Računi s iznosom 0.00 Kn

Nov 16, 2012 at 1:51 PM

Pozdrav ekipi i veliko hvala za sve učinjeno do sada !!

Šaljem račune iz dos-a pomoću raverus.exe

Imam situaciju kada kupac nešto kupljeno vrati i uzme nešto drugo za isti iznos i iznos računa mi je 0.00 Kn. Kada pošaljem račun u CIS, javlja mi: 'Greška kod obrade i slanja dokumenta: The remote server returned an error: (500) Internal Server Error'

Napomena: u shemi poruke zahtjeva za račun sam prvo imao node PDV sa osnovicom i porezom 0.00 Kn,  poslije sam node PDV isključio iz XML-a ako je 0.00 ali svejedno mi javlja grešku. Nadam se da sam uspio pojasniti što me muči. Unaprijed hvala na savjetu što mi je činiti.

Pozdrav iz Osijeka

Coordinator
Nov 16, 2012 at 1:53 PM

@imatic, error 500 je common problem.. pokušaj dobiti što je unutar tog vraćenog xml-a. Ako je moguće, možeš ovdje pejstati odgovor u XML-u sa CIS-a

Nov 16, 2012 at 1:59 PM

Ne dobijem povratno RacunOdg.xml, jedino mi napuni fajl FiskalizacijaDEV.log

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:02 PM

Naravno da ne dobijes, ali sa metodom cis.odgovor greska mozes procitati koja greska je u XML-u.

pogledaj : http://fiskalizacija.codeplex.com/wikipage?title=Primjeri%20iz%20prakse (obrada grešaka)

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:08 PM

Ali, s druge strane, ne znam da li je uopće na CIS moguće poslati račun na 0.00 kn? MIslim da bi po Zakonu, račun po kojem je kupac došao na zamjenu stornirati te izdati novi s drugim artiklom (po istom iznosu) kojeg ćeš fiskalizirati kao svaki drugi račun... 

Nov 16, 2012 at 2:26 PM

Kako tu metodu prebaciti u foxpro 2.6 ?

JIR dohvaćam preko JIR.BAT file-a, a u BAT-u navedem:

Raverus.exe RacunZahtjev "https://cistest.apis-it.hr:8449/FiskalizacijaServiceTest" "..\KASA26\RacunZah.xml" "..\KASA26\RacunOdg.xml" true true  "C:\Kasa26\kk.pfx" "kk" 

Sve mi funkcionira osim ovoga kada je račun nula kuna.

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:28 PM

za foxpro ces morati cekati mladenbabica.. on je strucnjak za njega...

Mozes mi poslati ovdje RacunZah.xml ?

Nov 16, 2012 at 2:34 PM

Račun sa iznosom 0 prolazi. Ja sam u tom slučaju bio radio grešku da nisam upisivao način plaćanja (jer nisam niti imao upisano plaćanje), pa zbog toga nije prolazilo. Kada upišeš ukupni iznos 0 i način plaćanja G, sve prođe. Kada xml koji šalješ nije u skladu sa schemom (npr. polje načina plaćanja je prazno), vraća se error 500.

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:34 PM

U ovom trenutku kroz COM i EXE nije podržan dohvat greške koju vraća CIS, sorry :)

Radimo na tome...

Coordinator
Nov 16, 2012 at 2:36 PM

ups.... :)

Nov 16, 2012 at 2:49 PM

hvala njurisa, nije mi jasno kako sam previdio da nemam način plaćanja u xml-u.

Sve mi radi, čini mi se da će ovo biti jedan ugodan vikend !!