democacert iz fajla

Jan 30, 2013 at 11:30 AM
Edited Jan 30, 2013 at 11:54 AM

Na jednom računalu ne mogu (kako i zašto - duga priča) instalirati certifikate. Učitavanje fiskal demo certifikata iz datoteke nije problem, ali kako da aplikaciju FiskalizacijaDEV natjeram da radi sa democacert.cert iz datoteke?

Feb 2, 2013 at 7:32 PM
Edited Feb 2, 2013 at 7:35 PM
Nesto si ti pobrkao, meni si cini. Democacert.cert ne sluzi za samu fiskalizaciju (koliko se sjecam), nego za transportne poslove. Cak i nisam siguran mora li biti (zaboravio sam) instaliran kad se koristi .pfx ili .p12 fajl (ja ga koristim direktno iz Certifikat Store-a). U svakom slucaju, on nije u obliku .pfx fajla niti se koristi za potpisivanje podataka koji se salju na fiskalizaciju - samo je instaliran u CS-u i s njim je povezan DEMO certifikat (tvoj .pfx fajl). Njegova produkcijska varijanta je RDC, a produkcijski certifikat ima extenziju .p12.

EDIT: citaj http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/406858
Feb 4, 2013 at 7:14 PM
Znam čemu služi democacert. Problem je u tome da aplikacija traži democacert u certifikat storu a ja nisam u mogućnosti da ga tamo instaliram. Zato i pitam da li je moguće i na koji način da ga se koristi iz datoteke.