CentralniInformacijskiSustav.Echo()

Dec 14, 2012 at 3:08 PM

Pozdrav,

Može li mi netko reć kako da napravim Echo test ako certifikat učitavam preko funkcije

Potpisivanje.DohvatiCertifikat(certPath, certPass);

Koliko vidim ako certifikat nije u Trusted Root Certificates na samom PC Echo test neće radit!?

Dec 14, 2012 at 3:32 PM

dodatno:

Izgleda da ni 

public XmlDocument PosaljiPoslovniProstor(PoslovniProstorType poslovniProstor, X509Certificate2 certifikat);

neradi ako certifikat nije instaliran na lokalnom računalu, iako certifikat koji se dobije iz 

public static X509Certificate2 DohvatiCertifikat(string certifikatDatoteka, string zaporka);

nije null i ispravan je....

Coordinator
Dec 14, 2012 at 3:37 PM

Čini mi se da brkaš kruške i jabuke. Vidi ovo: http://blog.fiskalizacija-dev.com.hr/post/2012/10/17/Certifikati-i-fiskalizacija.aspx

Dec 14, 2012 at 4:06 PM

ah, imaš pravo, za ssl vezu se koristi drugi cert, Poslužiteljski certifikat CIS-a, cistest.apis-it.hr, taj mora biti instaliran na računalu....

hm, čudno što ako instaliraš 1. FISKAL (DEMO) certifikat, sve radi, CheckSsl funkcija u Raverus.FiskalizacijaDEV.ConnectionTest radi, iako nemam Poslužiteljski certifikat CIS-a instlairan...

thanks...

Dec 14, 2012 at 4:29 PM

misterij rješen, lol, ako napraviš import FISKAL (DEMO) certifikata u Trusted Root Certificates onda će se instalirat i Poslužiteljski certifikat, zato sve radi,zato sam i mislio da netreba nikakav više cert...

ako dohvaćaš cert 1 iz file(ako neželiš ga instalirat na pc) onda moraš instalirat cert 4 u Trusted Root...