Prijava radnog prostora

Dec 26, 2012 at 2:47 PM
Edited Dec 26, 2012 at 2:47 PM

Kada?

Nešto me kopka...

Prije početka dostavljanja podataka / računa, potrebno je prijaviti poslovni prostor. No nigdje ne vidim podatak KADA bi to bilo...

Ako krenemo slati prave podatke od sutra, 27.12.2012., onda bi to trebalo, logički biti prije unosa prvog računa u produkcijskom okružju (no tada redni broj računa koji dostavljam ne kreće od 1, nego se nastavlja od jučer), ili možda pak 01.01.2013, prije unosa prvog računa?

Nekako mi je promakao taj detalj. Zna li tko točno?

Dec 26, 2012 at 2:53 PM

Evo i ja postavljam isto to pitanje...

Dec 26, 2012 at 5:18 PM

Pa tamo na dnu prijave imas datum od kad pocinje vrijediti promjena. Koliko se meni cini, ovu prijavu  je moguce (i treba je) slati kad god dodje do bilo kakve promjene u podacima, tipa, promjena naziva posl prostora, naplatnog uredjaja (crkla kasa - mora se poceti s novom od broja 1, ako su podaci izgublljeni) ili promjena programera zbog drugog softvera. Tako da prijavis sutra, 27.12.2012, ali sa datumom vaznosti promjene od 1.1.2013.

Meni to zvuci logicno, zar ne?

p.s. Ja i dalje nisam siguran kada da prijavim korisnike sezonce, koji ce poceti raditi tek pocetkom ljeta. Da li sada, ili neposredno prije pocetka rada? Imam razlicite informacije o tome pa sam naklonjeniji tezi da ih prijavim odmah sad, bez obzira sto ce racune poceti izdavati tek za nekoliko mjeseci.

Dec 26, 2012 at 5:46 PM

Ja ih savjetujem da se prijave onog dana kada im ode prvi račun.