DEMO certifikatom, ne znam za RDC. No, sam klijentski certifikat (demo ili produkcijski) se pravilno postavi sa KLIK/KLIK metodom, tako da tu nije potrebna korekcija (Personal/Certificates).

Nisam jos probao na W7, ali i tamo treba ovo imati na umu
Mar 29, 2013 at 10:47 PM
Koliko sam skuzio KLIK/KLIK ne stavlja u Trusted CA da se hebes pa ja po defaultu stavljam rucno path. Windozi
Mar 31, 2013 at 1:34 AM
Da, upravo tako, ne ide u Trusted, ali u Visti. U XP-u "no probemos", sve radi i na klik/klik, ali u Visti ne. Nisam probao pod W7, ali namjeravam.