Tražiti odgodu do 15.01.

Nov 28, 2012 at 10:20 AM

Vjerojatno je za to kasno ali možemo probati tražiti na neki način odgodu do 15.01. 

Ideja da se od 01.01. na svim računima ispisuje zki a kako kojeg korisnika "istestiramo"

pokrenemo fiskalizaciju i fiskaliziramo sve izdane račune od 01.01. Na ovaj način izbjegavamo u

startu ludnicu 01.01. i rok od  48 h. Nakon 15.01. sve ide normalno. Samo ne znam gdje se

obratiti i to predložiti. 

Nov 28, 2012 at 10:36 AM

Apsolutno se slazem i to ne samo do 15.1 nego do 1.7. kao sto su trazili ugostitelji (ali im je na Saboru to odbijeno).

Coordinator
Nov 28, 2012 at 10:38 AM

A da možda predložite da sve odgodimo trajno :)

Nov 28, 2012 at 11:24 AM

neeeeeeeee, bas bi bilo dosadno. ovako ne spavam vec tjednima, budim se usred noci s novim idejama kako cu nesto rijesiti, onda se ujutru toga uopce ne sjecam pa ko zombi idem na posao, supeeeeeeeeeerrrrrrrrrr. bas mi (nam?) je ovo trebalo!

Nov 28, 2012 at 12:33 PM

Možda da neko cimne s ovim prijedlogom vladu na facebook-u. Ja ga nemam pa da ga sad ne otvaram. Ja ću poslati e-mail. 

Nov 28, 2012 at 5:17 PM

Mo'š misliti kako ti budu odgodili. Jedino što će ti odgoditi to je vrijeme odlaska u penziju...

Jedino na što bi možda trznuli je 150-tak tisuća ljudi na Trgu Bana - na to ni Tugi nije ostao gluh (Radio 101)

Na žalost nema nas toliko...

Nov 30, 2012 at 2:59 PM
gmacarol wrote:

Mo'š misliti kako ti budu odgodili. Jedino što će ti odgoditi to je vrijeme odlaska u penziju...

:D

Nov 30, 2012 at 3:03 PM
Edited Nov 30, 2012 at 3:04 PM

Ekipo evo malo dobrih vijesti. Nesto sam zakotrljao. Evo odgovora iz Porezne Uprave : 

Poštovani,

Prijedlog će biti proslijeđen nadležnima na znanje, hvala na poslanom obrazloženju.

S poštovanjem,

Vlasta Marinović

Porezna uprava - Središnji ured

Sektor za informacijski sustav

From: Darko Bonacic [mailto:bone-software@zg.t-com.hr]
Sent: 30. November 2012. 15:32
To: apis-it@apis-it.hr
Cc: Igor Škevin; Vlasta Marinović; Goran Janeš
Subject: Fiskalizacija

Poštovani,

Tvrtka smo koja se bavi izradom programa raznih namjena između ostalog i programa za ugostiteljstvo.

Znam da Vi ne odlučujete o prijedlogu koji ću navesti u nastavku ovog e-mail-a ali uvjeren sam da

znate kome se obratiti  da ga razmotre. Dakle , obzirom da će prema zadnjim informacijama

testiranje sa produkcijskim certifikatima biti moguće tek 27.12.2012. predlažem sliedeće :

da se do 15.01. 2013. odgodi obveza fiskalizacije nefiskaliziranih računa u roku 48h.

Da sad pojasnim. Ovom jednostavnom rečenicom koja se može donijeti nekom uredbom može se riješiti tj. dobiti više vremena za probleme koji će se

sigurno pojaviti na terenu. To nije nikakva odgoda primjene Zakona o fislkalizaciji, na svakom računu mora biti ZKI i ta obveza počinje sa 01.01.2013. i

tko izda račun bez njega bio bi u prekršaju. Naime izračun ZKI ne ovisi o internetskoj vezi i servisu porezne uprave. Drugim riječima čim korisnik dobije certifikat

može mu se instalirati program provjeriti da li se ispravno izračunava ZKI.

Obzirom da je izdavanje certifikata već počelo za to ima dovoljno vremena za provjeru te da se ev. i isprave eventualne pogreške. (cijeli 12.mjesec).

Donošenjem ove uredbe (ili sl.) svi bi dobili dodatno još 2 tjedna (umjesto 4 dana) za otklanjanje bilo kakvih problema koji se  morate prizanti mogu pojaviti i sa

strane Porezne uprave.(Apis-it-a)

Isto tako izbjegavamo onaj šok jednog dana 01.01.2013. da nas nazove x korisnika. A dakle čim se ev.problem riješi svi računi izdani

od 01.01.2013. se šalju na fiskalizaciju u PU i dobivaju JIR. Isto tako nakon tog 15.01. (što mislim da je sasvim dovoljan rok) počinje važiti odredba  obveze

fiskalizacije u nefiskaliziranih računa u roku 48 h.

Možda će prešutno i biti tako ali svi bi mi htjeli da je to "crno na bijelo" . 

Molim Vas da ovaj prijedlog ne odbacite samo  tako jer to kao nije Vaša briga ali je briga nas koji se bavimo izradom programa i korisnika koji onda neće biti u strahu ako im 01.01.2013. nešto ne radi .

Srdačan pozdrav,

Darko Bonačić 

Bone Software d.o.o.

Rockefellerova 38

gsm: 091/4363-422