Server ne radi?

Feb 18, 2013 at 2:22 PM
Jel' se to srušio server porezne?
Feb 18, 2013 at 2:23 PM
Mislim da da !cak ni test server mi ne radi!
Coordinator
Feb 18, 2013 at 2:27 PM
Edited Feb 18, 2013 at 2:28 PM
Da, test već neko vrijeme ne radi: https://www.fdev.hr/Status/Status-CIS-Servisa.aspx

Provjeravamo što je sa produkcijom :)
Feb 18, 2013 at 2:33 PM
Ne radi ni produkcija
Feb 18, 2013 at 2:36 PM
proradila produkcija
Coordinator
Feb 18, 2013 at 2:41 PM
Proradio i test - možda je i network connectivity issue, tko zna? Baš me zanima što će se dogoditi u teoretskoj situaciji u kojoj cijela ili dio Hrvatske ostane bez linka, jer se nekaj s DNS-om "zbrčkalo" :)
Feb 18, 2013 at 2:46 PM
jep, nije radilo pol sata
Coordinator
Feb 18, 2013 at 2:48 PM
Sad je prvi pravi trenutak da se u praksi vide dvije situacije: naknadno slanje + kako se CIS ponaša kod povećanog loada. Kako mi se čini, ovo su potencijalno puno opasnije situacije za CIS nego "špice" u prometu: kada krene automatizirano naknadno slanje XML-ova...
Feb 19, 2013 at 7:59 AM
Zanimljivo. Mi sa našima provjeravamo i sve je ok sada. Jučer zvali korisnici da im ne radi.

Naravno nigdje nepiše na stranicama PU da su imali poteškoče u radu. Lakše je da svi misle da su programeri krivi :)
Coordinator
Feb 19, 2013 at 10:31 AM
S obzirom da vrlo vjerojatno nikada nećemo dočekati tako nešto od Porezne ili APSI IT-a i s obzirom na to koliko je community oko FiskalizacijaDEV narastao, mislim da nije skroz nerealno ostvariti neslužbeni status servis za produkcijski CIS, da radi slično kao i status za testni CIS...

Kaj mislite o tome?
Feb 19, 2013 at 12:55 PM
nrasinec wrote:
S obzirom da vrlo vjerojatno nikada nećemo dočekati tako nešto od Porezne ili APSI IT-a i s obzirom na to koliko je community oko FiskalizacijaDEV narastao, mislim da nije skroz nerealno ostvariti neslužbeni status servis za produkcijski CIS, da radi slično kao i status za testni CIS...

Kaj mislite o tome?
Podrzavam!!!
I stvarno pojma nemam zakaj se oni toliko grce oko toga.
Feb 19, 2013 at 2:23 PM
Kad su jučer telefoni počeli zvonjeti... I govorim ljudima pa pročitajte poruku, sve je objašnjeno CIS ne obrađuje fiskalizacijske zahtjeve no njima je lakše pomisliti da je kriv programer, kriv dostavljač ili upravitelj distribucije vodovoda nego nešto u PU.

I tako sam ja čekao cijelo veče ne bi li se na nekoj TV pojavio slavek ili ona njegova rospija iz PU, pa da nam se pohvale kako je nešto konačno i krepalo no ništa. Ni kljun, ni krilca, ni perca...
Coordinator
Feb 19, 2013 at 2:26 PM
Da, "ni a ni be ni mu" :)
Prema našim podacima, produkcijski CIS nije radio od cca 14:52:02 do 15:30:07 (+/- koju sekundu). Bilo bi zanimljivo saznati da li se stvar možda regionalno manifestirala, da, na primjer, nije radilo samo iz nekih krajeva HR - ili - uopće nije radilo?
Feb 19, 2013 at 7:29 PM
Ako bi se moralo pogadjati onda je kiksao Metronet, Apisov primarni ISP?
Feb 19, 2013 at 7:57 PM
Meni sa Hvara i dalje ne radi demo server, već drugi dan. Produkcioni nisam ni probao još.
Ima li netko informacije?
Coordinator
Feb 20, 2013 at 9:00 AM
nrasinec wrote:

Kaj mislite o tome?
Zanimljiva ideja... naime..
U dll-u bi se mogla implementirati jedna rutina, koja bi, nakon što bi detektirala, nedvosmisleno i nedvojbeno da je problem u CIS-u, slala na neki web servis podatak o nedostupnosti CIS-a. Također, kroz istu rutinu bi se moglo riješiti slanje, transparentno i sa mogućnosti kontrole od strane developera, podataka o spajanju na cis - vrjieme slanja, proteklo vrijeme do odgovora od strane CIS-a.
Sa ovim podacima imali bismo dovoljno manevarskog prostora da napravimo javni CIS-status produkcijski servis.
Kada bi ovu metodu koristilo samo 20% developera koji koriste raverus dll, ovo bi mogao biti safe-handle servis za provjeru rada CIS-a, siguran kao i testni servis.

Naravno, ove implementirane opcije bi se dale na kontrolu developerima, koji bi u kodu iste mogli iskljuciti ili ukljuciti po potrebi.
Coordinator
Feb 20, 2013 at 9:03 AM
Čitaš mi misli :)

Pogotovo ako se tako nešto napravi u zasebnom threadu, što znači da praktično neće usporavati proces izdavanja (printanja) računa + error handling po principu "ako pukne - pukne, ne ometaj rad glavne aplikacije"...

Ajmo - tko je in ?
Coordinator
Feb 20, 2013 at 9:08 AM
I'm :)
Feb 20, 2013 at 9:13 AM
I'm here :)
Coordinator
Feb 20, 2013 at 9:14 AM
Samo smo se ovoga trebali sjetiti davno, davno prije...
Feb 20, 2013 at 9:58 AM
I'm here :)
Feb 20, 2013 at 7:09 PM
I ja sam za!
Feb 21, 2013 at 12:44 AM
So and I ..
Feb 23, 2013 at 6:34 PM
Uvijek ZA, naravno :), ali moze li podpitanje: sto se prakticno dobija tim servisom u odnosu na sadasnje stanje? Ovo pitam zato sto generalno kod mene (kuc, kuc, kuc) nema problema pa pokusavam shvatiti sto bismo dobili tim dodatnim servisom. U stvari ne kuzim sto bez njega propustam(o), a volio bih znati. Da li se radi o brzem odgovoru o nedostupnosti CIS-a ili o necem trecem?
Ne zamjerite na neznanju i radoznalosti.
Feb 27, 2013 at 3:57 PM
Za