Pogreška u slijednosti.

Mar 21, 2013 at 6:11 PM
Zbog nekog 'Buga' u aplikaciji dogodilo se da je preskočen jedan broj u nizu računa.
Što učiniti u takovoj situaciji?
Apr 2, 2013 at 2:53 AM
Edited Apr 2, 2013 at 2:55 AM
Kreiraj račun sa tim fiskalnim brojem koji je preskočen, dodaj neki artikal i naknadno ga fiskaliziraj...
Obrati pažnju da tns:DatVrijeme bude onog dana kada je račun i preskočen, inače (po mojoj logici) ćeš imati nelogičnosti. Nadam se da kužiš...
Apr 2, 2013 at 11:06 AM
Ne bih ja ništa ubacivala naknadno.
Napraviš mali dopis s objašnjenjem toga što se točno dogodilo i da je ta greška sad ispravljena i da otklonjena za ubuduće.
Sve ovo naknadno poštelavanje je zeznuto. Em imaš 48 sati za naknadnu fiskalizaciju, em ti se artikl koji nije stvarno prodan skida sa zalihe, a stoji na polici...
Apr 2, 2013 at 11:18 AM
U svakom slučaju je za pretpostaviti da CIS zna kada je razmjenio dokument..
Apr 2, 2013 at 11:58 AM
U svakom slučaju, prošlo je više od 48 sati i ono što sam ja savjetovao ne može poboljšati situaciju, nego samo treba navesti i objasniti u internom aktu što se točno dogodilo. Ali ako se dogodi tako nešto slično, stigne se u roku 48 sati kreirati račun i naknadno fiskalizirati. Pa makar pod cijenu da na polici stoji artikal a na zalihi nedostaje isti. Bolje to nego kazna zbog slijeda računa ;) Tko voli nek izvoli :)