Rad sa eksportiranim certifikatom

Dec 11, 2012 at 4:59 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:51 PM

Bok,

Prilikom slanja XML-a, dobijam čuvenu: "Certifikat nije izdan od strane FINA-e."

Sumnjam na sam certifikat, tj. njegovo pozivanje od strane aplikacije i/ili encoding, te ću sad na bazičnoj razini opisati kakvo je rješenje (koje za razne druge ne-finine certifikate radi), nadajući se da će netko od vas moći dati savjet.

Aplikacija -

Naime, demo certifikat (koji sam uspješno instalirala i eksportirala iz Windows-a) stavljam u folder aplikacije (gdje je i exe) i odatle aplikacija poziva certifikat (na osnovu postavki: naziv certifikata, te lozinka-ona ista definirana prilikom instalacije na windows-u. path je uvijek root folder instalacije, jer instalaciona mapa može biti gdje god-na desktopu, u ProgramFiles, Applications,...). 

Rekla bih da sustav uspješno čita certifikat, jer izvlači IssuerName i SerialNumber, ali možda nešto u ovom postupku nije sukladno tome kako je predviđeno da certifikat buke korišten...

Encoding-

<X509Certificate> je rezultat programa koji uzima ključ, encodira ga po base64 i izvozi u XML. Je li bi  <X509Certificate> trebalo drugačije generirati? 

/m.

Dec 11, 2012 at 5:09 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:12 PM

Jesi li se držala upute o preuzimanju i exportiranju "kao pijan plota"? Ja jesam i sve je bilo u redu.

Provjeri još jednom. Nije problem folder jer bi greška bila drugačija, da datoteka nije nađena.

http://www.fina.hr/lgs.axd?t=16&id=13552

Coordinator
Dec 11, 2012 at 5:11 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:12 PM

trnac, ako je fulala proceduru, mora opet ići u Finu i napraviti zahtjev za novim certifikatom (FISKAL 2, u ovom slučaju). Nadajmo se da nije...

Kada si eksportala cert, u koji si format to učinila? .pfx? Da li je cert eksportiran sa opcijom "make my private key exportable" ?

EDIT: btw, kojom metodom pozivas certifikat? 

Dec 11, 2012 at 5:26 PM

Normalno da ne radi. Aplikativni certifikat radi samo sa službenim serverom koji je zakazan za 27.12.2012.

Sa testnim serverom radi samo DEMO certifikat.

Dec 11, 2012 at 5:30 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:39 PM

Ažurirala upit detaljima...

@trnac: da, baš "ko pijan plota". Ne sumnjam u preuzimanje, ni export

@dkustec: da, .pfx i sa private key - kao po uputama

Morali su mi izdavati kodove za preuzimanje certifikata dva puta, jer sam prvi put dobijala grešku pri preuzimanju, kada su rekli da u njihovom sustavu stoji da sam već preuzela certifikat, te su mi izdali nove kodove. Certifikat preuzet novim kodovima je fiskal 1.pfx. 

- koristim openssl function za poziv certifikata, i gomilu drugih funkcija za čitanje podataka iz certifikata

Dec 11, 2012 at 5:30 PM

Ja ovu grešku, 002, dobijem kada pokušam upogoniti produkcijski certifikat.
Kada radim s demo, "programerskim" certifikatom (ovim koji se već izlizao od fiskalizacje od 10.mj.) -  sve radi ok. 

Šta nekome radi i s "produkcijskim" certifikatom na demo URL?

Dec 11, 2012 at 5:32 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:44 PM

...I, u mom slučaju, radi se o demo certifikatu, ne produkcijskom, i okruženje je testno.

Bit će veselo sa potpuno netestiranim "test produkcijskim", te produkcijskim okruženjem

Dec 11, 2012 at 5:35 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:49 PM

Idem probat' demo certifikat na produkcijski url. Da vidim koju će mi grešku izbacit.

/edit/

gledano sa strane moga korisnika : "Greška u komunikaciji niske razine. Nema odgovora servera." :)

Dec 11, 2012 at 5:46 PM
Edited Dec 11, 2012 at 5:49 PM
mladenbabic wrote:

Ja ovu grešku, 002, dobijem kada pokušam upogoniti produkcijski certifikat.
Kada radim s demo, "programerskim" certifikatom (ovim koji se već izlizao od fiskalizacje od 10.mj.) -  sve radi ok. 

Šta nekome radi i s "produkcijskim" certifikatom na demo URL?

Ne bi trebalo da je moguće testirati produkcijski certifikat u demo okruženju...ali me interesira rezultat : )