TimeOut

Mar 28, 2013 at 5:15 AM
Edited Mar 28, 2013 at 5:20 AM
Prvo da pozdravim autore - pohvala za rad!

Koristim COM za VB6 i malo sam improvizirao vezano za timeout.

Dolazim do zaključka:
Primjer 1 - Kada lan kabel isključim prije pokretanja aplikacije, timeout radi kako spada tj. koliko je i zadano, to je ok.
Primjer 2 - Kada kabel isključim nakon pokretanja aplikacije, prvi timeout traje oko 15-20 sekundi i to je malo iritantno...

Info koji dobijem (koji je i normalan) nakon primjera 1:
The operation has timed out.

Info koji dobijem nakon primjera 2:
[DBNETLIB][ConnectionRead (recv()).]General network error. Check your network documentation

Jel imao još netko ovakvih slučajeva?
Mar 29, 2013 at 12:36 AM
Ne znam da li sam u pravu, ali mi se čini da ovo nije problem COM-a.
Meni ovo djeluje kao problem TCP/IP client protokola za povezivanje prema bazi, [DBNETLIB] .
  • Ako startamo app sa networkom baza po dflt se spaja preko TCP/IP protokola, ako ubijemo network client gubi konekciju sa bazom.
  • Ako startamo app bez networka client se spaja sa protokolom koji nije TCP/IP pa onda COM može odraditi svoj timeout.
    Trebalo bi probati podesiti client i server da rade uvijek bez TCP/IP protokola. Koji puta u praksi to ne možemo napraviti..
Mar 29, 2013 at 3:04 AM
Edited Mar 29, 2013 at 3:12 AM
Uf, da....isprika. Riješio sam problem. Imao sam code koji komunicira sa serverom online ukoliko se dogodi greška, a nisam iznad imao provjeru dostupnosti interneta...uglavnom, sve funkcionira. Bilo je 5 ujutro...to opravdava ovaj propust :) Svejedno hvala na odgovoru :))