Programski instalacija RDC Ca

Dec 20, 2012 at 7:47 AM

Bok ekipa,

Odlucio sam da cu na klijentska računala kroz aplikaciju instalirati root certifikat RDCCa od FINA-e da ne bi morao ici kod svih korisnika ili im slati upute kako to napraviti.

Eh sada pitanje da li je serijski broj certifikata prilikom provjere dobar da se ustanovi da li je vec certifikat instaliran?

Kod mene demoRDC certifikat ima serijski broj :3EC9FD21, a produkcijski root RDCCa ima broj: 3F1BCE21

Ako mi to netko moze provjeriti da li je tako i kod vas ili mi može dati savjet koji parametar u certifikatu je bolje provjeriti .. možda public key vrijednost ili issuera + neka vrijednos ili ... ?

Ovo sam isprobao sa DEMO certifikataom i radi (obrisao sam ga, probao fiskalizirati javi grešku, instaliram ga putem aplikacije i fiskalizacija prođe)

Ako nekoga zanima kod je jednostavnam pa ugradite ako želite

.NET c#:

X509Store store = new X509Store(StoreName.Root, StoreLocation.LocalMachine);
            store.Open(OpenFlags.ReadWrite);

foreach (X509Certificate2 cert in store.Certificates)
            {
                //Debug.WriteLine(cert.IssuerName.Name);
                if (cert.SerialNumber == "3EC9FD21")  //"3EC9FD21" - demo  //"3F1BCE21" - aplikacijski
                {
                    store.Close(); 
                    return;
                }
            }

string certPath = @"C:\...\democacert.cer"; //democacert.cer-demo  RDCca.cer-aplikacijski
            X509Certificate2 finaRDCcert = new X509Certificate2(certPath);                        store.Open(OpenFlags.ReadWrite);             store.Add(finaRDCcert);             store.Close();