Mala analiza

Jan 3, 2013 at 7:03 PM

Koliko Vam dnevno prosjecno ostane racuna koji nisu dobili JIR ( zbog time out-a ) ili bilo cega drugoga?

Meni u prosjeku ostane do 2 racuna koja nisu dostavljena u 9 sec. do CIS-a.

Koristim COM. 

Da li da povecam TimeOut na 20 ? 

Jan 4, 2013 at 12:29 AM

U 3 dana 0 (nula) racuna koji nisu dobili JIR.

Raverus .NET  (moj veliki naklon i hvala ekipi koja stoji iza projekta)

TimeOut na 20sec

Coordinator
Jan 4, 2013 at 6:35 AM

@GoranV13, povećaj TimeOut ako to baš ne utječe na "doživljaj" kupca i ako ne povećava drastično čekanje. CIS radi "ko vurica", tako da je moguće da je problem negdje kod tebe, na samom kompu, routeru, Internet provideru i sl.

Jan 4, 2013 at 6:42 AM
nrasinec wrote:

@GoranV13, povećaj TimeOut ako to baš ne utječe na "doživljaj" kupca i ako ne povećava drastično čekanje. CIS radi "ko vurica", tako da je moguće da je problem negdje kod tebe, na samom kompu, routeru, Internet provideru i sl.

Nino, budem povecao na 20 pa cu vidjeti kaj se desava.

Coordinator
Jan 4, 2013 at 6:47 AM

Vidi i ovo: http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/404887

Jan 4, 2013 at 6:53 AM
nrasinec wrote:

Vidi i ovo: http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/404887

Nino,

bacit cu oko na ovo pa ..... 

Jan 4, 2013 at 10:06 AM

TimeOut na 20 sek...mora da se šalite..

Porezna je garatirala max 2 sek a ne 20..

Jan 4, 2013 at 10:12 AM

Ako mi nešto ne prođe ispod sekunde tada mi ne prođe ni nakon npr. 8 sekundi. Neki default koji stavljam korisnicima je 8500ms i parametriziran je tako da svakom korisniku mogu prilagoditi timeout da baš ne dolazi do njega ako se može pričekati koju sekundu više.

Jan 4, 2013 at 11:31 AM
Veky wrote:

Ako mi nešto ne prođe ispod sekunde tada mi ne prođe ni nakon npr. 8 sekundi. Neki default koji stavljam korisnicima je 8500ms i parametriziran je tako da svakom korisniku mogu prilagoditi timeout da baš ne dolazi do njega ako se može pričekati koju sekundu više.

također, ako ne prođe trenutno ne prođe nikako (kad ne prolazi čeka se nekih 30 sec iako je timeout 5)

kolko znam dot net ne može regulirati vrijeme spajanja nego samo vrijeme trajanja komunikacije, tako da ako opće nema interneta ili CIS nije dostupan pauza mi je oko 30 sec, iako nema nikakve šanse da zahtjev prođe.

Kod spanja pomoću dll-ova od IE8, može se uredno odredit vrijeme čekanja na uspostavu veze, ali mi ta dostava ne radi kod zatvorenih mreža.

ima li možda dot net 3.5 limit vremena za uspostavu veze?

Jan 4, 2013 at 11:34 AM
Veky wrote:

I kod mene se mogu promjeniti postavke cekanja.
Samo kazem da je do sada kod vecine bio na 5000 ms i kod par njih mi se pojavi tu i tamo najvise 2 racuna koja nisu prihvacena.

Budem povecao na 20000 pa cu vidjeti onda. 

Jan 4, 2013 at 1:11 PM
iglabas wrote:

TimeOut na 20 sek...mora da se šalite..

Porezna je garatirala max 2 sek a ne 20..

Je, garantira 2 sec. od kad XML fajl dodje do njih dok ne ode od njih, a sve izmedju, dakle komunikacija od tebe do njih i natrag ne spada u te 2 sec. Drugim rijecima, zabole ih koliko tvoj XML leti po zicama/zraku dok ne sleti. To ne spada u 2 sec.

Jan 4, 2013 at 2:42 PM

Koristim COM i dnevno 1-3 računa nema potpis dobijem timeout. mislim da je problem sto i redoviti korisnici (gosti lokala) koriste net koji koristi i blagajna za slanje.

Kasnije kad budem imao vremena izolirat cu blagajne (gdje za to ima mogucnosti jer 80% dijele net sa gostima)

Na nekim lokacijama nema racuna bez jir-a i sve radi super.

Jan 4, 2013 at 2:46 PM
mirkofodor wrote:

Koristim COM i dnevno 1-3 računa nema potpis dobijem timeout. mislim da je problem sto i redoviti korisnici (gosti lokala) koriste net koji koristi i blagajna za slanje.

Kasnije kad budem imao vremena izolirat cu blagajne (gdje za to ima mogucnosti jer 80% dijele net sa gostima)

Na nekim lokacijama nema racuna bez jir-a i sve radi super.

A moglo bi biti i do toga, posto ovi moji svi imaju "free WiFi" bez limita za goste .

Za sada je TimOut na 20 sec pa budem vidio. Ako bude do toga opet dolazilo slijedi blokada, limit ili bilo kaj na NET-u!!!!

Jan 4, 2013 at 8:14 PM

Ili pošteni router sa podešenim QoS-om i max prioritet prema poreznoj. Stvar je utoliko jednostavnija što je CIS na portu 8449