Provjera u PU da li je zaprimljen račun

Nov 28, 2012 at 2:44 PM

Da li netko zna da li je moguće na temelju dobivenog JIR-a provjeriti u PU da je račun zaprimljen? Bilo je govora da će se moći preko SMS-a.

Coordinator
Nov 28, 2012 at 2:48 PM

Navodno bi trebalo biti moguće provjeriti putem slanja SMS-a sa JIR-om, koliko znam, nema još nekih detalja oko toga. No, bitno je napomenuti da se ovdje radi o provjeri koja bi trebala biti inicirana od kupaca, ne kao način provjere od strane obveznika u smislu da li je sve ok sa njegovim sustavom.

Dec 1, 2012 at 12:16 AM
Edited Dec 1, 2012 at 12:20 AM

Bas me zanima koliko ce puta netko pokusati zaraditi navodnu nagradu od 500 kn utipkavanjem 32 znamenkastog broja (koji usput ne znaci nista nego je obicna hrpa znakova pa je lako pogrijesiti) preko mobitela? Ja se skoro svaki put zeznem kad utipkavam svega 13-znamenkasti broj kad kupim doplatni bon, a kamoli ovo, em je 3 puta duze, em ima i slova u kombinaciji, a vjerojatno i slanje sms-a kosta. Probas jednom, zajebes, dobijes poruku krivi JIR, ali nije krivi nego si ga krivo otipkao, onda probas ponovo, dobijes dobar JIR. Ali 2 sms-a si platio. Sumnjam da ce nakon ovoga netko pokusati i 3 put, jer opet, mala je vjerojatnoca da ce naletjet na krivi JIR.

Pitam se, tko je ovo smislio i o cemu je mislio kad je to smisljao? Jel zamislio ikoga u praxi da ce to zaista pokusati, osim mozda jedan-dva puta? Ili se sve svodi na bacanje fora tipa: BUUUU, SMS/WEB KONTROLA, CUVAJTE SE, 4.5 miliona potencijalnih inspektora volontera! Sigurno ce bit nekih koji ce ustrano, via web, racuncic po racuncic kontrolirati, jer ce preko mreze bit dzabe, a 500 kn im nije za bacanje. Mozda se stvara neka nova "kasta", nesto poput "petshop boysa" koji skupljaju pet ambalazu.Sad ce skupljat racune - "bill boys". Al dobro je, bit ce manje smeca po ulicama. U stvari ovo je ekoloska zastita, lukavo uvijena preko porezne kontrole. Pravi drustveni napredak, nema sto!

Dec 1, 2012 at 6:48 AM

treba napraviti program za smartfone koji će raditi scan jir-a sa računa i slati ga u finu