ASP.NET i .pfx

Nov 22, 2012 at 9:51 AM

Imam situaciju sa više pfx certifikata i u  ASP.NET-u radim potpisivanje preko njih (dakle ne preko instaliranog FISKAL 1 certifikata) , sve radi OK u debug-u ali u realnim uvjetima nakon publisha ne prolazi , dobijem grešku "The remote certificate is invalid according to the validation procedure.".

Pročitao sam članak o dodjali prava na FISKAL 1 u ASP.NET okruženju i to je sve OK ali kod ovih mojih exportiranih certifikata nisam siguran kako dodijeliti prava.

hvala

Coordinator
Nov 22, 2012 at 9:55 AM

A da li si pogledao po Internetu malo za ovu grešku? Ona, naime, nije specifična za fiskalizaciju :)

Vidi: http://blogs.msdn.com/b/jpsanders/archive/2009/09/16/troubleshooting-asp-net-the-remote-certificate-is-invalid-according-to-the-validation-procedure.aspx

Nov 22, 2012 at 10:05 AM

da , tu se opet radi o instaliranim certifikatima 

Coordinator
Nov 22, 2012 at 12:52 PM

@kkovac, napisao si "exportiranih" ? - Ako je tako, onda imaš tu grešku, jer pri eksportu nisi označio opciju - "make my private keys exportable". Provjeri to.

Dec 11, 2012 at 2:17 PM

kako stvari stoje http://support.microsoft.com/kb/948154 , nije moguće raditi sa pfx-ima i asp.net-om , nego certifikati moraju biti lijepo instalirani u store

kako mi se sada već skupilo nekoliko certifikata od klijenata vidim da većina ima ime FISKAL 1 , no imam i jedan koji se zove FISKAL 2 (ako netko zna algoritam imenovanja certifikata neka ga slobodno iznese, odnosno zašto se ne zovu po npr,. OIB-u ?!)

dakle, u istom storu je uredno prijavljeno nekoliko FISKAL 1 certifikata od različitih firmi i sad me zanima hoće li Raverus tj. Nino omogućiti dohvat certifikata po nečemu drugom osim po nazivu certifikata ?

hvala

Coordinator
Dec 11, 2012 at 2:21 PM

Certifikati imaju ime FISKAL x, gdje je x redni broj zahtjeva iz određene firme - ako, na primjer, odlučiš za sebe izvaditi još jedan demo certifikat, on će biti FISKAL 2.

Za sada nemamo nikakvih planova da omogućavamo dohvat certifikata na neki drugi način - otvori issue, pa ako se skupi dovoljan broj glasova, vidjet ćemo što se to može napraviti.

Dec 11, 2012 at 2:36 PM

otvorio issue , hvala na odgovoru