Naknadna fiskalizacija - redosljed ?

Dec 20, 2012 at 11:22 AM

Hmmm .. sada sam cuo informaciju da se moraju računi slati na fiskalizaciju kronoloskim redom.

Npr. imam  fiskaliziran račun 1, 2, 3 .. pa je pao cis server i ja sam izdao račun 4 i 5 sa ZKI-em, pa je server dosao online i sada navodno moram prvo poslati 4 i 5 pa tek onda 6 (  a recimo stranka mi je u poslovnici) .. ovo mi je suludo i mislim da nikako ne moze biti istinito.

Rečeno mi je da su pitali poreznu upravu i da je takav bio odgovor da se ne mogu kod njih slati računi

1, 2, 3, 6, 4, 5

nego mora biti

1, 2, 3, 4, 5, 6

?

Dec 20, 2012 at 11:27 AM

Cini mi se da si u pravu sa onim :

1,2,3,6,4,5.

Cini mi se da je bila rijec da nakon otklanjanja kvara korisnik nastavi neometano fiskalizirati racuna ( u ovom slučaju rn broj 6 ) a naknadno dostavlja račune koji nisu fiskalizirani ( u ovom slučaju 4 i 5 ).

Ovo je neki novi moment.
Ako si dobro čuo. 

Dec 20, 2012 at 11:38 AM

pa evo prije sat vremena sam imao sastanak sa drugom programerskom kućom koja ima iste kliente kao i mi .. i tako su mi rekli i da su zato postavili automatiku fiskaliziranja u pozadini da aplikacija pokusava svako malo proslijediti stare racune.

Meni je ovo totalno glupo jer kakve veze ima kojim redosljedom ih saljem ! imas na njima broj, datum i vrijeme, a ti si u poreznoj upravi sortiraj kako hoces .. ma ovo mora biti kriva informacija !

Dec 20, 2012 at 11:44 AM
Edited Dec 20, 2012 at 11:46 AM

http://www.porezna-uprava.hr/fiskalizacija/fiskalizacija.asp  u "Često postavljana pitanja (FAQ):" pod 21 mislim da piše (službeni) odgovor na ovo pitanje!

Dec 20, 2012 at 11:50 AM

Samo mi još to fali. 

Kao što maslinar kaže lijepo piše da u FAQ 21. Normalni jezikom rečeno, ostatak fiskaliziraš kada stigneš, tj. kada nema gužve na kasi

Dec 20, 2012 at 12:45 PM

Što im ono znači u tom FAQ21 "Dostavljeni JIR naknadno treba upisati ručno na izdane račune"

Gdje ću ga ispisati ako je kupac već otišao s računom bez JIRa?

Dec 20, 2012 at 1:01 PM
Edited Dec 20, 2012 at 1:02 PM

@Georgia47

"... naknadno radi kvara uređaja..."

"Dostavljeni JIR naknadno treba upisati ručno na izdane račune" ovo valjda vrijedi za upis na paragon blokove, knjigu računa ili kako god se to već zove...

Za račune izdane preko blagajne dok nije bilo veze prema serveru PU treba JIR upisati u bazu pa (valjda samo) na zahtjev račun(e) ispisati sa JIR-om...

Dec 21, 2012 at 1:13 AM
Georgia47 wrote:

Što im ono znači u tom FAQ21 "Dostavljeni JIR naknadno treba upisati ručno na izdane račune"

Gdje ću ga ispisati ako je kupac već otišao s računom bez JIRa?

Na kopiju računa.