Kako instalirati moj DEMO certifikat kod korisnika?

Feb 22, 2013 at 10:06 AM
Budući da se ne može više puta skinuti s FINA-inih stranica, da li je dovoljno uzeti fiskal1.pfx i spremiti ga na neku lokaciju kod korisnika ili treba neki import?
Feb 22, 2013 at 12:12 PM
Mi smo to napravili više puta na način da imamo posebno parametar OIB-a certifikata.
Feb 22, 2013 at 12:39 PM
Možda prethodni odgovor nije potpun, vezano za Finu, certifikat ne treba ponovno skidati. Napravi se export i ponovo import na drugo računalo..
Feb 22, 2013 at 1:42 PM
abranko, imam i ja podeseno parametarski za test i produkciju, ali dosad sam sve koristila samo na svom racunalu. :-)

znaci uzmem svoj eksportirani pfx i importiram kod korisnika?
Feb 22, 2013 at 5:18 PM
Da kod exporta pita private key a kod importa na drugom računalu lijevi dvoklik sa mouse na njega, opet private key, personal store i ok. Sve radi po defaultu ok. Ne stavljamo kvačicu na "Enable strong private key protection..", jer nas onda tlaći verifikacija na prvom računu u danu. Naravno DEMO certifikat ima i svoje pripadajuće druge certifikate, postupak je isti samo nema private key.
Feb 23, 2013 at 1:09 AM
Ne treba nikakav import. Samo staviš fiskal1.pfx kod korisnika i instaliraš demo root certifikat.
Feb 23, 2013 at 7:23 PM
Kod svih korisnika prvo instaliraj oba root certifikata, koji se koriste za transport podataka (democacert.cer i RDC-produkcijski). Oni oba mogu ostati instalirani, jer se ne "kolju" medjusobno. Prilikom testiranja, instaliraj samo svoj DEMO certifikat (.pfx) u Certificate Store (sto se svodi na klik-klik-next-next i 1 upit za njegovu lozinku) ili ga koristi tako da ga pozivas iz programa kao .pfx fajl, uz njegovu lozinku, naravno. Nakon obavljenog testiranja (obuke, vjezbanja), deinstaliraj ga ako je u CS-u (jer sam primijetio da se "kolje" sa produkcijskim, valjda zato sto ih CS oba vidi s istim imenom - "FISKAL 1") i onda na isti nacin instaliraj (*.p12) produkcijski (opet ga mozes staviti u CS ili svaki put programski pozivati uz lozinku) i kreni u produkciju. Pri tom, ne zaboravi promijeniti i url sa test servisa na produkcijski.

Barem tako ja radim i pisem ovo ne da se pravim pametan, nego da i sam ne zaboravim kako to ide, a usput i da pomognem, ako mogu, znas ono o muhama, udarcu i slicna sranja :)
Feb 23, 2013 at 9:01 PM
super
svima hvala na odgovorima
samo još - kako ga deinstaliram iz Certificate storea?
Feb 24, 2013 at 4:44 AM
Start --> Control Panel --> Network and Internet --> Internet Options --> Content --> Certificates --> selektiraj certifikat --> Remove