CIS URL,EXE i config

Dec 13, 2012 at 3:33 PM

Možda sam propustio, ali trebam li nešto obavezno navesti u configu pod <value> za CisUrl, ili će mi RacunZahtjev i PoslovniProstorZahtjev raditi kao dosada (drugi parametar prazan string za defaultni URL, ili ga navedem).

I da, u 2.0, je li defaultni testni ili produkcijski URL?

Coordinator
Dec 13, 2012 at 3:47 PM

Defaultni je i dalje testni URL.

Ako config datoteku ne diraš, sve ostaje kao i u staroj verziji.

Dec 13, 2012 at 3:55 PM

OK, hvala na brzom odgovoru.

Ne bih htio gnjaviti, jer je u config datoteci sve manje-više intuitivno, ali si nas toliko prolijenio da sve očekujemo na tanjuru, pa ako imaš vremena i volje i živaca neki 'Config for dummies' u Dokumentaciju... da ne isprobavamo sami što je što...

Ajme, sram me je ovo postati, ali navikao sam se igrati Solitaire dok mi Nino rješava egzistenciju...

Coordinator
Dec 13, 2012 at 3:57 PM

Baci pogled http://fiskalizacija.codeplex.com/wikipage?title=Potpisivanje%20i%20slanje%20XML%20dokumenata%20pozivanjem%20vanjskog%20programa%20%28EXE%29, trebalo bi biti jasno iz opisa

Dec 13, 2012 at 4:01 PM

Toliko me uhvatio Solitaire tako da dokumentaciju čitam sporadično i letimice.

Za sve slične meni, da ne prekidaju igricu, eto izdvojenog citata:

Ukoliko je neki od parametara empty string (prazan string, "") i ukoliko postoji odgovarajuća vrijednost definirana u config datoteci, program će uzeti vrijednost iz config datoteke. Na primjer, ukoliko je CisUrl definiran u config datoteci, program će uzeti njegovu vrijednost ukoliko je odgovarajući argument ""; u suprotnom, program će koristiti vrijednost iz argumenta.

Care, na sve misliš!

Nina za sultana!

Dec 17, 2012 at 7:52 AM
Edited Dec 17, 2012 at 8:01 AM

Molim ipak objašnjenje. U configu sam pod Cisurl stavio value vrijednost bez veze a exe odradi ?? Koliko sam shvatio tu

bi trebalo upisati produkcijski Url kad bude dostupno. 

Coordinator
Dec 17, 2012 at 8:05 AM

Da, tu bi trebao upisati produkcijski Url

Dec 17, 2012 at 9:12 AM
Edited Dec 17, 2012 at 9:13 AM

Skinuo sam v2.0, ali htio bih samo provjeriti: stara verzija je funkcionalna i u produkcijskom okruženju? (Nekako najradije ne bih čačkao mečku kad mi već sve ovako čisto radi i sa starijom verzijom, adresu čitam iz sistemskih podataka u svojoj POS bazi).

Još Vas molim odgovor ako netko zna, mogu li se korisnici odmah puštati u punu produkciju. Naime većina mojih je tijekom 12-og  mjeseca odustala od  starih navada

Coordinator
Dec 17, 2012 at 10:03 AM
Edited Dec 17, 2012 at 10:04 AM

Najbolje je koristiti zadnju verziju, s obizrom da minimalne razlike koje je donijela zadnja promjena Tehničke specifikacije. Korisnike ne možeš puštati u punu produkciju jer još ne postoji produkcijski CIS i zato kaj Zakon važi od 01.01.2013. :)

Dec 17, 2012 at 10:11 AM

Pitanje je zašto odradi ako upišem glupost ? U pozivu programa nemam upisan taj parametar. Pozivam exe kroz bat proceduru na slijedeći način 

CMD /C rfdev RacunZahtjev "" "racun.xml" "racunodg.xml" false false "d:\razvoj\boss\bfisdemo.pfx" "password" > fispor.txt. 

Napominjem da sam samo exe preimenovao u rfdev.exe da bude kraće. Naziv config datoteke je ostao isti. U ovaj fispor stavljam poruke radi ekrana.  

A ovo sam upisao u config. 

<Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.Properties.Settings>           

<setting name="CisUrl" serializeAs="String">               

<value>www.zaba.hr<value/>           

</setting>           

<setting name="TimeOut" serializeAs="String">

<value>da</value>

Namjerno sam i u timeOut stavio pogrešan podatak. Dakle zaključak mi je da zbog nečega exe ne uzima podatke iz configa. 

Pozdrav, Nino kad stigneš odgovori. Hvala. 

Coordinator
Dec 17, 2012 at 10:52 AM

Mislim da se već negdje pisalo na tu temu ako staviš neki drugi URL, daj malo pogledaj po discussions...

Dec 17, 2012 at 11:23 AM

Može primjer korištenja CisUrl naredbe? Da nebi kasnije šta bilo nejasno. Hvala

Dec 17, 2012 at 3:35 PM
Edited Dec 17, 2012 at 3:45 PM

Naziv Exe i Config mora biti isti. Dakle Nino ne buš dobil 2 gajbe nego 1 gajbu pive. Prvo prošao sam sve diskusije  i

issue i nisam našao riješenje problema . Problem je u slijedećem : 

"preimenovao u rfdev.exe da bude kraće. Naziv config datoteke je ostao isti"  

E i to ne radi . Dakle config se mora zvati isto kao i exe (rfdev.config)  i onda mi se naravno ne spaja na zabu već javi

grešku. Eto i za druge da znaju. Exe  je radio  kao da nema configa .

Eto ipak sam ja iskusni programer pa sam sam piknuo riješenje. (ha ha). Ajde samo nemoj zapaliti u Japan, bar do

01.01.2013. Pozdrav. 

Coordinator
Dec 17, 2012 at 3:49 PM

@Dbone, za pivu ćemo lako :)   sorry za config, to je nešto što se u .NET svijetu podrazumijeva pa nisam dodatno spominjao, u svakom slučaju, u pravu si; moj se odgovor više odnosio na ovaj dio vezan uz CisUrl :)

Dec 17, 2012 at 4:47 PM

Nino, a kaj misliš da bi ja trebao EXE da sam u .Net svijetu. :) :) . uglavnom se cijelo popdne smijem svojoj "gluposti", 

Dec 17, 2012 at 8:22 PM
Edited Dec 17, 2012 at 8:28 PM

Pozdrav svima!

Prije svega, dajem još jedan podupirući glas prijedlogu da se Nino (koji je očito iznio najveći teret ovog projekta na svojim leđima), ali i ostatak ekipe iz Raverus-a nagrade konkretnijim oblikom zahvale osim iskrenog HVALA!!! Zbrojit ćemo obećane gajbe, utovariti ih u kombi i uz čvrst stisak ruke uručiti na dogovorenom odredištu! Zapravo, vjerujem da bi se uz malu koordinaciju sudionika s jedne i druge strane stvar mogla razviti i u sadržajnije druženje...  Nek samo prođe i taj 27.12. i taj 01.01. pa da možemo mirno otić spavati. 

Ipak, osim osjećaja obveze da se napiše gornja rečenica i stane iza nje, imam i jedno pitanje ekipi iz "EXE" tima.

Jel itko nakon pokretanja Raverus...exe (s opcijom RacunZahtjev) dobio poruku "The process cannot access the file because it is being used by another process." ?!
Jasno mi je o čemu je riječ ali nikako da skužim koja je to datoteka kojoj Raverus...exe ne može pristupiti.
Provjereno nije Racun.xml koju mu šaljem iz programa.
Problem je tim veći što se poruka javi na dva-tri računa od 150 koliko ih pokušavam poslati u nizu pri testu procedure za naknadno slanje neposlanih računa.
Istom procedureom šaljem zahtjev za JIR i pri redovnom unosu/ispisu računa i tu sve prolazi najnormalnije.

Ovo je taj dio koda s "nasumično pojavljujućim bug-om"
comspec = GETENV ("COMSPEC")
comstr:=' /C START /B RF.exe RacunZahtjev "'+CIS_URL+'" '+;
        '"'+APPLPATH+'\Racun.XML" "'+APPLPATH+'\CIS\Racun_Odgovor.xml" '+FISK_LOG+' '+RN_LOG+' "'+CERT_NAME+'" >Nul'
RUN(comspec + comstr)
sec1:=SECONDS()
WaitPeriod(CEKAJ_CIS)  // čeka da se napuni JIR.txt ali maksimalno PARAMETR->CEKAJ_CIS/100 sekundi
DO WHILE ( BUFLEN:=FILESIZE('JIR.txt') ) < 75  .and. WAITPERIOD()
   @ 20,49 SAY SUBSTR('    '+ALLTRIM(STR(CEKAJ_CIS/100-(SECONDS()-SEC1),5,2)),-5)
ENDDO

Varijable: CIS_URL, APPLPATH, CEKAJ_CIS, ... su u datoteci s ostalim parametrima aplikacije koje setiram pri instalaciji.

Hvala unaprijed na idejama mogućih rješenja.

Dec 18, 2012 at 5:55 AM
Edited Dec 18, 2012 at 6:22 AM

Riješeno!

Problem je bio u glupoj FILESIZE("JIR.txt") funkciji!