OIB osobe koja vrši naplatu.

Feb 6, 2013 at 9:04 AM
Recimo da trgovina ima jednu blagajnu i više prodavača, što je ćest slučaj, a prema CIS-u treba poslati OIB osobe koja je izvršila naplatu, kako to riješiti.
Dali se sada kod svake promjene trgovca treba logirati u program kako bi njegov OIB bio aktivan.
Ja naprimjer u svojoj aplikaciji imam formu za logiranje sa koje se operator prijavljuje i u memoriji su tada njegovi podaci.
Coordinator
Feb 6, 2013 at 9:07 AM
Da, kod svakog slanja računa u CIS moraš slati OIB osobe koja je račun izradila - dalje to znači log on/log off kod svake promjene osobe koja radi u programu.
Prema najavama, OIB osobe koja je izradila račun će se koristiti i za provjeru evidencije radnog vremena, dakle, ne može 24h dnevno, 7 dana u tjednu ista osoba slati račune u PU.
Feb 6, 2013 at 9:17 AM
Pa ovdje se radi o recimo trgovini auto dijelova koja ima rodno vrijeme od 07-15 sati. U trgovini radi 6 prodavača i samo jedna blagajna,, gužva je is svakih par minuta izdaje se račun od strane različitog prodavača i znači sada se svaki puta treba raditi log on/of
Feb 6, 2013 at 9:20 AM
da.
Feb 6, 2013 at 10:00 AM
pa postoje i rješenja bez log on off funkcije...
Feb 6, 2013 at 10:34 AM
postoje, naravno.
potrebno je samo osigurati da se kod kreiranja novog računa pribave podaci o operateru koji ga je izradio (tipa: novi račun - pop up "operater" ili nešto slično )
Ako pmiroslav ne namjerava mijenjati program u tom dijelu, onda log on/off.
Feb 6, 2013 at 11:10 AM
A mislim da ima i drugo rješenje.
Ako radnik radi 40-satni radni tjedan što vas sprečava da izaberete jednog radnika čiji će OIB ići cijelo vrijeme na računu. Bez log on/off.
Jedino kada je radnik na godišnjem ili bolovanju treba izabrati drugog radnika.
I problem riješen.
Coordinator
Feb 6, 2013 at 11:12 AM
To je moguće, no, treba paziti i na slanje računa van radnog vremena :)
Feb 6, 2013 at 11:20 AM
@aKava
Ja to ne bih preporučila
Da si ti radnik, bi li voljela da se tvoj OIB šalje i za ono što nisi napravila? Pa nek dođe do nekih komplikacija, reklamacija,... tko će biti odgovoran?
Feb 6, 2013 at 11:39 AM
@amalthea
OK, ima logike.
Ja sam riješio tako da uvijek imam vidljiv combo box na vrhu ekrana s popisom radnika, pa radnik može u bilo kom trenutku prije ispisa izabrati svoje ime (ide se na povjerenje) i fiskalizirati račun. Postoji i brzi pregled izdanih računa na kojima se vidi i ime i prezime osobe koja ga je izdala. U jednoj normalnoj radnoj sredini tu nebi trebalo biti problema.
Feb 6, 2013 at 11:44 AM
@aKava: znaš kako kažu - nema problema, dok ne nastane prvi put ;-)
Feb 6, 2013 at 3:00 PM
aKava wrote:
A mislim da ima i drugo rješenje.
Ako radnik radi 40-satni radni tjedan što vas sprečava da izaberete jednog radnika čiji će OIB ići cijelo vrijeme na računu. Bez log on/off.
Jedino kada je radnik na godišnjem ili bolovanju treba izabrati drugog radnika.
I problem riješen.
To ti ne prolazi jer kod prvog nadzora inspekcije rada ili porezne zatečena osoba morat će se identificirati.
A onda moli boga da te revnu 5.000kn a ne 50.000. Nemožeš dovesti korisnika u takvu situaciju.
Feb 6, 2013 at 5:35 PM
Pa što onda rade komobari u kafiću punom gostiju i stalno dolaze na blagajnu, Dali svaki put upisujju svoje ime i lozinku.
Feb 6, 2013 at 6:09 PM
zapravo - da.
skokni na kavu u neki kafic i sjedni blizu kase pa prati.
tipka "novi racun" pa tipka "operater" pa tek onda mogu upisivati stavke
Coordinator
Feb 7, 2013 at 1:26 AM
amalthea wrote:
zapravo - da.
skokni na kavu u neki kafic i sjedni blizu kase pa prati.
tipka "novi racun" pa tipka "operater" pa tek onda mogu upisivati stavke
ć ć ć ć..
i industrijskom špijunažom ste se počeli baviti...
:D
Feb 7, 2013 at 5:05 AM
pmiroslav wrote:
Pa što onda rade komobari u kafiću punom gostiju i stalno dolaze na blagajnu, Dali svaki put upisujju svoje ime i lozinku.
Kod mene username i password upisuje samo onaj koji otvara program, a pri izmjenama konobara/prodavača samo password.
Možda je time malo i narušena sigurnost, a i passwordi mi moraju biti unique, ali tako im ide brže.
Coordinator
Feb 7, 2013 at 11:01 AM
Dudek, nije te bilo sto godina :)
Pa taj approach je OK, ukoliko imaš unique identifikator.. lozinku ili PIN..
Feb 7, 2013 at 11:17 AM
dkustec wrote:
Dudek, nije te bilo sto godina :)
Pa taj approach je OK, ukoliko imaš unique identifikator.. lozinku ili PIN..
Morao sam odvesti Cifru kod veterinara, pa i Regu moram tu i tamo vidjeti, a štel bi i do birtije navrnuti, makar me tamo Martin odmah davi da mu promijenim način plaćanja 'penezi' u 'gotovina' ili 'novčanice', nije ni on siguran...
Coordinator
Feb 7, 2013 at 1:56 PM
:))