Kako instalirati Fiskal 1 pod drugim nazivom?

Jan 11 at 9:49 AM
Pozdrav može li netko pomoći uputama kako instalirati Fiskal 1 pod drugim nazivom?
Koliko znam može mu se promijeniti Frendly name ali ne i prema kome je izdan.
Instaliram ga nonormalno iz .pfx datoteke a program ga vidi pod nazivom. E sada ako imam dva Fiskal 1 certifikata onda se buni jer nezna koji da koristi. pa ako netko ima iskustva s time zahvalan sam unaprijed....
Coordinator
Jan 11 at 9:58 AM
Pobriši stari certifikat iz Certificate Store-a :)
Jan 11 at 10:52 AM
Edited Jan 11 at 10:53 AM
nrasinec wrote:
Pobriši stari certifikat iz Certificate Store-a :)
Pozdrav Nino, hvala na odgovoru, to znam ali radi se o certifikatu izdanom na drugu firmu. Znaći Dvije frime dva Fiskal 1 certifikata...
Coordinator
Jan 11 at 10:54 AM
Mislim da ti je onda jedini način da certifikat dohvatiš iz datoteke - ili - isprogramiraš dohvat po OIB-u ili po thumbprintu ili po nećem trećem.
Jan 11 at 11:59 AM
nrasinec wrote:
Mislim da ti je onda jedini način da certifikat dohvatiš iz datoteke - ili - isprogramiraš dohvat po OIB-u ili po thumbprintu ili po nećem trećem.
Da biti će dohvat po Frendly Name...tnx
Jan 11 at 3:48 PM
Koliko se sjećam, kod izdavanja cert. Fina pita koji broj želiš staviti iza "Fiskal", tako da je tad trebalo staviti drugi broj. Problem je u "trebalo", tj. sad je već kasno :(((
Jan 11 at 4:33 PM
Edited Jan 11 at 4:36 PM
BTW, gledam RDC certifikate na Fini i vidim da postoje 2 verzije, certifikati izdavani
  • do 6.12.2015 i
  • od 7.12.2015
Osim toga, novi su podijeljeni na:
  • root,
  • subordinirane i
  • subordinirane-TDM
a svaki od te 3 varijante, opet ima 3 različita formata:
  • DER,
  • PEM i
  • TXT
Pretpostavljam da nam je zamjena za naš stari RDC ovaj root u DER varijanti (extenzija .CER) (molim da me ispravite ako sam u krivu!!!)

PITANJA:
1.) Obzirom da je novi duplo veći od starog (4096b), treba li nešto mijenjati u Raverus-u, tj. u našim programima?
2.) Da li je prilikom izdavanja novog produkcijskog cert. obavezno koristiti i novi RDC?
3.) Ima li ovo veze sa upozorenjem nrasinca Breaking News glede prelaska na TLS?