Minimalno dva dana neprekidnog i stabilnog rada...

Nov 29, 2012 at 10:19 AM

Jel netko dokučio značenje sljedećeg teksta u tehničkim specifikacijama : 

"4. Obveznici fiskalizacije prvo se spajaju na testni sustav. Minimalno dva dana neprekidnog i stabilnog rada preduvjet je za prijelaz u produkcijski sustav."

Dec 18, 2012 at 1:04 PM

i ja se pitam što im to znači,

da li svako prodajno mjesto odnosno blagajna u istoj firmi mora tako raditi 2 dana ili je dovoljno da jedna od njih radi 2 dana pa da onda krenemo i sa ostalim blagajnama bez testa ?

ili da samo 2 dana simuliram da je to stvarna balagaja i testiram sa svoga kompa ?

Dec 18, 2012 at 1:22 PM
Edited Dec 18, 2012 at 1:34 PM

Treba dva dana rada u testnoj fazi da bi izbjegao problem 1.1.

Budeš li pokretao test sa svog kompa nećeš znati da li korisnikov router ili firewall pušta port, da li je u certifikatu ispravan OIB itd

Dec 18, 2012 at 1:46 PM

To znači da bi svi morali krenuti najkasnije sa fiskalizacijom 30.12.2012 a ne 1.1.2013

Dec 18, 2012 at 7:32 PM

Taj tekst u tehničkoj specifikaciji je još jedna glupost koja im se omakla.

Ja još nigdje nisam našao da netko zna način kako bi se obveznik fiskalizacije spojio na testni sustav.

Najbliži je bio gmacarol u diskusiji na http://fiskalizacija.codeplex.com/discussions/405231, pa ga citiram:

U ovom režimu program fiskalizira u demo-testnoj okolini. "Preklopnik" je "uključio" korištenje imena datoteke DEMO certifikata (uz odgovarajuću lozinku), ispisuje OIB korisnika a šalje OIB developera (jer tako traži DEMO certifikat) i to šalje na poznati URL demo-testnog servisa, koji se može navesti kao prvi argument prilikom pozivanja EXE-a. Korisnik ima mogućnost naviknuti se na novo okruženje i pomaže  u detekciji možebitnih bug-ova aplikacije. "Materijal" koji je poslan ide ravno u smeće, isto kako ide sada kad mi testiramo. Aplikacija uredno pamti arhive kao i do sada, sa ili bez JIR i ZKI, po volji najkasnije do 31.12.

Detalje njegove ideje pročitaj u izvornoj diskusiji (pri kraju je), pa sam procijeni koliko je to izvedivo.

Sva testiranja mogu samo obaviti informatičke tvrtke sa DEMO certifikatom na testnom sustavu, a obveznici fiskalizacije ulijeću u produkcijski sustav direktno.

Pa kom obojci, kom opanci.

Valjda Porezna i APIS jamče da su testni i produkcijski sustav 100% kompatibilni...