Osnovna funkcionalnost (.NET) - problemi / želje / prigovori

Coordinator
Nov 18, 2012 at 8:21 AM

Kako se donošenje Zakona, kao i finalne verzije Tehničke dokumentacije, očekuje kroz koji dan, tako se približava i vrijeme da FiskalizacijaDEV izađe iz beta verzije (http://fiskalizacija.codeplex.com/releases/view/97679) :)

Namjena je ove rasprave da se na jednom mjestu okupi sve ono što svi zajedno smatramo da bi trebalo dodati ili popraviti unutar ovog projekta, tako da finalna verzija bude spremna za produkciju.

Mi ćemo za svaku predloženu stvar, ako se pokaže da ima smisla, otvoriti Issue preko kojeg svi zainteresirani mogu pratiti status rješavanja + mogu dati svoj glas.

Svi Issue-u označeni ljubičastom bojom su aktualni i "u igri" su za finalnu verziju.

Navalite :)

Coordinator
Nov 18, 2012 at 12:09 PM

- Za sada imam samo jednu idejicu - da se u zahtjevu za poslovni prostor doda metoda koja bi vraćala True ili False, u odnosu na dobiveni odgovor. Naravno, ne treba zaboraviti da ako nešto krene po zlu - postoji onaj dohvat pogreške radi čega stvar ne prolazi... 

Coordinator
Nov 20, 2012 at 6:48 AM

Ima li još neka ideja?

Nov 20, 2012 at 10:40 AM

Ima li negdje lista svih funkcija, te primjer poziva i sl.

Ako nema, mozda nebi bilo lose tako nesto ubaciti pod Documentation ili .txt u Download.

Samo nabrzaka sam testirao osnovne funkcije jer jos uvijek radim na originalnoj aplikaciji, pa mozda bubnem glupost:

Primjetio sam da se trazila mogucnost promjene CIS URL-a, te Port-a za .EXE, pa me zanima dali postoji taj parametar u .NET-u?

Nov 20, 2012 at 12:13 PM
Edited Nov 23, 2012 at 11:57 AM

Par prijedloga:

- napraviti NuGet paket(e) kako bi se reference u projektima mogle jednostavno dodavati i azurirati promjenom verzije

- poboljsati upravljanje greskama. Recimo napraviti novu klasu za gresku koja ce sadrzavati poruku koja sada ide na TraceError i originalni Exception. Aplikacija koja koristi DLL ce onda moci ocekivati da ce DLL vratiti uvijek isti tip greske, a bilo koja greska koja nije tog tipa nije uzrokovana metodom iz DLL-a. 

Sada aplikacija dobije gresku, ali korisnik nema jasnu poruku gdje je i kako greska tocno nastala.

- u nacelu iz samog DLL-a maknuti sve sto ne spada pod samu "Fiskalizaciju", recimo zapisivanje odgovora na disk ili slicno. Opali Event pa neka ga svatko obradi kako hoce. Ili ako vec mora biti unutra, treba definirati interface za takve stvari. U ovom konkretno navedenom slucaju ja bih voliko poslati instancu klase koja ce poruke spremati na SQL server.

Coordinator
Nov 27, 2012 at 4:58 PM

Produkcijska se verzija približava, ajmo sa sugestijama i primjedbama...

Nov 29, 2012 at 12:28 PM
Edited Nov 29, 2012 at 12:28 PM

Mogu li se napraviti overloadi funkcija PosaljiRacun i PosaljiPoslovniProstor koji bi primali certifikat kao argument:

PosaljiPoslovniProstor(PoslovniProstorType poslovniProstor, X509Certificate2 certificate)
PosaljiRacun(RacunType racun, X509Certificate2 certificate)

To bi dosta olakšalo korištenje certifikata iz datoteke.

Inače, sve pohvale za ovaj projekt, stvarno je odličan i rješava problem koji svi imamo!