Opet steka CIS ili su Marsovci...?

Dec 24, 2012 at 12:13 PM

Cijeli dan malo radi, malo ne radi. Konstantno mi Fiska2Tray pravi baloncic s porukom "The operation has timed out", a veza kao radi ispravno (ECHO). Mislim, vraca mi ZKI na racune, ali ih printa bez JIR-a.

Imate li i vi danas (24.12.12, 12:00-13.15h) takvih iskustava (ISKON)?

Dec 24, 2012 at 12:46 PM

@bbanko

Ima li smisla da dopustis promjenu parametra za Time out? Ja sam u svom programu ostavio tu mogucnost, ali ona je sad potpuno irelevantna, kad Fiska2Tray odradi svojih 9 sec i nakon toga vrati barem ZKI.

Ne znam sto je problem, ali nadam se da je u pitanju CIS, a ne Raverus/Fiska2Tray kombinacija, jer dosta lose radi. Znam da ECHO nije pravi test da li se racuni primaju ili ne. To je nrasinec davno objasnio te zbog toga uveo nesluzbenu DOHVATISTATUS funkciju. Kako onda znati gdje je problem, ako oni nemaju sluzbenu varijantu DOHVATISTATUS-a?

Dec 24, 2012 at 12:56 PM

@Viggore - ubit češ me :-))).

Svaki put kad ti spomeneš štekanje ja sljedečih pola sata šaljem račune. :-)))

Dal to tebi šteka na produkciskom ili testnom okruženju, jer ja nikako nemogu potrefiti vrijeme kad ne radi.

Dec 24, 2012 at 12:57 PM

Ja se ziv uspanicio, ali izgleda da nisu ni marsovci, nego predblagansko raspolozenje. Kazu mi da trenutno pucaju i mobitelske veze pa zasto ne bi i inernet. Samo bi mi bilo drago da ovo potvrdi jos netko, jer mi malo fali da sve ovo porazbucam, rasturim i pobjegnem na Kubu, gdje, fala bogu, jos nema kompjutera.

Dec 24, 2012 at 12:59 PM

@vvrbane

Kako cu radit u produkcijskom okruzenju kad taj server treba biti upaljen 27.12.12??? Ti radis nesto u produkcijskom??? Kako???

Ne, ja radim sa DEMO certifikatima, ali sad sam prvi put to postavio na konkretnu masinicu (mali malecki mini pc, sladak ko bombon).
I jutros mi je ferceralo, recimo normalno, svakih toliko mi izbaci bez JIR-a, ali u zadnjih 2h, NIKAKO.

Dec 24, 2012 at 1:06 PM

Mislio sam na certifikat.

I ja isto samo sa demo radim.

Kad god se ti javiš puknem u petlji stotinjak komada, tak smo ko klnci sa petardama na božić. :-)

Dec 24, 2012 at 1:07 PM

U čemu je program napravljen iz kojeg pozivaš Fisku?

Dec 24, 2012 at 1:16 PM
vvrbane wrote:

U čemu je program napravljen iz kojeg pozivaš Fisku?

Ma Clipper, sto ce drugo bit. Ne steka Clipper, jer pratim paralelno sto se pojavljuje u folderima. Sve dodje gdje treba, ali odgovor je samo za ZKI-jem, sto znaci da je kombinacija Raverus/Fiska2Tray odradila samo pola posla. I to ono pola koji moraju odraditi bez obzira na vezu. E sad, ja vjerujem da nije do njih, nego do onih s druge strane zice ili do overloada cjelokupne mreze. Sad mi kaze jedan da mu se mobitel veza u gradu prekinula 3 puta i da je to normalno u ovo predbozicno doba. Ja se nadam da je to, jer ako to bude stalno ovako, odoh ja u cobane.

BTW, svima sretini blagdani, da ne zaboravim u ovom ludilu!!!

Dec 24, 2012 at 1:22 PM

I ja se naravno pridružujem čestitkama. !!!!

Dec 24, 2012 at 2:17 PM

Meni je od sinoc nekoliko puta timeout (C# .NET) ali je proradilo, pa normalno da steka kad sad svi saljemo... :)=

Nego, kad ce se moci isporbat produkcijski certifikat na produkcijskom serveru i da li se to uzima za stvarno (porez ovo ono) ako na produkcijskom rade od recimo 27-31.12 ili ce se za stvarno uzimat tek od 1.1 ?

Dec 24, 2012 at 2:29 PM

@maytione

I mene to zivo zanima, iako mislim da kad krenes sa produkcijskim, onda nema vise cile-mile. To je to. Jedino mozes storniravati racune, ali oni to tamo vide pa mogu poslati nekog da te pita sto se vi tu zajebavate malo, a, zar nemate demo server?

Ali volio bih da netko od upucenijih to potvrdi.

Dec 24, 2012 at 2:41 PM

@bbanko

Ima li sanse da Fiska2Tray padne u neku "komu" nakon sto dos aplikacija (u full screen-u) ne radi nista? I da onda ne moze uspostaviti vezu sa CIS-om, tj. izgubi na neki nacin sposobnost uspostavljanja veze? Kao da ode u neki standby, pa izbaci samo ZKI, jer je prosao timeout. Jer sam primijetio da kad resetiram Fiska2Tray, dobijem JIR vec na prvom sljedecem racunu. Cini mi se da kad pustim aplikaciju u fullscreen-u da samo stoji i ceka moj unos, nakon toga ne mogu dobiti JIR, niti nakon par racuna. Onda, dok je aplikacija i dalje aktivna, restartam Fisku, vratim se u moju aplikaciju i dobijem JIR iz prve.

Prije moje aplikacije pokrenem rezidentne programe za blankscreen i za nasa slova po CROSCII 437 standardu. Sad cu ih pogasiti da vidim da li oni prave razliku.

Jos cu malo kasnije testirati, moram otic nesto jest prije no sto se sve pozatvara.

Dec 24, 2012 at 2:49 PM

Pa probaj uspoedno iz nekog bat fajla nešto poslati, ili usporedno nekim drugim programom.

Dec 24, 2012 at 2:51 PM

Nije do TSR-ova ni do fullscreen-a, ako pustim aplikaciju da malo "odstoji" u prozoru, Fiska se opet ne spaja, tj. uvijek istekne Timeout. Napravim restart Fiske, i racun izbaci s JIR-om. Izgleda da nesto ukomira Fisku? Uffff, bas to mi je trebalo. Idem na drugu masinu, sa full updatiranim XP pro SP3 (ova je XP SP2 sa nadodanim SP3 bez dodatnih updateova).

Dec 24, 2012 at 3:18 PM
Edited Dec 24, 2012 at 3:22 PM

Greska fiskalizacije na drugoj masini: http://i50.tinypic.com/103sgvl.jpg

Koji je ovo sad K???

Odradio je par racuna bez JIR-a i onda ovo??? Ovdje, osim sto je full update-irana masina (XP pro) instalirani su i Microsoft Esential Antivirus i Spybot. Na onoj prvoj nema nista, "deinstalirao" sam i IEXPLORER 6.0 (iako je jos tu, moze se startati kroz run).

Vidim ja da ni Uskrs necu stic dostojno obiljezit, a kamoli Bozic & NG.

Dec 24, 2012 at 4:00 PM
Edited Dec 24, 2012 at 4:00 PM

otprilike od 12 pa do 14 ni meni ISKOn nije radio(Kukljica,Ugljan), nisam doduše isporbavao Fisku. Već sam bio krenuo zvati službu za korisnike i prijaviti kvar, naravno nisam ih dobio uopće ali mi se bar vratio internet. po meni ovaj drugi stroj ima problema sa .net, možda kriva verzija, premda je meni radilo sa .net 2.0 bez ikakvih update.

Dec 24, 2012 at 4:14 PM
Edited Dec 24, 2012 at 4:19 PM
viggor wrote:

Greska fiskalizacije na drugoj masini: http://i50.tinypic.com/103sgvl.jpg

Koji je ovo sad K???

Odradio je par racuna bez JIR-a i onda ovo??? Ovdje, osim sto je full update-irana masina (XP pro) instalirani su i Microsoft Esential Antivirus i Spybot. Na onoj prvoj nema nista, "deinstalirao" sam i IEXPLORER 6.0 (iako je jos tu, moze se startati kroz run).

Vidim ja da ni Uskrs necu stic dostojno obiljezit, a kamoli Bozic & NG.

Mislim da je gornja greska rezultat 2 instalirana FISKAL 1 certifikata. I DEMO i PRODUKCIJSKI se zovu isto u Certifikat Storeu i vjerojatno je tu nastao kaos. Kada sam ukinuo prava od produkcijskog (ne mora se deinstalirati, nego se mogu u "Properties/Disable all purposes for this certificate" ukinuti sva prava tom certifikatu i sada sve radi ok. Evo naucili smo nesto novo (barem ja) danas - ukidanje prava certifikatima.

Da li je moguce da me je*e ruter, koji ako ga nesto ne drzi u zivotu, ukine nesto (ne znam sto, neku vezu na netu) i onda Fiska2Tray ostane komiran, a prilikom restarta uradi taj neki connection koji ga onda drzi aktivnim neko vrijeme? Probat cu u drugom prozoru pingat nesto svakih par sekundi, da vidim mozda to pomogne.

UPDATE:
Evo, gotovo sam siguran da nije do mog programa. Pustio sam PC da stoji, nista nije startano osim nje i Total Commandera (file manager). Rucno podmetnem fajl, Fiska ga odmah preuzme, ali nakon 9 sec. vrati response samo sa ZKI-jem. Odradim restart Fiske i opet rucno podmetnem fajlove, dodje response sa JIR-om. Pokusat cu naci koliko vremena traje ta pauza, nakon koje se Fiska komira.

Dec 24, 2012 at 4:20 PM

Ako ti to samo jedamput zazvoni kod korisnika, buš ti videl, zakaj si mu virusa donesel ! :-))

Dec 25, 2012 at 8:22 PM

UPDATE (xmas):

Izgleda, dragi moji, da me (nas?) zeza ruter! Barem to mogu zakljuciti, nakon sto sam malu slatku masinicu odnio na drugo radno mjesto (javna mreza, nemam pojma preko kojeg operatera, ali kod slanja maila prolazi SMPT mail.iskon.hr, pa je mozda ISKON). Dakle tu nemam nikakvu mogucnost cackanja rutera, jer se spajam via usb stick i tu nista ne steka. Pustim kasu da nista ne radi, skroz se "tilta", tj. ugasi ekran, ugasi HDD i kad je taknem, isprinta racun SA JIR-om. Dakle Fiska2Tray odradi svoj posao na potpuno istoj masini na kojoj je jucer "padao u komu". 

Mozda savjet za bbanka, prije bih rekao prijedlog, da kad "nanjusi" zahtjev za racunom, prvo odradi istu pocetnu inicijalizaciju koju napravi prilikom pokretanja. Ja ne pojma o cemu se tu radi, ali ocigledno neka razlika postoji. Dosao sam do zakljucka da se JIR dobije ako neaktivnost (u slanju racuna) ne traje vise od 1 minute, a preko toga, Fiska2Tray vrati samo ZKI i tako sve dok se Fiska2Tray ne resetira. Napominjem, tu moj program nema nikakvog utjecaja, jer sam sve mjerio i testirao cistim podmetanjem fajlova u foldere obicnim visekratnim kopiranjem jednog te istog fajla s racunom.

Vjerojatno je moguce da Iskonov ELCOM(N?) ruter radi probleme. Nigdje nisam nasao nista u ruteru sto bi me asociralo na neke KeepAlive ili sta-ja-znam-kakve postavke, a napominjem da sam na drugom istom takvom ruteru (prije 20-tak dana) bezuspjesno pokusavao poslati racunzahtejev direktno sa Raverus.EXE, sve dok taj PC nisam prebacio u DMZ, dakle van firewalla. Nije pomogla ni Iskonova "strucna" asistencija (pade mi sad na pamet pa cu probati u cetvrtak i s ovim ruterom i DMZ-om).

Pitanje je sto da radimo mi koji koristimo Fiska2Tray (mozda i Wrapper?) kad se susretnemo s takvim ruterom? Ja vec smisljam neke "emergency" postupke, jer je sad malo prekasno da mijenjam kod, posto imam jos masu toga za odraditi, a slanje/primanje sa CIS-om sam stavio pod oznaku "odradjeno".