Nova fiskalizacija

Jan 9 at 6:47 AM
Naravno JIR-ovi ne dolaze...

Greška koja se javlja: Send error ili Protocol error

Koristimo Raverus EXE za potpisivanje i slanje. Slijedili smo upute, iskopirali novu verziju. Certifikati instalirani.
Jan 9 at 7:06 AM
Uhvatili smo još staru verziju 2.0 na jednoj blagajni. Tamo je bila greška Send Error.

Na novim blagajnama Win 7, Win 10. Javlja Protocol Error.
Jan 9 at 7:13 AM
A je l' ti dolaze JIR-ovi u demo okolini?
Jan 9 at 7:17 AM
Problem na kojeg sam ja naletio jest da Win 7 sa starijom verzijom Iinternet explorera nema uključen TLS 1.1 protokol po defaultu.

Treba ga ručno uključiti i to je to
Jan 9 at 7:21 AM
Ovako da dolaze, ali nema testne okoline na produkcijskim blagajnama.

Ovo sa IE je korisna informacija , ali imamo i Win 10 pa ne radi.
Jan 9 at 7:50 AM
koristim dll ove. protocol error mi se javljao kad sam zaboravio registrirati nove dll-ove a koristio exe kompajliran sa novim dll-ovima.
meni za sada sve radi.
Sretno!
Jan 9 at 7:52 AM
provjerite imate li .net framework zadnji mislim da je zadnji 4.6.2 meni je to stvaralo probleme u demo okruzenju.
Probajte generirati zki rucno

napravite txt file i preimenujte ga u "zki-test.bat" i upisite unutra

Raverus.FiskalizacijaDEV.EXE.exe GenerirajZki "OIBIzCertifikata" "04.01.2017 11:44:04" "2" "POSL1" "1" "40.00" "FISKAL 1"

pa pokrenite taj zki-test.bat

meni kad nisam imao zadnji .net framework javilo da ne prolazi jer nemam zadnji dot net.

vald sam od korisiti
Jan 9 at 8:45 AM
Pa na Win 10 mašinama bi trebao biti 4.6. Dobijemo ZKI, ali slanje na poreznu šteka.
Svagdje je ZKI prošao, ali slanje šteka...
Jan 9 at 12:20 PM
Edited Jan 9 at 12:21 PM
hadamek wrote:
Protocol error
Imao sam na par mašina ovaj problem. Sa 100% sigurnošću mogu potvrditi da se radi o staroj verziji frameworka. Instaliraj 4.6 sa linka i mora raditi. Ako je na računalu isključen update ili iz nekog razloga update Windowsa nije ažuriran, vjerojatno računalo ima stariju verziju frameworka.
Jan 9 at 2:09 PM
Edited Jan 9 at 2:10 PM
DejanK wrote:
hadamek wrote:
Protocol error
Imao sam na par mašina ovaj problem. Sa 100% sigurnošću mogu potvrditi da se radi o staroj verziji frameworka. Instaliraj 4.6 sa linka i mora raditi. Ako je na računalu isključen update ili iz nekog razloga update Windowsa nije ažuriran, vjerojatno računalo ima stariju verziju frameworka.
Da u pravu si u potpunosti. Framework 4.6.2 rješava ovaj glupi problem. Hvala puno!
Znači - samo Framework 4.5 na ovim mašinama nije bio dovoljan.
Jan 11 at 11:55 AM
Pozz,
Od 30 istih korisnika na jednom javlja Protocol error ili u pozadini Error 500. Win 10, net 4.6.2. gore, i najzanimljivije do jučer sa starom verzijom radilo.
Jedino kaj je drugačije da je ovo novi korisnik sa FISKAL 1 izdanim u prošloj 2016 godini.
Ima netko neku pametnu ideju?
Jan 11 at 1:05 PM
MladenOpo wrote:
Pozz,
Od 30 istih korisnika na jednom javlja Protocol error ili u pozadini Error 500. Win 10, net 4.6.2. gore, i najzanimljivije do jučer sa starom verzijom radilo.
Jedino kaj je drugačije da je ovo novi korisnik sa FISKAL 1 izdanim u prošloj 2016 godini.
Imali smo i mi jednog tvrdoglavog . Nakon svih gornjih koraka Protocol error.
Na kraju smo pustili repair .net frameworka skinuli Raverus na toj mašini, raspakirali i proradilo je.
Jan 11 at 3:52 PM
Edited Jan 12 at 9:35 AM
Pozdrav svima,
Nakon instalacije .NET Framework 4.6.2 i registracije, u COM verziji (iz Accessa) , meni ne uspijeva ništa poslati - funkcija .PosaljiSoapPoruku ne vraća ništa, a u VB kodu se generira ERR.Number -2147467261.
Komponenta FiskalizacijaDEV.COM se ispravno registrira i druge funkcije rade, ali Send nikako ....
RegAsm javlja da pripada Frameworku verzija 4.6.1586.0
Riječ je o kodu koji već treću godinu radi na verziji 2.0,
Ima li netko ideju u čemu još može biti problem? Ovo je sad jako hitno!
Jan 11 at 3:57 PM
Samo na jednom računalu ili na svim?
Jan 11 at 6:19 PM
Edited Jan 11 at 6:23 PM
MladenOpo wrote:
Pala mi je ideja koja je možda tebi promakla - jesi instalirao nove certifikate uz novi FISKAL 1?

dpecek wrote:
generira ERR.Number -2147467261.
Umjesto err.number ispiši err.description pa javi jer ovaj error ništa ne znači.
Svakako napravi /unregister za stari dll i obriši ga potpuno sa računala sa svih mjesta pa nanovo registriraj novi.
Jan 12 at 9:07 AM
Edited Jan 12 at 9:31 AM
DejanK wrote:
generira ERR.Number -2147467261.
Umjesto err.number ispiši err.description pa javi jer ovaj error ništa ne znači.
Svakako napravi /unregister za stari dll i obriši ga potpuno sa računala sa svih mjesta pa nanovo registriraj novi.
Odgovor:
Err.Description = "Object reference not set to an instance of an object"
Err.Source = "Raverus.FiskalizacijaDEV"
Unregister napravljen, provjereno i tada objekt ne kreira, onda register novog i onda radi ovo opisano.
???
Jan 12 at 9:47 AM
Može li mi netko reći da li je možda uz Raverus.FiskalizacijaDEV 3.1 potreban i NOVI certifikat (od Ministarstva financija) ???
Jan 12 at 2:54 PM
Edited Jan 12 at 2:56 PM
dpecek wrote:
Može li mi netko reći da li je možda uz Raverus.FiskalizacijaDEV 3.1 potreban i NOVI certifikat (od Ministarstva financija) ???
Potreban je važeći certifikat. Nije bitno jel novi ili stari.

dpecek wrote:
Err.Description = "Object reference not set to an instance of an object"
Jesi obrisao stari i dodao ponovo novi TLB u aplikaciju?
Feb 21 at 1:15 PM
Zna li itko išta o ovome, opet mijenjaju certifikate.

Novi certifikat
Feb 21 at 2:09 PM
Vjerojatno moramo zatražiti novi DEMO cert da bi mogli testirati.
Feb 21 at 2:22 PM
moremore wrote:
Lako je za to, ali hoće li trebati mijenjati program.
Feb 21 at 4:46 PM
Georgia47 wrote:
moremore wrote:
Lako je za to, ali hoće li trebati mijenjati program.
E to nećemo znati dok ne dobijemo novi demo cert :D Ja sada gledam po kodu i ne vidim ovako na prvu da bi nešto trebalo mijenjati, ali to naravno nikako ne mogu znati...