Isti ZK na više računa verzija Delphi 2010

Dec 17, 2012 at 12:55 PM

Naime, primjetio sam da mi izračun zaštitnog koda vraća isti niz na više računa za redom, onda se promijeni, pa opet taj novi bude na nekoliko računa itd.

Ima li netko takvih problema ili ja negdje griješim?

Ostalo sve funkcionira OK.

Dec 17, 2012 at 1:02 PM
Edited Dec 17, 2012 at 1:07 PM

Neznam koju metodu koristiš ali 100% griješiš u kodu. Neka varijabla ti nije dobro definirana pa sigurno ulazi u ZKI algoritam kao null string pa otuda i isti ZKI koji se generira za različite račune. Imao sam isti problem. Zezala je definicija varijabli. Probaj koristiti ansichar umjesto string definicije

Dec 17, 2012 at 1:16 PM

Koristim ovo što je ovdje bilo u prethodnoj verziji za download. Pogledat ću varijable, hvala.

Inače puno hvala kolegama na svemu ovome.

Naravno, raspoložen sam i za financijski oblik zahvale. :)

Dec 17, 2012 at 2:04 PM

Teorija bi trebala biti ako se ijedan znak promijeni u nizu izračun ZK se mora promijeniti. U tom smislu sam poslao za test samo brojeve računa koji se normalno mijenjaju uzlazno i vraća mi uvijek isti ZK. Nešto mi nije jasno tu. Možeš li pomoći još malo marekius?

Coordinator
Dec 17, 2012 at 2:12 PM

Osim krive definicije varijabli, obrati pažnju i na sekunde vremena izdavanja računa. Ako imaš iste iznose i isto vrijeme u sekundu, niz od tih računa će ti imati isti ZKI.

Dec 17, 2012 at 2:35 PM

Ali ide i broj racuna, on nije isti. Nisam dirao marekiusove definicije. Ako čovjek tvrdi da je testirao i da radi, onda je valjda tako. Zato bih volio da on prokomentira, možda je nešto bezveze, a možda ni on nije uočio taj problem.

Dec 17, 2012 at 2:41 PM

evo isprobao sam samo izmjene iznosa i sve je za sad ok.

evo večeras ću pustiti isti broj računa i samo mijenati cifre u petlji od 1 do 100000 pa ću vidjeti da li mi se ponavlja koji put.

u svakom slučaju ibalus hvala na testiranju i javit ću rezultat testa

Dec 17, 2012 at 9:28 PM

evo pustio sam 10000 računa da ipak ne ubijem notebook

brojim od 1 do 10000 i to mi je ujedno broj računa i osnovica za pdv

snimam na kraju u csv pa će sutra rezultati

ako je pojavi duplić naje.. sam ga ali mislim da će ipak biti sve ok

Dec 17, 2012 at 9:29 PM

za sada mi je prosjek 0.25 sek po rn .o))

Dec 17, 2012 at 10:29 PM

Evo prošao test na 10000 računa i nema ponavljanja 

Sve prošlo uredno

Uf sad sam miran do 27. 12

Dec 17, 2012 at 10:39 PM

Svaka čast na trudu. Ali suština mog problema nije ponavljanje jednog od tisuću nego od 20 po pet šest su isti. Dakle ja negdje griješim, a ne kužim gdje. Možemo li se čuti na PM da ti pošaljem dio koda.

Dec 18, 2012 at 7:18 AM

Slobodno pošalji na Mario@ep.hr da vidim gdje je problem

From: ibalas [email removed]
Sent: Monday, December 17, 2012 11:40 PM
To: mario@ep.hr
Subject: Re: Isti ZK na više računa verzija Delphi 2010 [fiskalizacija:406988]

From: ibalas

Svaka čast na trudu. Ali suština mog problema nije ponavljanje jednog od tisuću nego od 20 po pet šest su isti. Dakle ja negdje griješim, a ne kužim gdje. Možemo li se čuti na PM da ti pošaljem dio koda.

Dec 19, 2012 at 11:54 PM

Riješeno. Kako je tZac odmah i rekao, varijable su problem. U paramterima za potpis sam slao stringove direktno iz baze. Kada sam stavio utf8string(parametar) onda je sve proradilo OK.

Još jednom hvala svima, naročito tebi Marekius.

Dec 20, 2012 at 8:44 AM

Uvijek na raspolaganju .o))