Problem tko treba fiskalizaciju

Dec 6, 2012 at 11:17 AM

Imam glupi problem firma ima n-poslovnica od kojih je jedan ugostiteljski a ostali malo i veleprodaja koje spadaju od 01.04.2013 ovi u PU mi kažu da moram sve fiskalizirati odjednom.

Ima li tko informaciju koja to demantira ili potvrđuje?

Dec 6, 2012 at 11:25 AM

Porezna kaže da se u tom slučaju sve mora fiskalizirati.

E sad, što misliš tko ima autoritet da demantira poreznu? :)

Dec 6, 2012 at 11:29 AM

S obzirom da mi se nakon 50-tak tipkanja pritisni broj javila neka bakica reko bolje provjeriti .o)))

Dec 6, 2012 at 11:30 AM

Mislim da tu nije bitan autoritet. U članku 37 piše:

(1) Od 1. siječnja 2013. obveza fiskalizacije propisuje se za obveznike fiskalizacije i to za velike i srednje poduzetnike prema odredbama Zakona o računovodstvu bez obzira na djelatnost koju obavljaju, te za obveznike fiskalizacije koji, kao jednu od djelatnosti, obavljaju djelatnost pružanja smještaja, te pripreme i usluživanja hrane (Oznaka I područja NKD 2007.).

Ovo po meni znači da vrijeme početka primjene fiskalizacije zavisi od obveznika fiskalizacije, (isti OIB isto vrijeme početka primjene), a ne o djelatnosti prodajnog mjesta (poslovnice). Tako da mislim da su ti dali točno objašnjenje.

Dec 6, 2012 at 11:32 AM

Jučer bio na predavanju o fiskalizaciji. Održavali su ga troje iz porezne. I baš je takav skučaj bio jedan od upita.

Ukratko, odgovor je da ideš od 01.01.2012. - ako lažu oni, lažem i ja ;)

Dec 6, 2012 at 11:41 AM

Istinu za volju meni je svejedno jedan ili 100 nego jel ima kakvih informacija oko onog produkcijskog servera osim one o startanju 27.12 

Poslije Božića i Štefanja za komp i radi .o)))

Dec 6, 2012 at 1:50 PM

kako čujem, neki podobni već imaju pristup tom produkcijskom serveru

Dec 6, 2012 at 2:42 PM

Ima nekih podataka u novim tehničim specifikacijama 1.2

Ali adresa produkcijskog servera još nije aktivna