Zahtjev za prodavaonicu

Nov 28, 2012 at 12:44 PM

Možete li mi netko objasniti što treba upisati u element >Opcina< :

U primjeru tehničke specifikacije naveden je primjer:

…BrojPoste>10000<….

…Naselje>Zagreb<…

…Opcina>12345<

Definicija polja je:              Općina                 Varchar(35)

Nov 28, 2012 at 12:53 PM
zadzic wrote:

Možete li mi netko objasniti što treba upisati u element >Opcina< :

U primjeru tehničke specifikacije naveden je primjer:

…BrojPoste>10000<….

…Naselje>Zagreb<…

…Opcina>12345<

Definicija polja je:              Općina                 Varchar(35)

Po meni bi moglo biti ovo :

http://www.regos.hr/UserDocsImages/downloads/RSm/05012005/Prilog_4_Popis%20gradova_opcina.pdf

Nov 28, 2012 at 12:58 PM

Porezni šifarnik je s 4 karaktera, a definicija polja je 35 karaktera. Zašto je u primjeru zahtjeva broj, koji nema veze s poreznom šifrom Zagreba.

Vjerojatno je naziv općine.

Nov 28, 2012 at 1:01 PM

Pa onda bi i u primjeru stavili npr :

<Opcina>Trnje</Opcina>

Nov 28, 2012 at 1:06 PM

Poslao sam i upit na 'fiskalizacija@porezna-uprava.hr' ali mi nitko nije odgovorio, još od petka.

Nov 28, 2012 at 1:56 PM

Joj, pa oni su ko' guske u magli...
Pa vidis da su se pogubili u svemu ovom.... 

Nov 28, 2012 at 2:11 PM
Edited Nov 28, 2012 at 2:11 PM

Ja mislim da se u XML element pod nazivom "Opcina" upisuje broj sekundi koji su protekli od dana uvodjenja fiskalizacije.
Ne vidim drugi razlog zašto su oni upisali "12345".

Samo ne znam, jeli taj broj sada, prije uvodjenja fiskalizacije, negativan ili isto pozitivan (kao u njihovom primjeru).

Nov 28, 2012 at 2:18 PM

E ajde neka :)

Nov 28, 2012 at 2:49 PM

Pa baš.
Pa jel' piše "SifraOpcineGrada" ili pise samo "Opcina".

A čemu to služi - pa služi poreznom inspektoru da zna gdje će doć i u koliko sati.

Ako je "Opcina", "neki broj", pa onda si poreznjak mora isprintati "translator SifreGradOpcine" od jedno 2, 3 kile, pa to uprtit na leđa, i poć' u nadzor. hebate.

Nov 28, 2012 at 8:28 PM

Kao što kaže mladenbabic ne piše SifraOpcine nego Opcina. I ostali podaci o adresi su opisni. Dakle, potrebno je staviti naziv općine.

Osim toga, da se očekuje šifra onda bi bio dani šifarnik ili bi se bar referenciralo na neki. I da, u Tehničkoj specifikaciji prije primjera stoji "Napomena: Podaci navedeni u primjeru su testni i ne moraju biti poslovno ispravni ili logični.". :)

Coordinator
Nov 28, 2012 at 9:01 PM
mladenbabic wrote:

Ja mislim da se u XML element pod nazivom "Opcina" upisuje broj sekundi koji su protekli od dana uvodjenja fiskalizacije.
Ne vidim drugi razlog zašto su oni upisali "12345".

Samo ne znam, jeli taj broj sada, prije uvodjenja fiskalizacije, negativan ili isto pozitivan (kao u njihovom primjeru).

ahahaha!!! :))

ili je datum rođenja babe glavnog "fiskalizatora" u APIS-u.. ć ć ć  (12. 03. '45.) :))

Dec 5, 2012 at 5:45 AM

Nakon drugog maila poslanog na fiskalizacija-porezna-uprava dobio sam odgovor da se obratim apisu pa evo što su mi odgovorili:

Poštovani,

Potrebno je upisati naziv općine. Ne koristi se nikakav šifarnik.
U novoj verziji tehničke specifikacije će biti ispravljen ovaj primjer jer zbunjuje i ostale korisnike.

Pozdrav,

Fiskalizacija help

Dec 5, 2012 at 7:50 AM

lud, zbunjen, normalan

Po mom iskustvu od Apis-a možeš i samo očekivati tako nešto.

Između Božića i Nove godine možemo baciti koju belu da nam prođe vrijeme između poziva kojih će biti cca. 60 na minutu.