Ostali tipovi poslovnog prostora

Dec 8, 2016 at 11:21 AM
Pozdrav svima,
nakon dugo vremena sam opet skinuo "Tehničku specifikaciju" iz porezne i primjetio sam kod prijave poslovnog prostora umjesto adrese mogućnost slanja "Ostali tipovi poslovnog prostora" za npr. internet prodaju, mobilnu prodaju i slično. Kako baš radim za jednog klijenta koji ima baš takve "poslovne prostore" pokušao sam unutar FiskalizacijaDEV Schema to pronaći ali bezuspješno.
Neki savjet? Ideja? Rješenje?
Dec 8, 2016 at 12:19 PM
Edited Dec 8, 2016 at 5:11 PM
Bok, postoji takvo nešto a to je <tns:OstaliTipoviPP> za to što tražiš.

Pošto nemaš nikakvu konkretnu adresu za PJ, adresni podatak treba izgledati ovako:
<tns:AdresniPodatak>
         <tns:OstaliTipoviPP> (ovdje staviš npr. Internet prodaja)</tns:OstaliTipoviPP>
</tns:AdresniPodatak>
Nemoj krivo shvatiti, ali ako imaš tehničku speficikaciju pred sobom, nije mi jasno kako ne možeš sam odgonetnuti kako složiti XML?
Mar 10 at 1:23 PM
Edited Mar 10 at 1:24 PM
Dejane, ne slažem sam XML već koristim Raverus.FiskalizacijaDEV:
Dim poslovniProstor As Raverus.FiskalizacijaDEV.Schema.PoslovniProstorType = New Schema.PoslovniProstorType() With {.Oib = "1111111111111", .OznPoslProstora = "TestPP"}
 Dim adresa As Raverus.FiskalizacijaDEV.Schema.AdresaType = New Schema.AdresaType() With {.Ulica = "Moja ulica", .KucniBroj = "1", .KucniBrojDodatak = "a", .BrojPoste = "11111", .Naselje = "Selo", .Opcina = "Moje"}
Dim adresniPodatak As Raverus.FiskalizacijaDEV.Schema.AdresniPodatakType = New Schema.AdresniPodatakType With {.Item = adresa}

poslovniProstor.AdresniPodatak = adresniPodatak
 poslovniProstor.RadnoVrijeme = "0-24"
 poslovniProstor.DatumPocetkaPrimjene = Raverus.FiskalizacijaDEV.PopratneFunkcije.Razno.FormatirajDatum(Now.[Date])
poslovniProstor.SpecNamj = "0000000000000"
a nisam skužio gdje ovdje mogu reći "OstaliTipoviPP" ?