The operation has time out?

Jan 2, 2013 at 5:34 PM

Rijec je o clipperu i fiski zadnoj verziji.

Echo prolazi ok ali kad posaljem ovo uvijek je ova greska ili me pak u potpunosti ignorira, pokupi request.txt ali bez response.txt-a. OIB je ok, jedino prijavljuje gresku pri prijavi prostora.

Inace rijec je win xp, IE7

Saljem ovo:

R
02/01/2013 18:05:59
42
10.00;   9.12;   0.88
10.00
G
84774825546
3.00;   8.85;   0.27

Unaprijed hvala za svaki odgovor jer vise bas neznam sto nakon 2 noci...

LP

Dragec

Jan 2, 2013 at 5:57 PM

A imas li jos praznih redova nakon PP-a? Jer koliko ja znam ima 11 ili 12 parametara, gdje treba pustiti prazan red (CRLF) ako se ne koristi. Ja koristim v. 2.5 (jos nisam presao na 2.7) i nemam problema (isto Clipper), fiskalizira ko ludo na svim dosad instaliranim lokacijama. Cak mi je i jedan mobilni internet proradio.

Ako ti prijavljuje gresku u prostoru, mozda se nesto ne slaze sa certifikatima. Ja sam jutros trcao na 1 lokaciju gdje sam ostavio DEMO certifikat ukljucen, a PRODUKCIJSKI iskljucen, i nije prolazio niti 1 racun. Ima vise parametara koje ne salje tvoj program, nego Fiska kroz postavke, pa dobro otvori oci i gledaj. OIB mora biti isti kao u produkcijskom, adresa CIS servera ispravno upisana, folderi za REQUEST/RESPONSE isto tako. Znam, ispadnu oci od buljenja, gledas, a ne vidis.

Jan 2, 2013 at 6:07 PM

Imam 11 redova, ali mislim da je problem u IE7 tj, da bi dobio ispravan certifikat mora izleda biti IE8 ?

fiska pregledana do zadnjeg detalja

Jan 2, 2013 at 8:11 PM

Problem je riješen, kod izdavanja certifikata u IE7 nije bilo ok. Ali i dalje prijavljuje grešku kod prijave prostora. Koliko mi stranke mogu zezati zbog toga dok se i to e riješi?

Jan 2, 2013 at 8:58 PM

I ja imam isti problem kod jedne stranke. Ali problem nije konstantan.

Od 110 izdanih računa ovakva poruka  Greška kod slanja dokumenta "The operation has time out" pojavi se na cca 10 računa. Ostali prođu uredno.

Jel ima netko ideju koji razlozi mogu biti za to?

Jan 2, 2013 at 10:40 PM
zzok wrote:

I ja imam isti problem kod jedne stranke. Ali problem nije konstantan.

Od 110 izdanih računa ovakva poruka  Greška kod slanja dokumenta "The operation has time out" pojavi se na cca 10 računa. Ostali prođu uredno.

Jel ima netko ideju koji razlozi mogu biti za to?

Jesi povecao timeout na 20 sec? Meni radi zasad fiskalizira sve u tih 20 sec, s tim da prvi racun obicno ide preko inicijalnih 9, a racuni nakon toga idu ispod 1 sec (ako nije bilo duze pauze u slanju). Ne znam tocno odakle ta pocetna latencija, jer nije do mog programa (on podmetne fajl momentalno), nije do hdd shutdown, jer je sve stalno ON, nema nikakvog standby-a, tako da sumnjam da je uzrok ruter koji ode u neki svoj modalitet kojeg je nakon nekog vremena potrebno ponovo probuditi, a to traje... Mozda pricam gluposti, ali meni to logicno izgleda tako.

Glede IE7, ja sam svima nabio origigi XP SP2 (IE 6), dodao SP3 i NetFramework 2.0 i nista drugo od updatea (osim MS Esential Security Antivirus).
Na test/program  masinama imam IE8 i nisam primijetio takve probleme.

Jan 2, 2013 at 11:05 PM

Meni na kompu sve uredno prolazi pa nisam ni obraćao pažnju. Vrlo vjerojatno je u tome problem. Kako mi kažu stranke to se događa nakon screen savera,.

Postavke su mi ovakve:

CISTimeout=2000
FileReadTimeout=200

evo greške

Verzija : 2.0.0.8
  **** CIS nije dostupan ****
Greška kod slanja dokumenta: The operation has timed out

Zadnji zadatak izvršen : 23:45:15
Vrijeme izvođenja zadatka :

0 : Form load begining : 00:00:00
                              1 : DoWork : 00:00:00.2968750
                              2 : Učitan XML dokument : : 00:00:00.2968750
                              3 : Početak slanja CIS : : 00:00:00.5000000
                              4 : Kraj slanja CIS : : 00:00:02.7656250
                              5 : Kraj izvršenja : : 00:00:02.7656250

Jan 3, 2013 at 5:54 AM

Aaaaaa

Meni opet od tri masine radi samo na jednoj (ono sto ne radi na ove dvije: time out). A noc je bila duga (i ova, i ona prosla)

Ikakve ideje?

Hvala

Jan 3, 2013 at 6:12 AM

maknite windows updejt i screen saver i sve drugo što ide na internet

Jan 3, 2013 at 7:23 AM

update je odmah iskljucen po instalaciji, ali bas na onoj masini koja je update-ana do zadnjeg moguceg fiska radi. Inace na obadvije su avasti, a jedina je jos razlika pbz bankarstvo.

Sreen savere nikad nisam ni imao.

I da na onoj sto radi, sto god bilo u stringu (pdv i potrosnja) prolazi, to jos ne provjeravaju.

LP

Dragec

Jan 3, 2013 at 12:00 PM
Edited Jan 3, 2013 at 12:01 PM

Koje routere vam klijenti imaju? Meni se to događa samo na Enkom routerima koje koriste Iskon i Amis. I upravo sam u postupku zivkanja jednih i drugih ali neznam baš kako će to biti. U Amisu mi govore da će prebaciti router u bridge mode, a u Iskonu mi govore da forward-am port 8449. To sam i napravio, ali i dalje ista stvar. Čekati ću da vidim dali će se riješiti kod Amisa kad stave u bridge mode i ako se riješi, zvati ću Iskon da mi isto naprave.

I da, inače stavljam Timeout na 5 sekundi, ali kod ovih moram staviti na 20 da bi mi sve prošlo. Katastrofa!!

Jan 3, 2013 at 1:06 PM
Edited Jan 3, 2013 at 1:08 PM

Kod Amisa je problem što su neki njihovi IP poolovi označeni kao da su iz Slovenije. Takvi requesti za JIR ne prolaze (iako Echo i PrijavaProstora rade). Naravno, u Amisu nemaju pojma da bi to mogao biti problem. Prespojio sam svoje korisnike na susjedove T-com routere i sve radi

EDIT: hm.. možda čak i nije to, nego Enkom. I moji problematični su imali takve..

Jan 3, 2013 at 3:54 PM
Edited Jan 3, 2013 at 4:02 PM

Ako ih otpile zbog IP adrese onda svi web-shopovi koji se hostaju na vanjskim serverima neće raditi.

Probajte  umjesto  cis.porezna-uprava.hr  staviti 213.147.109.42

vjerojatno jeste ali pogledati jel uključen connect on demand, pa isključiti

ja bih opalio i ping google.hr -t  malo duze i pratio odziv

postoji i vjerojatnost da je majstor povukao parice "majstorski" pa je loš signal (kod prijatelja je na jednom mjestu selotejpom spojio žice)

Jan 3, 2013 at 4:31 PM

Evo gdje sam davio o problemima sa Encom/Elcom/Kurackom vise ne znam kako se zove, jos prije mjesec dana:

http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/405499,

http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/415328

Volim sto je ovo potvrda da nisam (bio) lud :))), ali mi je zao sto imate probleme.

ISKON help desk je pomogao - NIKAKO. Nije da nisu pokusali, ali uspjeli nisu. Da skratim, na jednom ruteru (oba identicna), ocigledno je nemoguce otvoriti port 8449 (radi tek kad se stavi u DMZ). Drugi je radio OK, ali ne u potpunosti, dok bbanko nije povecao timeout u Fiska2Tray na 20 sek, obzirom da mu je 9 bilo prekratko.

Uglavnom, ne cekaj Iskon, nego probaj stavit IP adresu kase u DMZ (demilitariziranu zonu, tj. zonu izvan firewalla) i mozda bude radio, ali onda razmisli o nekom softverskom firewallu.

Jan 3, 2013 at 8:55 PM

Ovako stvari stoje. Problem je do njih i Iskona, tj. pretpostavljam do njihovih routera. Naime, u Amisu su mi rekli da su svjesni problema i da ga rješavaju te da će kroz dan-dva biti riješeno. U Iskonu su mi isto rekli da znaju u čemu je problem i da su pustili skriptu na sve Enkom routere, ali da je to privremeno rješenje jer će se postavke vratiti na staro čim se routeri restartaju (ručno ili zbog nestanka struje). Trenutno rade na stalnom rješenju u smislu izrade novog firmware-a te da bi trebalo biti gotovo kroz skorije vrijeme. Eto, blaženi naši provideri!!!

P.S. I kod jednih i kod drugih sam probao sa gašenjem firewall-a u routeru i u windowsima, ali uvijek ista priča.

Jan 4, 2013 at 9:37 PM

Ja ću se nadovezati s pitanjem. Što se događa ako naš timeout istekne baš u trenutku kad je naša transakcija prošla, a povratna informacija nije stigla?

Inače sam imao nekoliko računa koji nisu prolazili fiskalizaciju i sada sam postavio vrijeme čekanja do 20 sekundi i sad je sve  ok. 

Jan 5, 2013 at 5:56 AM

"Stari" račun odbacuju i upisuju novi. Tako piše u pitanjima i odgovirima na HGK.