snimanje certifikata u bazu i potpisivanje

Mar 23, 2015 at 12:25 PM
Pozdrav,
Ima li tko primjer snimanja certifikata u bazu i potpisivanje s njime

Željko
Mar 31, 2016 at 10:08 AM
Ja se borim s time :) .... savjet?
Apr 1, 2016 at 2:07 PM
Možeš li mi dati smjernice na koji se način to izvodi.
Pokušavao sam nešto - vidiš po postu - u 2015 godini ali sam odustao od toga jer nisam znao kako to primijeniti.
Npr. Imam dvije firme u bazi centralno na serveru a želim da korisnici lokalno na udaljenim lokacijama zavisno od toga na kojoj firmi rade povuku certifikat za tu firmu.
Može li se tako nešto izvesti.

Unaprijed hvala.

Željko
Apr 1, 2016 at 3:01 PM
Ja sam to probao kad sam pokušao napraviti neko rješenje da se zaobiđe XP ograničenje kod ovog novog protokola što ga uvodi porezna.
Napravio sam tako da sam certifikat spremio u bazu kao niz bajtova odijeljenih separatorom. Bytove sam explicitno pretvorio u integer i tako ih držao spremljene u bazi, tako da mi je certifikat bio spremljen kao string u obično text ili memo ili blob polje, ne sjećam se točno.

Ne znam koju bazu koristiš, ali ja sam koristio MySQL i kad bi pročitao certifikat iz baze i onda integere pretvorio natrag u byteove, radilo je. Nisam ništa detaljno razrađivao, ali radilo je.

StringBuilder sb = new StringBuilder();
try
{
 byte[] arr = File.ReadAllBytes("c:\\NekiFolder\\certifikat.p12");
 int len = arr.Length;
 for(int i = 0; i < len; i++)
     sb.Append((sbyte)arr[i] + ";");     // Točka zarez kao separator između byteova
 String Certifikat = sb.ToString();   // Ovo spremiš u bazu
} catch (IOException)
Apr 4, 2016 at 9:15 AM
Edited Apr 4, 2016 at 9:15 AM
zadzic wrote:
Npr. Imam dvije firme u bazi centralno na serveru a želim da korisnici lokalno na udaljenim lokacijama zavisno od toga na kojoj firmi rade povuku certifikat za tu firmu.
Može li se tako nešto izvesti.
Ovo možeš izvesti i bez spremanja certifikata u bazu na način da certifikate iz cert stora pretražuješ po OIB-u firme koji je upisani u Subject polje
Apr 4, 2016 at 2:22 PM
Želio sam izbjeći instaliranje certifikata na client- računalo, budući da su podaci ionako na netu sa MS SQL baze sa servera.