Slanje na produkciju prije 1.4.

Feb 25, 2013 at 9:51 PM
Mogu li izvaditi produkcijski certifikat i slati u poreznu prije 1.4. (obveznik sam od 1.4.) i naravno na računima ispisivati ZKI i JIR?
Feb 26, 2013 at 12:06 AM
Naravno da možeš. 1.4. je krajnji rok.
Feb 26, 2013 at 8:12 AM
Kod prelaska na produkciju, kako provjeriti da li je sve u redu?
Prvo prijava prostora...
a provjera dobivanja JIR-a?
Feb 26, 2013 at 8:17 AM
naaddaa wrote:
Kod prelaska na produkciju, kako provjeriti da li je sve u redu?
Prvo prijava prostora...
a provjera dobivanja JIR-a?
Prvo prijava poslovnog prostora.
Ako prodje OK, kod slanja racuna, ako dobijes JIR, sve je OK.
Feb 26, 2013 at 11:35 AM
A i ako ne dobijes, opet je OK, mozda samo trenutno server ne fercera (ZKI je glavni!). Valjda si sve prvo testirala sa demo certifikatima? Kod prelaska na produkciju, osim instalacije "pravog" certifikata, promjene OIB-a i URL-a u Fiska2Tray, nista drugo se ne mijenja.

I ja sam se usro kod prve instalacije i prelaska na produkciju, ali u principu i ako se nesto zajebe, mozes isti taj racun stornirati, tj. baciti ga u minus.
U stvari, ako nesto bas i ne stima, mogu se racuni koji nisu dobili JIR i obrisati iz baza - ako su zadnji, da se ne bi nastala rupa u racunima, sto u principu ne treba raditi, ali nikad se ne zna gdje cuci bug pa treba sve potencijalne mogucnosti imat na umu.
Feb 27, 2013 at 3:44 PM
Pravilnik kaže da se testira na testnom serveru.
Vjerojatno nije smrtni grijeh ako račun br. 1 bude storniran u znanstvene svrhe.
Mar 11, 2013 at 11:23 PM
Mozd li se ista isprobati ranije s produkcijom a opet stvRno zapoceti tek sa 1.4.2013.?
Recimo prijavu prostora, ili kad se prijavi mora se tada i započeti!

Ja cu raditi s rjesenjem koje je napravio bbanko, na dosprinter.net
kako znam da je prijava prostora dopro prosla?
(tko pita ne skita)
Mar 14, 2013 at 1:25 AM
Edited Mar 14, 2013 at 1:31 AM
U LOG folderu imas sve XML-ove u obliku ggmmdd\ni.xml i ggmmdd\no.xml, gdje je xml sa sufixom "i" kreirala Fiska, a "o" je vraceno od CIS-a. Isto tako imas i prijave poslovnih prostora, samo umjesto n (gdje je n broj racuna) stoji PoslovniProstorHHMMSSi.XML. Isto imas poslano (i) i primljeno (o). Naravno, ja cuvam svaku prijavu (poslano i primljeno) kao dokaz.

Sama prijava poslovnog prostora nema veze sa pocetkom rada. Mogla si napraviti prijavu poslovnog prostora i 1.1.2013. Bitno je da se podaci koji su tad prijavljeni u medjuvremenu nisu promijenili. Ja sam sve svoje korisnike prijavio i prije NG i stavio da im ta prijava vrijedi od 1.1.2013, a neki od njih ce poceti raditi tek na ljeto.

Dakle, sve ih mozes prijavit vec sutra, pogledati sto ti je Fiska vratila, a onda se opet vratiti na testiranje. I ne brini, ako je testiranje proslo kako treba i produkcija ce, jer nista se tu bitno ne mijenja. Samo produkcijski certifikat te OIB i URL u Fiski, a to su obicni parametri, koji ne utjecu na ispravnost rada Fiske.

p.s.
Nemoj zaboravit da povremeno arhiviras (ZIP,RAR) te XML-ove u LOG-u jer ih se nakupi "masala" * (svaki racun po 2, cca 1kb+3.5kb), a nije ih zgoreg sacuvati radi kontrole.
Mar 14, 2013 at 1:58 AM
Edited Mar 14, 2013 at 2:04 AM
viggor wrote:
Nemoj zaboravit da povremeno arhiviras (ZIP,RAR) te XML-ove u LOG-u jer ih se nakupi "masala" * (svaki racun po 2, cca 1kb+3.5kb), a nije ih zgoreg sacuvati radi kontrole.
Najlakse i najlegalnije je: instalirati 7zip od kojeg ti trebaju samo 7z.exe i 7z.dll.
Nakon toga BAT procedura, nesto ovako:
@echo off
:PRIJE OVOGA POSTAVI SE U PARENT FOLDER OD FOLDERA LOG

7z u -r -tzip arhiva log\*.*
7z t arhiva.zip
if not errorlevel 0 goto BAD
rd /q /s log
md log
goto END

:BAD
echo Greska u arhivi - izvorni fajlovi nisu obrisani!
goto END

:END
Ja ovo napravim automatski svaki put po dizanju Windows-a, zajedno sa sinkronizacijom vremena.
Kako ZIP fajl vremenom raste, vidjet cemo koliki ce ukupno biti. Mozda bi najbolje bilo raditi arhive na 1-mjesecnoj bazi, ali za to treba malo vise programiranja.