COM - problemi / želje / prigovori

Coordinator
Nov 18, 2012 at 8:21 AM

Kako se donošenje Zakona, kao i finalne verzije Tehničke dokumentacije, očekuje kroz koji dan, tako se približava i vrijeme da FiskalizacijaDEV izađe iz beta verzije (http://fiskalizacija.codeplex.com/releases/view/97679) :)

Namjena je ove rasprave da se na jednom mjestu okupi sve ono što svi zajedno smatramo da bi trebalo dodati ili popraviti unutar ovog projekta, tako da finalna verzija bude spremna za produkciju.

Mi ćemo za svaku predloženu stvar, ako se pokaže da ima smisla, otvoriti Issue preko kojeg svi zainteresirani mogu pratiti status rješavanja + mogu dati svoj glas.

Svi Issue-u označeni ljubičastom bojom su aktualni i "u igri" su za finalnu verziju.

Navalite :)

Coordinator
Nov 20, 2012 at 6:49 AM

Ima li neka ideja?

Nov 20, 2012 at 10:25 AM

Nino,

a bilo bi dobro da se kod buildanja COM projekta omoguci kad se instancira DLL, pregled svih funkcija, procedura i kaj se sve nalazi u COM.DLL-u.

P.S.

Kaj se tice onog dogovora o ispijanju kuhanog vinceka i kobasa, i dalje sam za, samo se ceka neki prijedlog termina... :)

Coordinator
Nov 21, 2012 at 10:51 AM

Javljam se na PM da dogovorimo detalje oko prijedloga termina, ima još nekih koji bi se priključili, pa da to sve koordiniramo :)

Coordinator
Nov 27, 2012 at 4:58 PM

Produkcijska se verzija približava, ajmo sa sugestijama i primjedbama...

Nov 27, 2012 at 8:05 PM
nrasinec wrote:

Pa recimo da je moguce izmjeniti Web adresa produkcijskog servisa ( da bude u ini ili XML file-u).

Isto bi bilo dobro za naziv certifikata da je parametriziran.

Za sada toliko

Nov 27, 2012 at 9:06 PM
nrasinec wrote:

A moze se dodati i da pfx datoteka bude varijabilna, pa tko kaj koristi... :)

Nov 28, 2012 at 4:14 PM

Možda bi trebali metodu "DohvatiPorukuGreske" dodatno preopteretiti, pa kada se pozove bez xml stringa, a samo s tipom dokumenta, da vrati string greške iz xml-a "OdgovorGreska".

Isto vrijedi i za "DohvatiSifruGreske".

Originalno predložio:
mladenbabic

Coordinator
Nov 30, 2012 at 3:54 PM

Ima li netko zainteresiran da implementira Interface koji bi omogućio da sve metode, funkcije, property-i budu vidljivi kroz auto-complete? Nemamo, naime, VB6 niti ništa slično gdje bismo ovo mogli isprobati...

Issue je: http://fiskalizacija.codeplex.com/workitem/669

Nov 30, 2012 at 5:57 PM

ma nije to ni toliko bitno ,  izloži prema van grešku i primaj : url servisa,  temeout , folder za spremanje zahtjeva i odgovora i COM je OK

Coordinator
Dec 1, 2012 at 6:05 AM

Taj je dio već riješen, nova verzija ide van kroz koji dan :)

Dec 3, 2012 at 10:25 AM

meni bi odgovaralo da implementirate interface svih metoda. Naime pokušavam koristiti COM u vc++, kao (late binding), te mi treba interface da mi nastanu dobri header fajlovi.

Coordinator
Dec 3, 2012 at 10:26 AM

Nadamo se da će se netko iz community-a uključiti u ovo :)

Dec 3, 2012 at 11:05 AM

Pozz svima po prvi puta! Svaka čast na ovom hvale vrijednom projektu!

Upravo probao ver 17602, preko COM ne radi DohvatiSifruGreske, DohvatiPorukuGreske i DohvatiGresku

tj PosaljiSoapPorukuCertifikatDatoteka mi ukoliko je greska ne vrati nista..

Radim li nesto krivo? Ima li potvrdnih testiranja?

Hvala!

Coordinator
Dec 3, 2012 at 11:06 AM

To je dio koji je vezan uz v2.0 koja bi svijetlo dana trebala ugledati ASAP, sorry, ali smo već ažurirali dokumentaciju :)

Dec 12, 2012 at 7:52 AM

Znam da je malo kasno, ali da li će biti moguće _samo_ potpisivanje koristeći naziv PFX datoteke, a ne dohvata iz store-a?

Coordinator
Dec 12, 2012 at 7:59 AM

http://fiskalizacija.codeplex.com/wikipage?title=Potpisivanje%20i%20slanje%20pozivanjem%20COM%20DLL-a

odgovor = o.PosaljiSoapPorukuCertifikatDatoteka(xml,"D:\Users\Nino\Desktop\Fiskalizacija\MojCert.pfx","PASSWORD")
msgbox odgovor

Dec 12, 2012 at 8:36 AM

Nismo se razumjeli, ovako nekako:

Umjesto:
Dim potpisaniXml

potpisaniXml=o.PotpisiXmlDokument(xml,"FISKAL 1")
msgbox potpisaniXml

Ovo:

Dim potpisaniXml

potpisaniXml=o.PotpisiXmlDokumentDatoteka(xml,"FISKAL1.PFX","PASSWORD")
msgbox potpisaniXml

Coordinator
Dec 12, 2012 at 8:47 AM

Postoji PotpisiXmlDokumentCertifikatDatoteka:

public string PotpisiXmlDokumentCertifikatDatoteka(string xml, string certifikatDatoteka, string zaporka)
        {
            XmlDocument dokument = new XmlDocument();
            dokument.LoadXml(xml);

X509Certificate2 certifikat = Raverus.FiskalizacijaDEV.PopratneFunkcije.Potpisivanje.DohvatiCertifikat(certifikatDatoteka, zaporka);
            PopratneFunkcije.Potpisivanje.PotpisiXmlDokument(dokument, certifikat);

return dokument.InnerXml;
        }

Inače - source code je ovdje: http://fiskalizacija.codeplex.com/SourceControl/changeset/view/17602#381793

Dec 12, 2012 at 9:21 AM

Zahvaljujem! Nisam to uspio pronaći u dokumentaciji COM DLL-a.

Dec 12, 2012 at 10:14 AM
Edited Dec 12, 2012 at 10:15 AM

Request: mogucnost postavljanja parametara preko funkcija/metoda..

Koristim COM iz PHP-a, te ne mogu postaviti property na jednostavan način.

Ovo mi ne radi:  (PHP baca exception).

$com->CisUrl = 'bla';

Sve mi radi ok, no treba mi mogucnost postavljanja URL-a..

(npr, mogu napraviti RacunZahtjev i dobijem JIR natraga sa testnog servera).

Coordinator
Dec 12, 2012 at 10:25 AM

Daj, pls, otvori issue za ovo - 99,9% je da neće ući u v2.0, jer je ona "zapakirana", ali ćemo to pokušati staviti u slijedeću nadogradnju.

Dec 12, 2012 at 2:44 PM

Cisto da pingam, otvoren je issue, ako ste skuzili da vam trebaju neke last minute promjene u source probajte stavit ovo u COM, ne bi trebalo biti vise od par linija koda?

Hvala :)

Dec 12, 2012 at 3:26 PM

Postovanje,
moje ime je Danijel i koristim Visual Object 2.7 skinuo sam COM.dll ,ali imam malih problema
najme aplikacija mi javlja slijedecu gresku :
Error Code:
Could not load file or assembly 'Raverus.FiskalizacijaDEV ,Version=1.24694.19363,Culture=neutral,PublicKeyToken=5483b372e7c94269 or one of its
dependencies.The system cannot find the file specified.SubSystem Raverus.FiskalizacijaDEV.COM Error Subcode:1
Function: POSALJISOAPPORUKUCERTIFIKATDATOTEKA

primjer kako pozivam
odgovor := o:PosaljiSoapPorukuCertifikatDatoteka(xmlData,"D:\fiskal1.pfx","nekipassword")

ima li netko kakvu ideju

hvala

Dec 12, 2012 at 7:06 PM

Danijel, kad inicijaliziras COM objekt, vjerovatno moras koristiti puni naziv

nezanm bas Visual Objects, samo skicao neki kod, no pseudo

var com = new COM("Raverus.FiskalizacijaDEV.COM.CentralniInformacijskiSustav")

Budi siguran da si registrirao COM kao sto je opisano u dokumentaciji (RegAsm)

Lijep pozdrav

Dec 13, 2012 at 11:36 AM

pozdrav,

instalirao sam framework V2......(imao v4.0.....) i jucerasnji problemi su rijeseni.Dakle potpis xml datoteke ,izracun zastitnog koda itd radi super,

no prilikom bilo kakvog pokusaja pozivanja POSALJI funkcija javlja mi se slijedeca greska :

Error Code: The remote server returned an error (500) Internal Server Error

imam instaliran verifikacijski /root samopotpisni certifikat

pa ako netko ima kakvu ideju ili prijdelog

hvala

Coordinator
Dec 13, 2012 at 11:41 AM

Provjeri koja ti se greška javlja koristeći v2.0 feature vezan uz prikaz greške koju CIS vrati (pogledaj dokumentaciju za COM, imaš primjer) - 99,9% je da se radi ili o pogrešnom OIB-u ili greški u XML-u

Dec 13, 2012 at 11:58 AM
dambach wrote:

pozdrav,

instalirao sam framework V2......(imao v4.0.....) i jucerasnji problemi su rijeseni.Dakle potpis xml datoteke ,izracun zastitnog koda itd radi super,

no prilikom bilo kakvog pokusaja pozivanja POSALJI funkcija javlja mi se slijedeca greska :

Error Code: The remote server returned an error (500) Internal Server Error

imam instaliran verifikacijski /root samopotpisni certifikat

pa ako netko ima kakvu ideju ili prijdelog

hvala

Ma ne 99,9 % nego 100 % ti je greska u XML-u.

Probaj :

greska = myObject.OdgovorGreska

Snimi = myObject.SnimiXmlDokumentDatoteka(greska, "c:\xml\greske\" & CStr(cDDatumRada) & "\GreskaRacunZahtjev" & CStr(mBrojRacuna) & ".xml")

U tom xml-u ces imati sigurno opis koja ti je greska .

Kaj se mene tice, ovaj dio sa greskama kadi savrseno.

Dec 13, 2012 at 1:27 PM

hvala

problem je zaista bio u XML fileu