Izračun zaštitnog koda, greška

Dec 30, 2012 at 10:36 PM
Edited Dec 31, 2012 at 5:25 AM

Na korisničkoj mašini mi javlja grešku (pukne program) kod izračuna zaštitnog koda "Value cannot be null."

Da li mogu i kako tu dohvatiti detalje greške funkcije za izračun zaštitnog koda jer ne kužim što ne može proći?

Koristim VS.NET 2008ex i net.framework 3.5 i uključen dll u projekt.

Ovo su točni podaci koji idu u funkciju ".ZastKod" (osim matičnog broja):

"FISKAL 1" "12312312312" "30.12.2012T10:56:45" "1" "1" "1" "1.00"

Sve su stringovi.

S istim postavkama echo i prijavu poslovnog prostora dobivam uspješno.

Na mojoj mašini ista funkcija s istim podacima prolazi bez problema.

Coordinator
Dec 31, 2012 at 7:20 AM

Baš gledam source na http://fiskalizacija.codeplex.com/SourceControl/changeset/view/17936#376299 i nije mi baš jasno gdje bi stvar mogla puknuti... prvo mi je bilo sumnjivo da je nešto sa certifikatom, ali ako prijava PP prolazi, onda nemam neku ideju...  Da li ti radi Sample na toj korisničkoj mašiji, da li tamo izračun ZKI prolazi?

Dec 31, 2012 at 7:37 AM
telegrafstanga wrote:

Na korisničkoj mašini mi javlja grešku (pukne program) kod izračuna zaštitnog koda "Value cannot be null."

Da li mogu i kako tu dohvatiti detalje greške funkcije za izračun zaštitnog koda jer ne kužim što ne može proći?

Sve su stringovi.

Meni je ovo javljalo kad certifikat nije bio dobro instaliran. !!!
Probaj generiranje iz filea Fiskal 1.p12 pa ces vidjeti da radi.
Problem sa instalacijom certifikata 99,99 % :) 

Dec 31, 2012 at 7:55 AM
Edited Dec 31, 2012 at 7:59 AM

@nrasinec, ne znam, viš to se nisam setil probat. Probat ću.

@goran, probat ću i to. Samo da ti napomenem da imam centralne podatke za raverus i da mi na echo i na prijavu poslovnog prostora ide bez greške.

Znači ime certifikata i gdje je smješten je za sve tri funkcije isto.

I napokon, nisam baš proučaval code raverusa... kaj izračunavanje ZKI ima veze s certifikatom? :(

Kolko sam ja skužil na certifikat-ime pozivam tek kasnije, prije slanja na CIS.

Ili griješim?

Dečki, jel ima negdje code od Raverus.FiskalizacijaDEV.Sample.exe, tamo učitava iz fajla pa bi si mogel s tim pomoći...

Dec 31, 2012 at 8:10 AM
telegrafstanga wrote:

Sve su stringovi.

Pa normalno da certifikat ide u Zastitni Kod. Sam si napisao kako ga pozivas :)

"telegrafstanga wrote: Ovo su točni podaci koji idu u funkciju ".ZastKod" (osim matičnog broja): "FISKAL 1" "12312312312" "30.12.2012T10:56:45" "1" "1" "1" "1.00" Sve su stringovi."

Coordinator
Dec 31, 2012 at 8:11 AM

@telegrafstanga, sav source code ti je pod - "SOURCE CODE" :)

Dec 31, 2012 at 8:28 AM

goran: A je, stvarno, zato mu i treba naziv certifikata, khm...

nrasinec: @telegrafstanga, sav source code ti je pod - "SOURCE CODE" :)

E toga se nikad ne bi setil :) OK, čačkam dalje...

Dec 31, 2012 at 8:43 AM
Edited Dec 31, 2012 at 9:05 AM

Ali mi ipak nije jasno

cispp.CisUrl = "https://cis.porezna-uprava.hr:8449/FiskalizacijaService"
            Dim doc As XmlDocument = cispp.PosaljiPoslovniProstor( _
                                     poslovniProstor, _
                                     Trim(getParam("imecertifikata")), _
                                     Security.Cryptography.X509Certificates.StoreLocation.CurrentUser, _
                                     Security.Cryptography.X509Certificates.StoreName.Root)

S ovim šaljem poslovni prostor i prolazi bez greške.

A druga stvar isto to imam na mjestu gdje šaljem račun.

Ali me kopka ovo. ZKI računamo prije toga. Kako on u funkciji ".ZastKod" onda zna da bi ja baš iz vanjskog certifikata

kad na tom mjestu još nema te podatke nego samo ime certifikata?

EDIT

Odnosno pitanje je da li mogu kod funkcije zastitnikodizracun odrediti iz kojeg tocno certifikata da uzme podatke i kako?

Coordinator
Dec 31, 2012 at 11:32 AM

Stvar je "ili - ili" - pobriši onaj certifikat koji ti ne treba.

Dec 31, 2012 at 12:20 PM

Da mi nema mojeg Cvije ja bih mogao komotno na novogodišnju pašu trave skupa s obitelji.

Da ne ulazim u detalje, korisnik radi na windows XP "OS-u" a tamo su stvari nešto kompliciranije i drukčije nego u 7.

Uglavnom sam morao funkciji koja računa zaštitni kod posebno rastumačiti koji certifikat da uzme, dakle onaj moj generalni "FISKAL 1".

To je jako komplicirano i bez pomoći ne bih uspio pa bi bilo odlično da dečki malo vide kako to pojednostaviti u smislu da se u SVIM slučajevima program referira na isti, jednom definirani certifikat i da se ta logika ne raspadne.

A bilo je još i drugih problema. XP mi iz čista mira dodaje jedno prazno mjesto na datum.

No, sve smo riješili i sve radi.

Apr 18, 2013 at 12:27 AM
telegrafstanga wrote:
goranv13 wrote:
Problem sa instalacijom certifikata 99,99 % :)
Za one koji vide ovakvu grešku, samo da potvrdim da je 99,99% zahezezancija s certifikatom. Potrošio danas 2h na jednom stroju za instalirati cert. Na par strojeva proradilo iz prve, na ovom jednom i nekog razloga nisam uspjevao instalirati korektno certifikat. Instalirao sam kroz mmc snap-in, dvoklikanjem, ovak, onak... i ponekad se ne pojavi, ponekad se poajvi na popisu ali i dalje ne radi... Na kraju, negdje iz 87-mog pokušaja proradilo.

Zgodno za provjeriti je li dobro cert instaliran:
        try
        {
            X509Certificate2 cert = Raverus.FiskalizacijaDEV.PopratneFunkcije.Potpisivanje.DohvatiCertifikat(
                textEditFiskalizacijaCertificateSubject.Text);   //to je onaj "FISKAL 1"
            MessageBox.Show(cert.ToString());
        }
        catch (Exception excp)
        {
            MessageBox.Show("Pogreška kod dohvaćanja certifikata!");
        }