TrustFailure - istekao certifikat demo servera

Sep 27, 2014 at 9:22 AM
Edited Sep 27, 2014 at 10:24 AM
Pozdrav svima,
prebacio sam aplikaciju na net 4 i testiram u test okolini medjutim dobijam ovu gresku. (radilo je prije ok)
Planirao sam sutra postavit na jednu lokaciju da se testira, ali sad ne mogu jer ne mogu testirati.
Slijedi poruka o grešci:

TrustFailure A server certificate could not be validated.

cistest.apis-it.hr:8449 uses an invalid security certificate. The certificate is not trusted because no issuer chain was provided. The certificate expired on 26.09.2014 10:39. The current time is 27.09.2014 02:03.

Jel moguće da mi je pred nosom istekao certifikat servera porezne uprave ?

Sa štovanjem, Željko
Sep 27, 2014 at 6:28 PM
Jel ima netko samo da proba propustit jedan racun na testnoj okolini da vidimo jel stvarno istekao certifikat. Ne mogu vjerovat!
Sep 27, 2014 at 8:02 PM
Edited Sep 28, 2014 at 8:32 AM
Željko, meni je istekao Demo Fiskal certifikat 22.10.
Kako smo odprilike u isto vrijeme uzimali certifikate, pogledaj dali je istekao i tvoj.

Pozdrav, Vlado.

DODATAK - Uostalom kad malo bolje pogledaš tvoj je je istekao 26.09
a ja pišem gluposti jer moj ISTIĆE 22.10 pa se pridružujem potrazi za pravim uzrokom problema.
Sep 29, 2014 at 1:25 AM
Pozdrav,
isti scenarij mi se događa kod testiranja tako da mislim da je do apis-ovog certifikata na serveru.
Za provjeru sam napravio novi projekt u VS i dodao service reference i dobio sljedeće
Image
Sep 29, 2014 at 7:13 AM
Meni istjece u Ozujku 2015 tako da nije kod mene problem. Mislim da je infarkt potvrdio da se samo meni moze desit takav maler. To samo potvrdjuje da se ne moze sve u zivotu isplanirat uvijek nesto sto nisi predvidio. I što sad. Koga zvati što raditi. Pa nismo svi sve napravili testna okolina uvijek treba i neznam cemu toliko kratak rok certifikata.

Inače čačko sam mečku sa programskim registriranjem certifikata u certificate store i izgldeda da mi to radi. Dakle napravio sam rutine koje cert sa diska mogu upucat u store a ovaj privatni demo i radni ucitavam svaki puta sa diska kad mi treba.

Ponavljam jel netko zna koga sad obavijestiti tamo da im je certifikat istekao. Da li zvati raverus ili poreznu?
Coordinator
Sep 29, 2014 at 7:15 AM
NE zvati Raverus, od kuda ti samo takva ideja !?

Da li znaš od koga si izvadio certifikat? Ako da, onda znaš koga trebaš zvati da ga produljiš...
Sep 29, 2014 at 9:57 AM
Štovani g. Nino,
ljepo piše u prethodnom postu meni istjece MOJ demo certifikat izdan od strane fine u Ožujku 2015 (03/2015 godine). Mislio sam da to ne trebam posebno elaborirati. Dakle moj demo certifikat je VALJAN i nije istekao. Problem je u onom dijelu koji mi developeri ne kontroliramo a to je server side. Recite mi molim vas sto ja imam sa serverom porezne uprave i njihovim certifikatom. O tome treba pitati onog tko odrzava server. Ako ste procitali post od infarkta onda ljepo vidite da je certifikat za cistest.apis-it.hr ISTEKAO 26.09.2014. Zato samo ljepo pitao ako netko zna KOGA, KADA I GDJE treba nazvati da se to sa EXPIRED certifikatom servera porezne uprave rijesi sto prije. Nadam se da je ovo sad jasnije.
Sep 29, 2014 at 11:11 AM
Pozdrav svima,
nije istekao certifikat porezne (inače fiskalizacija ne bi radila), već certifikat na apis-ovom testnom serveru tako da treba zvati apis
Raverus nema veze sa serverom i certifikatima tak da njih treba pustiti na miru , već su nam dosta pomogli sa ovim projektom :)
Sep 29, 2014 at 12:06 PM
Edited Sep 29, 2014 at 12:07 PM
Zna netko nešto više o ovome?

Promjene
Sep 29, 2014 at 12:33 PM
Svakako kolega super je komponenta i radi bez greske. Ja sam samo pitao koga da pitam i zovem znaci apis. I decki neznam kojim jezikom da pisem. Nisam ni pisao da ne radi produkcijski server nego DEMO SERVER.

Dakle sada smo sa sigurnošću diagnosticirali gdje je problem. Ostaje jos informacija KOGA I GDJE zvati da se to rijesi.
Sep 29, 2014 at 1:21 PM
Evo pronašao sam :

APIS IT pruža podršku proizvođačima/održavateljima softvera vezano za tehničke specifikacije i tehničke probleme u povezivanju
na CIS Porezne uprave putem e-mail adrese:

fiskalizacija.help@apis-it.hr.
Sep 29, 2014 at 1:26 PM
Nemojte sad svi slati mailove ja sam poslao upit pa cu vam javiti !
Sep 29, 2014 at 1:31 PM
Mogu sa sigurnošću potvrditi da je u srijedu 24.09. test radio i da danas ne radi..
Sep 29, 2014 at 1:49 PM
Autoresponder APIS-a je javio :

Poštovani,

Vaš zahtjev je zaprimljen, odgovor ćete dobiti u roku dva radna dana.

Lijep pozdrav,

Fiskalizacija Help
Sep 29, 2014 at 1:58 PM
Nakon 15 minuta stigla nova poruka (svaka cast brzi su ):

Poštovani,
Greška vam se javlja zato što je istekao poslužiteljski DEMO certifikat cistest.apis-it.hr koji se koristi na strani centralnog sustava u testnoj okolini. Napominjemo da je riječ o testnoj okolini i da ovo ne bi trebalo imati nikakvog utjecaja na produkcijsku okolinu.
Obnova certifikata je tijeku.
Ispričavamo se na eventualnim problemima uzrokovanim ovom situacijom.

Pozdrav,
Fiskalizacija help

Dakle gospodo nije do naseg certifikata. U svakom slucaju pratite diskusije jer bit ce promjena na certifikatima i koliko mi se cini bit ce gemista situacije u kojoj ce vrijediti stari a izdavat ce se novi pa ce nam aplikacije morat podrzavat oba certifikata. To je naravno jednostavnije i jetinije da 20 000 developera tuce po svojim aplikacijama i radi (tako im i treba kad prodaju za 50KN - šala mala) nego da se ljepo svima reizda novi certifikat pa od odredjenog datuma svi rade sa novom verzijom. Naravno tko ima vazeci certifikat dobio bi novi bez naknade. Medjutim ostavimo mi tu pricu za neku drugu zemlju. Zasto jednostavno kad moze komplicirano?
Sep 30, 2014 at 9:59 AM
zeljkoNG wrote:
Obnova certifikata je tijeku.
Kako ovo tumačiti? Obnovit će nam nekom automatikom stare demo certifikate koji istječu ovih dana, ili to znači da zaprimaju zahtjeve za izdavanjem novih demo certifikata po starom sistemu?
Sep 30, 2014 at 10:19 PM
Edited Sep 30, 2014 at 10:26 PM
misle na svoje, poslužiteljske, certifikate.
Inače, izgleda da su ih obnovili, proradila je testna okolina.
Marked as answer by zeljkoNG on 10/3/2014 at 6:16 AM
Oct 1, 2014 at 1:47 PM
moremore wrote:
Zna netko nešto više o ovome?

Promjene
Radi se o tome da su certifikati iz 2012. - 2013. izdani bez OIB-a sa JMBG ili matičnim brojem firme. Apisove aplikacije rade, očito prepoznaju cert. sa i bez OIB-a, ali neke druge (Privredna banka) ne rade.