Prijava poslovnog prostora

Mon at 7:42 PM
Porezna je danas pustila u opticaj obrazac za prijavu poslovnog prostora preko ePorezne.
Pa možete baciti pogled ako vas zanima.
Tue at 9:45 AM
Edited Tue at 9:46 AM
Znači, od 1.7. prijava poslovnih prostora i radnog vremena se definitivno ukida preko dosadašnjih XML shema?
Što kada ugostitelj u 23 sata odluči raditi sat duže? Budit će knjigovođu?
Tue at 11:02 AM
Malo mi je žao knjigovođa. Pogotovo kada im ulete ugostitelji. Kao npr. meni prije neki dan da bi oni sutra radili 2 sata duže ili žele zatvoriti na par dana.....
Tue at 11:18 AM
Zna li netko od Vas hoće li se smjeti/moći/trebati i dalje prijavljivati poslovne prostore iz naših aplikativnih programskih rješenja za fiskalizaciju i nakon 01.srpnja 2017?
Tue at 1:07 PM
Malo sam to gledao i par recimo nedostataka. Htio sam prijaviti korisnika, pošto imamo ovlaštenje za to, a u popisu djelatnosti nema djelatnost koju on ima uredno prijavljeno. Vjerojatno će to biti dorađeno ali za sada....
Wed at 9:04 AM
A ima spetljanih stvari, vjerojatno će to još dorađivati. No, uz malo muke ja sam uspio verificirati jedan poslovni prostor.
Ono što mi je glupo je da nema opcije da u slučajevima kada je isti proizvođač i održavatelj ne možeš istovremeno unijeti i jedno i drugo, već moraš unesti proizvođača, a to isto ponovno dodati za održavatelja :)
Wed at 9:53 PM
Od 1.7. prijava poslovnog prostora ide isključivo preko ePorezne ...
i ne mora to nužno pasti na teret knjigovođa.
Tko ima češće i iznenadne promjene radnog vremena može to i sam, ako već nema finin certifikat za banku može ga izvaditi.
Valjda im to neće biti veliki trošak :)

Ako koga zanima, imate na FB prilično aktivnu grupu .. Racunovodstvo - pitanja i odgovori iz prakse
Među ostalim temama, trenutno je aktualna i ova vezana za prijavu poslovnog prostora.
Wed at 9:55 PM
Ako su isti proizvođač i održavatelj valjda je dovoljno unjeti samo jednog.
Iz uputa za prijavu poslovnog prostora
Za svaki poslovni prostor korisnik mora unijeti barem jednog ili proizvođača ili održavatelja
programskog rješenja koje koristi, a koji vrijedi od datuma verifikacije poslovnog prostora u slučaju
kada se radi o neverificiranom poslovnom prostoru, odnosno u svakom trenutku dok je poslovni
prostor otvoren mora postojati najmanje jedan aktivni proizvođač ili održavatelj programskog
rješenja. U isto vrijeme (na isti datum) obveznik za poslovni prostor može imati najviše 10
proizvođača i održavatelja zajedno.