Greška kod provjere potpisa na odgovoru

Jul 1 at 3:14 PM
Poštovanje,
hvala svima koji su ostavrili ovaj projekt te ga održavaju na životu... Nedavno sam otkrio ovaj projekt pa sam izvadio certifikat i proucio dokumentaciju, ali nakon instalacije certifikata i pokusaja slanja racuna preko "Sample" sučelja dobijem grešku iz naslova... Koliko sam vidio u izvornom kodu taj xml ne prolazi provjeru metode "ProvjeriPotpis", ali zbog slabog snalaženja u VisualStudiju nisam otkrio što ta metoda radi.

Hvala!
Jul 30 at 7:18 AM
Xml od cisa dobijem potpisan sa JIR om i cini se sve ok ali ta greska u samle programu se pojavi... mozda nesto sa certifikatom? Ne razumijem tu provjeru koja javi gresku...
Jul 31 at 12:55 PM
Hi
U sjećanju mi je ostalo da se ta metoda ne koristi. Ukoliko dobiješ JIR, to je to... Čak mislim da za ovu metodu moraš instalirati dodatni certifikat...
Aug 1 at 12:42 PM
Da, tom metodom se provjerava da li je odgovor CIS-a potpisan ispravnim (FINA-inim) certifikatom, da bi bio siguran da ti poruka odgovora nije stigla ni od koga drugog. Po mom mišljenju, to koriste samo teški paranoici, koji su, uzgred, već imali problema s time nedugo pošto je fiskalizacija uvedena, kada su Apisovi ili Finini majstori nešto zbrljali prilikom prve obnove tog certifikata, pa provjera nije prolazila, i svima koji su provjeru ugradili u svoja rješenja su komitenti šizili dok nije za dan-dva izdan obnovljeni obnovljeni certifikat.
Aug 1 at 1:18 PM
Aha, znaci to je nekakva opcijonalna metoda za certifikat... Hvala kolegama na odgovoru...