EXE

Nov 6, 2012 at 9:03 PM

Nije mi jasno zašto kad se već svi oko iste teme razgovaramo ne skupe pametne

glave, naprave black box u koji na ulazu

predamo najobičniji txt file sa elementima računa

oib, iznos, broj računa, pdv ...naravno i .pfx

i da kao izlaz dobijemo jednostavno

JIR, zašto toliko energije oko xml,-a, i zašto bi svi morali raditi racun.xml da bi dobili racun_odgovor.xml .

U konačnici na ulaz dajem osnovne elemente i iz black boxa dobijem jir, i ID poruku.

Pozdrav

Stanko V.

Coordinator
Nov 6, 2012 at 9:08 PM

Stanko, netko mora napraviti i "BlackBox" :)

Nov 6, 2012 at 9:14 PM

Kustec, Što već ovo do sada sa ovim exe-om vec nije polu black box.

sad svi ocekujemo da se napravi i algoritam za ID poruku i što smo dobili

da se svi igramo i formiramo xml u koji složimo upravo ono što bi postavio u .txt file

a taj black box nek odradi formiranje xml-a, i sve ovo što već i sada radi i dobiješ JIR, i id poruku.

Zašto bi uostalom svi programeri ovog svijeta trebali uopće poznavati strukturu .xml-a

Pozdrav Stanko V.

Coordinator
Nov 6, 2012 at 10:00 PM

Stanko, svakako će se naći netko tko će naparviti BlackBox.. ALi eto.. MI volimo XML.. i radimo alate za one koji rade BlackBox :)

Nov 6, 2012 at 10:40 PM

Baš me zanima što ćeš ti napraviti dkustec, ili sto si napravio

Coordinator
Nov 6, 2012 at 10:41 PM

Stanko, to mi je posao :) A ja svoj posao volim :)

Nov 6, 2012 at 10:43 PM

Htio sam samo konstruktivno predloziti, naravno nije problem to i vrijednosno oplemeniti a ti krenuo u dopisivanje. dkustec,

Nov 6, 2012 at 11:14 PM

Stanko, pa xml je običan txt. 

Sada radiš ovako :

1. Ti napišeš metodu koja iz tvog računa generira XML, taj XML daš Fiskalizaciji.Dev i dobiješ odgovor

A ti bi da radi ovako :
1. Ti napišeš metodu koja iz tvog računa generira neki samo tebi prepoznatljivi TXT format
2. Netko ti napiše BlackBox koji primi tvoj TXT, od njega napravi XML, i to sve dostavi fiskalizaciji. Od nje dobije odgovor, i vrati ga tebi.
3. Naučiš svoje kolege sve o tvojoj TXT uber sintaksi a kako bi i oni mogli koristiti uber jednostavni BlackBox.
4. Kada PU promijeni neka pravila, žicaš "BlackBoxaša" da ti popravi "BlackBox" u skladu s novim pravilima 

Neću govoriti o tome da se dodatnim metodama drastično povećava mogućnost greške koju btw. ne možeš saam ispraviti.

Gdje se ono ulaže više energije?

Coordinator
Nov 7, 2012 at 12:19 AM

Stanko, oprosti, malo mi je onaj tvoj post zazvucao onak.. trollerski.. ako nije, moje isprike.. ako je.. onda OK :)

Ugalvnom, mladenbabic je ovo dobro napisao.. I jos nesto - XML ima nesto sto obican TXT fajl nema, a to je serijalizacija... 

Generalno zaj... bi bilo dobiti u jednom txt fajlu 4 grupe PDV-a, dvije grupe ostalog poreza i recimo uz to.. porez na potrošnju (ako se radi o blagajni u bircu).

Taj tvoj ulazni TXT bi bio jednako kompleksan kao XML.. pa.. zasto onda ne poslati XML i dobiti odgovor?

Nije li FiskalizacijaDEV.dll svojevrstan BlackBox?!

Nov 7, 2012 at 5:47 AM

OK decki mladenbabic, dkustec, imate pravo,Mislio sam da zaobiđem izradu .xml-a ali vidim da cu se sa time kad tad morati uhvatiti. Radim u svom svojevrsnom

generatoru koji proizvodi u c++ programe i nisam do sada imao potrebe raditi xml jer se transferi podataka prema bankama, drugim sw-ima radio preko flat file-ova

koji su bili zadani, definirani i zbog toga sam ovo napisao, a i sam transfer za trgovine, birce je isto tako definiran pa je zato to bilo moje razmišljanje. Vidite porezna promjenila algoritam za idporuku i naravno ceka se izrada novoj fiskalizacijadev.dll-a koja u sebi ima to. Znači išao sam još jedan korak dalje da sa tim famoznim blackbox-ašem ćemo morati biti stalno u vezi jer će on pratiti stalne promjene oko ovog pitanja pa zato neka on kad je već u motu odradi i dio xml-a.

Još jednom pozdrav uz sve dobre namjere.

Coordinator
Nov 7, 2012 at 7:15 AM

Evo i mene, "famoznog blackbox-aša" :)

Ovak - Fiskalizacija-DEV je free, open source projekt, namjena mu je svima koji to trebaju riješiti barem jedan dio problema vezanih uz fiskalizaciju; umjesto fokusa na potpisivanje, certifikate, komunikaciju sa CIS-om i sl. zajeb...cije, svatko tko ima svoju (fiskalnu) blagajnu se može koncentrirati na "pametnije" stvari od toga.

Nadalje, ovaj ćemo projekt podržavati u potpunosti i kasnije tijekom vremena (a uvijek smo među prvima koji podržavaju novosti) - da li to znači da ćemo i za deset godina biti ovdje - ne znam :)  No, znači da ćemo u doglednoj budućnosti podržavati sve nove izmjene. Ovaj je projekt "free forever" - znači - nikada ga nećemo naplaćivati. S obzirom da se radi o otvorenom projektu, sve ako sutra propadnemo i radi toga više nećemo biti u mogućnosti podržavati ovaj projekt - mislim - koliko treba bilo kojem .NET developeru da nastavi gdje smo mi stali? 2h? 3h? 5h? Ne vjerujem više od toga... Sa druge strane, tko god kreće sam u razvoj od nule svega ovoga, treba računati na više vremena od toga :)

No, isto tako, ovaj je projekt dio šire slike, kako smo već u više navrata spominjali - naime - Azure na kojem se vrte neki backend servisi ima svoju cijenu, iako je za nas, zahvaljujući Microsoft-u, u ovom trenutku free, tako da ćemo mi nastojati, u vrlo bliskoj budućnosti, ponuditi neke opcionalne servise svima zainteresiranima. Napominjem "opcionalne" i napominjem da ti servisi neće imati veze sa ovom osnovnom funkcionalnošću.

Nov 7, 2012 at 7:30 AM
Edited Nov 7, 2012 at 7:31 AM

@nrasinec, ne! ti si "TransparentBoxaš" :)

Coordinator
Nov 7, 2012 at 7:32 AM

@mladenbabic :)