Ponovno slanje

Dec 4, 2012 at 11:30 AM

Zanima me generalna praksa ostalih kod ponavljanja slanja.

Ja imam arhivsku tablicu sa poslanim podatcima i poljima za ZKI, JIR i UUID

sa vremena na vrjeme provjeravam jel imam redova bez JIR i pokušam ih ponovo poslati

ZKI ostaje isti, a UUID generiram novi ili koristim stari koji sam slao kad nije uspjelo iz nekoga razloga??

Ako koristim novi, jel moram pamtiti UUID koji sam prvi put koristio i kojeg sam ispisao na racun umjesto JIR??

Moram dodati sve pohvale ovom projektu, ne samo na odlicnom  kodu, vec i na neku vrstu centralnog mjesta za razmjenu informacija.

Coordinator
Dec 4, 2012 at 11:34 AM

Ne trebaš pamtiti UUID. Jedino ako misliš UUID vezati za račun koji nije fiskaliziran, ali kada kreneš u fiskalizaciju, ionako će ti se kreirati novi..

ZKI mora ostati isti i nemoj zaboraviti da vrijeme izdavanja računa kod naknadnog slanja mora biti jednako vremenu na izdanom računu (da ti se ne dogodi da imaš izračunat ZKI po vremenu izdavanja kojeg šalješ po vremenu slanja, što bi mogao biti veliki zayeb).

BTW, NEMOJ pisati UUID umjesto JIR-a!! To je neispravan račun. JIR ne moraš imati na računu. Ali ZKI moraš. Račun bez JIR-a, ali sa ZKI-om je potpuno ispravan račun. 

Dec 4, 2012 at 2:07 PM

Hvala na info.

Jel je potrebno na racunu naznaciti da da nije fiskaliziran sa nekom posebnom porukom kad nema interneta ili samo ispišem zaštitini kod i preskočim JIR

Dec 4, 2012 at 2:09 PM
rukk wrote:

Hvala na info.

Jel je potrebno na racunu naznaciti da da nije fiskaliziran sa nekom posebnom porukom kad nema interneta ili samo ispišem zaštitini kod i preskočim JIR

Pa ja pišem ZK, a umjesto JIR-a napišem nešto u stilu [Greška na mreži], ili [Greška u povezivanju sa CIS-om] ....

Dec 4, 2012 at 2:10 PM

ok,

hvala