COM - redoslijed - pomoć

Jan 21, 2013 at 7:53 AM

Ekipo pozdrav....

Nisam jedan od onih programera koji su muku mučili s fiskalizacijom na blagajnama.... tj. tek sada ulazim u te vode.  Imam davno napravljenu aplikaciju za izdavanje računa za obrtnike i firme u VB6, te sam mislio da me fiskalizacija neće kačiti, ali ipak hoće.... 

Čitao sam upute i kao instalirati i koristiti COM komponentu i malo sam se pogubio....

skinuo sam i registrirao uspješno, echo radi,  zki, uuid i xml kreiram....

koji je dalje postupak....

gledam metode koje se nude i ne znam koju i kojim redoslijedom ih koristiti 

Kod primjer sa sorurce coda -  test.vbs mi se čini da resodlijed nije baš ispravan (prvo kreira xml, a tek onda zki....) I sve nakon xml-a mi javi grešku.....

ps.  imam demo certifikat i koristim njegov oib

hvala na pomoći

Coordinator
Jan 21, 2013 at 8:34 AM

Prvo pošalješ poslovni prostor - to tvoj program mora napraviti najmanje jednom, prije početka bilo kakve komunikacije.

Nakon toga trebaš pripremiti XML koji želiš potpisati i poslati u PU. Na računu kojeg ispisuješ iz svog programa moraš ispisati ZKI + JIR (ako si ga dobio od PU).

I to je više-manje to :)

Jan 21, 2013 at 8:39 AM

hvala

Poslovni prostor... to sam preskočio.... vjerojatno je tu problem zbog koje mi javlja grešku .... isprobat ću večeras....

a što se tiče opisnog redoslijeda, to sam pohvatao.....

ali koje metode se zovu za što?....  PosaljiSoapPoruku; PosaljiSoapPorukuCertifikatDatoteka; PosaljiPotpisanuSoapXmlPoruku .....

Coordinator
Jan 21, 2013 at 8:43 AM

Sve možeš odraditi putem PosaljiSoapPoruku, PosaljiSoapPorukuCertifikatDatoteka koristiš ukoliko ti je certifikat u file-u umjesto u Certificate store-u.

Slanje poslovnog prostora NEMA nikakvog utjecaja na greške koje ti se javljau; jedno nije povezano sa drugim. Moguće je slati račune u PU bez da si prethodno poslao PP, no, zakonski to nije ispravno; za testno okruženje ti je potpuno svejedno, za produkciju prvo moraš poslati PP.

Jan 21, 2013 at 8:51 AM

da li će PosaljiSoapPoruku istovremeno i potpisati xml ? 

ili moram prije zvati PotpisiXmlDokument ?

Coordinator
Jan 21, 2013 at 8:53 AM

PosaljiSoapPoruku će odraditi sve što je potrebno, uključujući i potpis.

Jan 21, 2013 at 8:55 AM

super... hvala....

javim se navećer, kad isprobam

Coordinator
Jan 21, 2013 at 1:59 PM
Edited Jan 21, 2013 at 2:00 PM

btw, osim ovoga što ti je Nino napisao, prijava poslovnog prostora nema nikakve veze sa slanjem računa, gdje se u XML dokumentu navodi oznaka tog poslovnog prostora. Dakle, fiskalizacija prolazi, čak iako se ne prijavi prije prvog računa oznaka poslovnog prostora koji je označen na računu. Ovo ponašanje je ekvivalentno i u produkcijskom. Dakle, ako ne prolazi fiskalziacija, neprijavljen poslovni prostor nije razlog neuspješne fiskalizacije niti će biti po ustaljenom načinu rada.

Jan 21, 2013 at 5:48 PM

Slanje testnog računa radi, dobio sam JIR

Kod prijave poslovnog prostora dobio sam xml odgovor. Pretpostavljam da je prijava prošla.

Da li postoji kakva provjera tog odgovora da sam siguran da je prijava prošla ili je sam xml potvrda?

Coordinator
Jan 21, 2013 at 6:03 PM

Ako nisi u dolaznom XML fajlu dobio nikakvu grešku, to znači da je prijava prošla. Pokušaj isprovocirati grešku (recimo krivi OIB, datum ili slično) u odlaznom XML-u da vidiš kako ćeš dobiti XML sa greškom.

Druge provjere nema (osim ako je konekcija prema CIS-u banana, ali to je već drugi par opanaka).